Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tudok a rontás ellen...

Mit tudok a rontás ellen valamit otthon házilag tenni?

Figyelt kérdés
Évek óta folyamatos balszerencse ér minket.Betegségek sorozata, balesetek, anyagi veszteség és lassan a házassábom is romokban hever. Teljesen el vagyok keseredve, mert két éve nem történt velünk pozitív dolog. Én már arra gondoltam hogy rontás van a családunkon. Lehet házilag valamit tenni ellene? Kérlek segítsetek, mert már lassan elviselhetetlenek a napjaink.
2011. máj. 2. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kitartás,hit,remény,szeretet!

És nem hinni az ilyen idióta rontásos dolgokban.

Próbáljátok meg a családi kapcsolatokat szorosabbra fűzni,pozitívan gondolkodni.


Tudom,nem valami segítőkész válasz,de én is átéltem hasonló helyzetet,sőt,igazából most is egy roncstömeg lennék,ha nem mosollyal az arcomon kelnék fel minden reggel,és nem hinnék egy szebb jövőben.


Szorítok nektek!

2011. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne ronts be a szobába!
2011. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Ha nem tudsz érdemben segíteni akkor miért írsz???? Segítséget kértem, nem poénokra vagyok rászorulva!
2011. máj. 4. 12:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért írtam mert komplett hülye vagy! Ez egy nagy marhaság!
2011. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért is?
2011. máj. 5. 19:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Rontás nem létezik, csak a te hozzáállásod erősen negatív, mivel bemesélted magadnak ezt az egészet, és most a "rontással" magyarázod, mintegy elhárítva a felelősséget magadról.

Valamilyen kellemetlen élmény hatására megváltozott a hozzáállásod, és ezt átvitted a környezetedre is, és egy idő után már minden negatív dolgot rontásnak vélsz, a pozitív dolgokat pedig már meg sem látod.

Szemléletbeli változás kell BENNED, ahelyett, hogy mindenféle butaságot csinálnál, vagy egy csomó pénzt fizetnél ki érte. Persze ha neked valami szimbolikus rituálé kell, hogy "tárgyiasítsd" a pozitív változást, ezzel mintegy ráhangolva "önmagad" a pozitív változásra, valamit csinálhatsz, bár sok jelentősége nincs a dolognak a valóságban, csak a te számodra.

2011. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megmondom az őszintét, hogy eddig nem gondoltam a rontásra. Mostanában fogalmazódott meg bennem. 2 éve született meg a kisbabánk, nagyon súlyos betegen. Azóta egyik orvostól a másikhoz járunk. Pár nap mulva máig is érhetetlen módon lett autóbalesetünk (30-al mentünk és felborult az autó). A folyamatos anyagi veszteségek is bekövetkeztek és a házban az összes műszaki cikk tönkrement, arról nem is beszélve, hogy a párkapcsolatunk romokban...már nincs erőm sm a pozitív gondolkodásra.
2011. máj. 7. 17:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nem rontás, csak balszerencsés események sorozata, ami alapvetően semmiben nem különbözik mások életének ilyen-olyan eseményeitől. Te azért gondolod ezt "rontásnak", mert vagy összefüggést látsz a negatív események között, vagy pedig a rövid időn belül előforduló mennyiségüket akarod valahogy megérteni, megmagyarázni.


A kisbabátokat sajnálom, de az orvosokhoz való rohangálás nem kirívó eset. Ha beleolvasol a praxisblogba, láthatod, hogy nagyon sokan mások is küszködnek hasonló problémákkal, és azok is egyik orvostól mennek a másikig.


Autóbaleset: egy autó nem borul fel magától, hiszen legalább egy tonna a súlya, de 800 kiló biztosan. Biztos megcsúsztatok, vagy belétek ment valaki, stb, a lényeg az, hogy van oka a balesetnek, biztosan nem úgy volt, hogy szépen gurultatok 30-cal, aztán a kocsi ugrott egyet és fejreállt.


Folyamatos anyagi veszteség: nézőpont kérdése. Válság van, romokban a magyar gazdaság, mindenki sok pénzt veszít, mert hiteltörlesztést kell fizetnie, emelkednek az árak, váratlan kiadások fordulhatnak elő, stb.


Töknremenő műszaki cikkek: mert régiek már, vagy nem megfelelően használjátok őket, esetleg pl. leesnek, más károsodás éri őket, stb.


Ezek után ne csodálkozz, ha mindezek befolyásolják a mindennapi pszichés állapotodat is, ingerlékenyebb, érzékenyebb vagy, könnyebben felkapod a vizet, stb. 2 éve tart nálad ez az állapot, és az elmondottak alapján te magad teremted meg az általános rossz hangulatot, mert így reagálod le a negatív élményeket.

Ennek köze nincs a rontáshoz, hidd el, ellenben kezdődő depresszió, amit jó lenne kezelni, de nem rontáslevétellel, hanem pszichológussal, pszichiáterrel. Csodát nyilván ezek sem tudnak tenni, meg nem gyógyítják meg a gyerekedet, és nem is segítenek ki a nehéz anyagi helyzetedből, meg a kocsit és a műszaki cuccokat sem javítják meg, viszont segíthetnek megváltoztatni a gondolkodásodat, és akkor nem beletörődni fogsz a rossz dolgokba, hanem motiváltságot nyersz, hogy kikeveredj azokból, megoldjad a problémákat, és élvezd azt, amid van.

2011. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Korosbola válasza:

Sporolj össze 20ezer Ft-t És hívj fel egy szakembert ! Majd bontsátok le a házat és nézzétek meg hogy nem-e egy indián temetőre építkeztetek-e. Aztán viseld el 39 évig a fokhagymafüzért a nyakadba és járj minden órában templomba.

Ha ez se sikerül . Akkor olyan balf#sz vagy mint ez a kérdés ;)

2011. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó egy f@sz.


Pénzt pedig ne adj ki semmilyen rontáslevevő "mágusnak", "boszorkánynak", és "szakembernek", mert az csak átver.

2011. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!