Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék alvásparalízist...

Hogyan tudnék alvásparalízist előidézni?

Figyelt kérdés

Oké, alvásparalízis mindig van, csak nem emlékszünk rá. De nekem muszáj átélnem egyet, hogy tudatosan tudjak álmodni. Régebben volt egy pár ilyen élményem, de nem emlékszem mit csináltam, sőt, szerintem semmit.


Szóval : hogy tudom a legkönnyebben átélni az alvásparalízist? Tényleg csak annyi kell, hogy háton kell feküdni és teljesem mozdulatlannak kell lennem? Mindig nekikezdek, de feladom, mert vagy kényelmetlen háton feküdnöm, vagy muszáj izegnem-mozognom, vagy pedig félek a hatásától. Már máskor is villantak be alvásparalíziskor torz képek, félek, hogy ez az egész egy rémálomba torkollna.


Át kell élnem egy alvásparalízist, szembe kell néznem ezzel a félelmemmel. Tudtok még tanácsot adni alvásparalízis ügyben? Esetleg ha tudtok egy más módszert a tudatos álmodásra, azt is örömmel fogadnám.


2011. júl. 25. 01:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Hallod, nekem volt alvásparalízisben részem, én nem kívánom senkinek, nagyon szörnyű! De te tudod...én nem akartam elérni egyáltalán, de mégis "sikerült" amikor nagyon sokáig voltam fenn, és agyilag kifáradtam pl. reggelig dolgozatot írtam, vagy csak netezgettem. Nem tudom másnál hogy működik, nálam ekkor jött elő.
2011. júl. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Tudatos álmodáshoz ennek semmi köze.


Ha elő akarod idézni, akkor érdemes nyugtalanul, depressziósan, lelkileg nagyon összezavarodva aludni menned, valahol a sírás és kétségbeesés határán.

Rendes lidércnyomáshoz hasonló tapasztalatokhoz meg elég, ha felhívod magadra egy démoni lény figyelmét, de azzal nem kísérleteznék.


Ha ennyire tartasz tőle, akkor nem érdemes feláldoznod egy éjszaka nyugalmát. Gondolkodj rajta, próbáld meg tudatosan átélni pillanatról pillanatra, és ha fejben már el tudod fogadni, akkor már nem is rettegsz tőle, úgyhogy felesleges kiváltani.


Szerintem a te nagy gondod, hogy nem tudsz meditálni:) Egyszerű pedig a dolog, ha nem akarsz a hanyatt fekvésben izegni-mozogni:

lélegezz egyenletesen, ne megerőltetően, de kicsit máshogy, mint szoktál, és képzeld magad elé egy hely vagy egy út képét, a lehető legrészletesebben.

Ha erre koncentrálsz, nem lesz zavar, se mocorgás, de előbb utóbb érezni fogod a változást, és rengeteg gondolat fog sorban egymás után megjelenni a fejedben. Ne taszítsd el őket, hanem repülj a szárnyukon. Érdekes tapasztalatokat hozhat ;)

2011. júl. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Smartguy86 ***** válasza:
Az alvásparalízishez szellemi fáradtság kell. Nagyon kimerülsz, napokig stressz és álmatlanság - majd lefekszel aludni és ha még akkor is nyugtalan vagy, akkor részed lesz egyben... De szerintem nem éri meg.
2011. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Killgun ***** válasza:
2. nak van igaza...ővé a legjobb válasz,de miből gondolod,hogy a démonok gonoszak?Mind1...Alvásparalízis egy félelmetes élmény,és semmi köze a tudatos álmodáshoz...Ha tudatosan akarsz álmodni,akkor figyelj napközben arra,hogy nem e álmodsz,legeyn rutin,hogy álmodban is megtedd,és mikor észreveszed,hogy álmodni fogsz,akkor tudatra ébredsz...
2011. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jah, eleinte a MILD-módszert használtam, de mindig elfelejtek figyelni az álomjelekre és megkérdőjelezni azt, hogy álmodok-e.
2011. júl. 25. 22:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt kétszer is. Remegtem és izzadtam. Alig bírtam mozogni. Hallucináltam, de egyáltalán nem láttam semmi démonit. Csak úgy éreztem, hogy már nem lesz jókedvem...


Igazából ezt leírni nehéz. Át kell élni ès akkor megérted. Amúgy meg nem kell mindig rémekre gondolni, mert mint mondtam én semmiféle démont vagy ilyesmit nem láttam.

2014. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ha az alvásparalízis alatt azt érted hogy ébredés után nem tudsz mozogni csak a tudsz mozogni de tudatodnál vagy akkor ajánlom a mydeton nevű izomlazítót beveszel vagy 2-3at lefekszel aludni
2014. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Medson válasza:
Nos leírom tapasztalataimat mert körülbelül 5 perce "szabadultam" ki, úgyhogy elég friss az élmény. A lényeg hogy ma felkeltem egyszer 8 körül, éppen az Így jártam anyátokkal ment, megnéztem egy részt de közbe többször is visszaaludtam percekre, meg elég fáradt is voltam, így hát amint vége lett a résznek behunytam a szemem hogy akkor még alszok egy kicsit. Ekkor jött valami fura rövid állom aztán paff, ott fekszek a szobámban az ágyon, ki akarok kelni az ágyból és ez nem tudom másnál hogy van de nálam amolyan vissza laggolok élmény jelentkezik. Elég homályosan láttam, nem is volt valóságos, kicsit azt hittem még álmodok, de tudtam hogy nem mert közbe a szememmel láttam hogy a jim szerint a világ megy a tv ben, egy olyan része amit még nem láttam, és az túl összetett volt ahhoz hogy csak az agyam találja ki. Olvasgattam már ebben a témában (merthogy már máskor i volt ilyen) és sajnos én jóformán a szememet sem bírom mozgatni, egy fix ponton van mindig, ez ma a Tv volt, és ha el akarom mozdítani, akkor az megtörik, de azonnal szinte vissza is ugrik ergo akármilyen elmozdulást amit a testemmel végzek csak elképzelem igazából de másodpercek alatt újra az ágyban kötök ki az aktuális pózban. Hallucinációk egyébként nekem sem szoktak lenni, néha valami furát halok, akkois tudom hogy na fasza most már ezis jön, de akár hányszor ilyen van bepánikolok és csak felszeretnék ébredni, szerencsére ez sikerült is és ahogy sejtettem paralízisem volt hiszen a sorozat is pontosan ott tartott ahol emlékeztem rá, úgyhogy ott feküdtem percekig mereven bámulva a tv t bénultan (bele gondolni is rossz). Énis csak javasolni tudnám hogy ne akard, de te tudod.
2014. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 drajki válasza:

Nekem volt régebben rendszeresen. ELőidézni nehéz, szerintem hajlam is kell hozzá, de a rendszertelen alvás, kialvatlanság az alap. Nekem, egy héten egyszer volt 0. órám és ott amikor ott elaludtam akkor jött ki mindig.

Nekem csak addig volt félelmetes, amíg nem tudtam mi van, utána szerintem jó móka a fantommozgással kísérletezni.

2015. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem is volt nem rég hasonló. Szintén nagyon kimerült voltam és nem is tudtam elaludni ezért kerestem meditálós zenét youtubeon. Borzasztó rosszat álmodtam, hirtelen felkeltem, (és biztos vagyok benne, hogy ébren voltam mert a szobámban minden úgy volt ahogy hagytam)és hallottam ahogy ömlik a víz a plafonról, mozgatni egyáltalán nem tudtam semmim csak a szemem, és mikor odaneztem felugrott mellém egy fehér cica az ágyra és hallottam ahogy szimatol. Közben végig próbáltam megmozdulni, majd ez hirtelen sikerült de annyira nyomasztó és félelmetes volt, hogy órákig nem tudtam elaludni. Szóval szerintem ne akarj ilyet eloidezni. Nem jó érzés :D
2015. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!