Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Deja vu? (Kérdésed túl rövid,...

Deja vu? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

én nem hiszek az ilyesmiben,de ez nem hagy nyugodni

legtöbbször nem emlékszem az álmaimra, ez nem is érdekes, de sokszor van deja vu érzésem, és egyszer-kétszer beugrott hogy ezt álmodtam. ez mi lehet?


2011. jún. 19. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Deja vu.. igen..állítólag.
2011. jún. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen. sőt, arra is tisztán emlékeztem, hogy én ezt pár évvel ezelőtt pontosan ugyanígy álmodtam meg és közben deja vu érzésem volt.: S
2011. jún. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy ezotériában tudományosan magyarázom meg, de a dejavu nem más, mint hogy az agy egyik félteke hamarabb kapja meg az információt, mint a másik. Mondhatni "belaggol a szerverünk"
2011. jún. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Amikor látsz valamit, az agyadban van egy aktivitásmintázat. Egy struktúra elraktározza ezt a mintázatot és az hívja elő is. Ebből kifolyólag meg kell tudni különböztetni, hogy mi az a mintázat, amit éppen észlelsz és mi az, ami csak emlék. Ha ez a rendszer egy kicsit megborul, akkor ezt nem tudjuk eldönteni és ez lesz a dejavu.

2. Az emberi agy úgy működik, hogy mindenben értelmet keres. Így egy dejavu érzésben, ami fura, kicsit álomszerű is megpróbál értelmet keresni, plusz helyhez és időhöz kötni az emléket. Mivel ez nem nagyon megy neki, még az álomban, ami nagyon képlékeny talál egy megoldást. Tehát valójában nem álmodtad meg, de a dejavu hatására úgy érzed (nekem is szokott dejavu-m lenni és az esetek ~70%-ában mintha valami álomhoz is tudnám csatolni)

+1. Ha az agy egyik félteke később kapná meg az info-t, mint a másik, akkor férfiaknak 3x gyakrabban lenne dejavujuk, mivel a két félteke közötti kommunikációjuk sokkal kisebb. De ez nem így van, főleg hogy a két agyfélteke nem egymástól szeparáltan működik.

2011. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Háát...én ish nagyon sokszor éreztem ezt..

főleg egy időszakban... volt már olyan, hogy ülök és valakivel vlmivel bexxélgetek.... mintha najon ismerős lenne a helyzet... jah ésh az álmokkal ish ugyanígy vagyok..:D:)

2011. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!