Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van hogy gyakran van...

Miért van hogy gyakran van déjá vu-m? Vagy mégis miez? Mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 14:59
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:

A dejavu-re több magyarázat van, de egyben közösek - az agy játéka. Leginkább elfogadott magyarázat: az agy képfeldolgozási folyamatában bekövetkező "hiba" miatt alakul ki az érzékelés. A két szemből érkező képet az agy külön dolgozza fel, majd egyesíti egy 3Dimenziós képpé. A dejavu ebben a folyamatban történő hiba, amikor az egyik szem képe később kerül feldolgozásra, mint a másiké. Ez kelti a furcsa "ez már megtörtént" érzetet. A dejavu általában pár század másodperces élmény - ez is jelzi, hogy az agy hibájából adódik.


Miért van gyakran? Mert nem alszod ki magad, az agyad sejtszintű folyamatai lassúak, nem jó az anyagcsere, így az érzékelés is lelassul és gyakoriak az ilyen hibák. Aludj többet és pihentetőbben!

2011. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dézsavú élmény attól keletkezik, hogy valamelyik régebbi életedben, vagy leginkább pont az előzőben jártál már azon a helyen. Pontosan ezt jelenti, erre mondják, de viccesen akkor is lehet ezt mondani, ha kisgyerekként jártál ott.

Ma már egyre többen hisznek abban, hogy az életünk egy örökös folyamat, és egyszer itt vagyunk a Földön, és anyagban élünkl, majd később pedig a lélekvilágban töltünk el bizonyos időt. És ez az ide - oda menés örökké folytatódik.

2011. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
az első válasznak örülök :D pont egy ilyen kérdést kerestem, mert egyre többször fordul velem elő :( A második válaszadónak: ez is jó lenne, meg már gondolkoztam is rajta, de valahogy én mindig elhesegetem az olyanokat, hogy egy másik élet
2012. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!