Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem baj, ha így állok hozzá...

Nem baj, ha így állok hozzá Istenhez?

Figyelt kérdés
Szóval én katolikus vagyok, de református iskolába járok és csak arról a hitről vannak ismereteim! Én Istent úgy kezelem, mint egy barátot, akivel mindent megoszthatok. Nem mondok neki imákat, hanem csak beszélgetek vele, persze a kezemet összeteszem, de nem mindig. Nem vagyok egy szentfazék (bocsi a kifejezésért) de nagyon is hiszek Istenben, és ha valami gondom van, akkor hozzá fordulok. Templomba nem szeretek járni, mert én úgy szeretek Istenhez beszélni, ahogy én akarok és nem ahogy a már betanult imák szólnak! Szerintetek Isten elítél engem ezért a hozzáállásért, vagy megengedett az Ő szemében az ilyesfajta "lazaság"? Amúgy meg a stílusom sem ez a jókislány, hanem inkább az a rocker belső, vezető típus, meg ilyenek. Senki sem nézné ki belőlem, hogy hiszek Istenben és mindenki meglepődik, mikor megemlítem neki. Köszönöm a válaszokat! 13/L
2011. júl. 10. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én is pont így vagyok ezzel, néha még el is mondom neki, hogy most megpróbálok a magam útján eljutni egy célig, amit lehet, hogy nem ő jelölt ki nekem. Amúgy szerintem nem bánja, ha tiszta szívből hiszel, és megpróbálsz aszerint is élni.
2011. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem itel el.Nem büntet senkit,es nem is jutalmaz senkit,ö szabad akaratot adott nekünk.Ne felj,Istentöl nem kell felni.Ajanlok neked egy könyvet,-Beszelgetes Istennel,Neale Donald Walsh(mind a harom kötet)soknak tünik ,de valojaban,nagyon gyorsan ki lehet olvasni,es nem fontos sorba olvasni, csak a tema ami erdekel.
2011. júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
remek, szerintem több embernek kéne így viselkednie, nem a külsőségekbe kapaszkodni. Isten nem fog jobban szeretni, ha összeteszed a kezed, és büntetni, ha nem. :)
2011. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Én azt javasolnán Neked, hogy olvasd el Jankovich István: Túléltem a halálomat című könyvét.



A hajdani budapesti építészmérnök, Jankovich István, 1964-ben súlyos autóbalesetet szenvedett a luganoi országúton. Hat percet töltött el a klinikai halál állapotában. Ez idő alatt lelke elvált a testétől, és önálló "lényként" szemlélte az odalenn játszódó eseményeket. A szerző részletes, tárgyilagos leírást ad az olvasóknak arról, mi zajlott le benne a klinikai halál hat percében, beszél az Istennel való személyes találkozásáról is. Szerintem ez könyv ad megfelelő választ a kérdésedre.

2011. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy itt le is lehet tölteni:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Jézus pont azt tanítja,pl:h nem ne lássák ha böjtölsz.. vagyis belülről éld meg a hited,ne külsőségekben.


ha jó ember vagy-10 parancsolat,Jézus tanításai szerint- akkor mindegy h jársz-e templomba annál többször mint a suli miatt kell

2011. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez sokkal szimpatikusabb, mint a kívülröl húdehívö, kb. sznobságból vallásos emberek. És úgy gondolom, hogy helyes ez így (bár ki vagyok én).
2011. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó,hogy a saját szavaiddal beszélsz Istenhez,de ez mellett hadd említsem : A tanítványok kérték Jézust: taníts minket imádkozni,s Ő akkor tanitotta meg neki a Miatyánkot. Ez mellett azt se felejtsd amit mondott sajátmagáról: "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön" És ha ismered a róla szóló tanítást tudod,hogy ehez nem fér kétség.

Én mindenevő voltam.Értsd: mindent olvastam. Ezért mondom: ha akarod olvasni amiket ajánlottak,tedd azt,de ez mellett ne felejtsd el a Bibliát sem. Ez a Könyv van avilág legtöbb nyelvére fordítva,és ez van a legnagyobb számban kiadva. Története,tanítása több mint négyezer évre nyúlik vissza. Isten sugallatára írták igen komoly bácsik. Viélágunkban KÁOSZ van most. Összekederedett nagyon sok dolog amiknek külön kéne lenni. Ezt tudatosan teszi Sátán,úgy össze akar zavarni most is mindenkit mint ahogy tette Évával Ádámmal az Édenkertben

Örülök,hogy hiszel. Isten vezetését kérjrd és biztos lehetsz hogy célba vezet.

2011. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, és javaslok még más könyveket is, pl: Anthony de Mello a szeretet Útja, vagy bármi hasonló.
2011. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anthony de Melló-t én is támogatom. Nem akárki volt, az tény. Szúrta is a szemét egyeseknek:


[link]


A művei egy része letölthető az internetről is:


[link]


*****


[link]


[link]


Ez már elég kemény:


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!