Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez nem lehetséges így? Reinkar...

Ez nem lehetséges így? Reinkarnációhoz hasonló.

Figyelt kérdés

A reinkarnációt sokan tagadják, mivel bizonyíték nincs rá, meg nem tudják bebizonyítani emiatt a létezését.


Az viszont nem lehetséges hogy egy ember a halála után egy új lélekként, új testként születik újjá? Tehát újjászületik az igaz, de teljesen új lélekként, emberként , testként. vagyis nincs olyan hogy lélekfejlődés.


vagyis leegyszerűsítve : egy ember a halála után egyszerűen megszületik valahol máshol egy új testként, emberként, mintha mi sem történt volna.



Szerintem ez logikusabb mint a reinkarnáció. Ti mit gondoltok erről?


2011. máj. 22. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez az egész egy hülyeség. Van, aki hisz benne, de én nem!
2011. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, mindannyian újjászületünk. Bennünk is van energia, ami nem vész el csak átalakul. Benne leszünk a férgekben, ezáltal madarakban, növényekben, stb. De új lélek? Nem hiszem.

Egyébként nekem tűnik logikusabbnak, mint a reinkarnáció. Annak legalább van annyi "értelme", hogy a lélek halhatatlan és örök, emiatt váltogatja a testeket. Viszont ha már új lélek új test, akkor mi az ami megmaradna?

2011. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel 50%-ban hiszek a szellemek létezésében ezért a reinkarnációt sem zárhatom ki. Viszont ez a feltételezés amit elmondtál van benne valami mert attól hogy mert egy lélek új testbe, új emlékekkel, új emberként születik újra az attól még újjászületésnek nevezhető. A lélekfejlődés pedig hiába való mert a lélek akkor fejlődik mikor még él az illető ha meghal akkor az eddig elért fejlődés is eltűnik fizikai létével együtt mert egy teljesen új fejezet kezdődik meg számára a létezés periódusában. Az életünkből gyűjtőt tapasztalatainkkal fejlődünk mi emberek erről is árulkodik az a mondás: "Hogy az ember csak a saját hibáiból tanul mindig a legtöbbet" ez is egy tovább lépésnek mondható annak a személynek hogy erősebbé és ellenállóbbá váljon a mindennapi fennakadásokkal szemben.
2011. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem. A lélek miatt vagyunk, akik vagyunk.

Mi az ami megmaradna belőlünk? Mi költözne át egy másik lélekbe?

Maximum úgy tudnám ezt elképzelni, hogy a tudatunk vándorolna át egy másik lélekbe. De szerintem ez sincs így rendben mert a tudat és a lélek egységet alkot. Nem hiszem, hogy a tudat olyan lenne a léleknek, mint a lélek a fizikai testnek.


Egyébként a "klasszikus" reinkarnáció elmélet teljesen logikus. Kicsit utánna olvasgatsz és garantálom, hogy nem marad megválaszolatlan kérdésed.

2011. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!