Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék alvásparalízist...

Hogyan tudnék alvásparalízist előidézni?

Figyelt kérdés

Oké, alvásparalízis mindig van, csak nem emlékszünk rá. De nekem muszáj átélnem egyet, hogy tudatosan tudjak álmodni. Régebben volt egy pár ilyen élményem, de nem emlékszem mit csináltam, sőt, szerintem semmit.


Szóval : hogy tudom a legkönnyebben átélni az alvásparalízist? Tényleg csak annyi kell, hogy háton kell feküdni és teljesem mozdulatlannak kell lennem? Mindig nekikezdek, de feladom, mert vagy kényelmetlen háton feküdnöm, vagy muszáj izegnem-mozognom, vagy pedig félek a hatásától. Már máskor is villantak be alvásparalíziskor torz képek, félek, hogy ez az egész egy rémálomba torkollna.


Át kell élnem egy alvásparalízist, szembe kell néznem ezzel a félelmemmel. Tudtok még tanácsot adni alvásparalízis ügyben? Esetleg ha tudtok egy más módszert a tudatos álmodásra, azt is örömmel fogadnám.


2011. júl. 25. 01:07
1 2
 11/13 anonim válasza:

Szia

Nekem tegnap történt. Feküdtem éreztem hogy fáradt vagyok de inkább szellemi fáradtságnak mondanám.Tv be viva ment halkan hallgattam kényelmesen hason feküdtem.Órákig feküdhettem jóérzésem volt végig.Egyszer elaludtam kicsit mintha állmodtam volna aztán zúgást éreztem a füllemben hangosan. Tudtam h felkeltem de olyan álom szerű volt.Mindenem erősen bizsergett és nem tudtam mozdulni. Ilyen érzésem sosem volt.Aztán elmult vissza aludtam és kb fél óra múlva megint ugyanez. Másodjára ismerős érzés volt, felismertem hogy ugyan azt érzem mint elöbb.És még késöbb aznap este mégegyszer megtörtént. Összeségébem valahogy ijesztő volt pánikoltam de közben kellemes érzés volt. Most utána olvasás után már tudom valószínüleg ilyenem volt. Egésznap gondolkoztam hogy mi lehetett, rohamfélére gondoltam.

2015. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Előidézésben segíthet, ha háton fekszel, ha kimerült vagy (szellemileg), ha stresszes vagy és ha valami nagy változás történt az életedben, vagy tudod, hogy közeledik.

Nekem régebben mindig augusztus végén jött szinte minden éjjel, és többnyire negatív élmény volt. Vizsgák előtt is szokott lenni, meg amikor elkezdtem dolgozni, amikor költöztem stb, tehát a környezet vagy életmód változás hozza elő, meg ilyenkor van, hogy rémálmaim vannak, de ez még a jobbik eset.

Amiket alvásparalízisben éltem át, azt senkinek nem kívánom. Nincs olyan durva horror film ami ilyen fokú rettegést tudna előidézni. Nem is kell feltétlenül halucináció hozzá (bár néha az is volt). Volt, hogy minden féle inger nélkül halálfélelmem volt. Nem attól féltem, hogy van esetleg valaki a szobában, nem hallottam zajokat, nem attól féltem, hogy nem bírok megmozdulni, hanem csak simán rettegtem.

2015. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi777 válasza:

Jó régi topic, de azért én írok, hátha elolvasod kedves paralízis-vágyó :)


Érdekesnek találom, hogy eddig még nem találtam meg azt az embert, aki hozzám hasonlóan elő tudja idézni az állapotot. Merthogy én akár napi szinten képes vagyok rá. Volt, hogy egy "vissza szunyókálás" alkalmával 2x is sikerült.


Nem jönnek szörnyek. Sőt, amit még eddig sehol sem olvastam az az, ahogy nálam megtörténik: van egy álom, amiben eleinte rendszeresen sikerélményem, öröm érzetem keletkezett, amit képes voltam engedni fokozódni, majd eltűnt az álom és jött a paralízises állapot.

Hónapokig ment ez így. Nemrég történt meg először, hogy dühös voltam az álomban, valakit nagyon szidtam és úgy kezdődött a dolog.


Hogy idézem elő: Fontos tudni, hogy a kommentelőkkel ellentétben én nem fáradtan fekszem vissza aludni. Amikor a nap végén feküdtem le és próbáltam, szinte sosem sikerült. Tehát, reggel kb. 3 óra ébrenlét után lefekszem az ágyba. Elkezdtem átérezni a légzésem, amennyire csak tudom. Figyelni kell, hogy biztosan átérzed-e és annak tudatában vagy-e, vagy már elkalandoztál agyilag. Mert ugye ez elég nehéz, az elme szeret valamin mindig rágódni. El kell engedni a célt is, hogy "én most azért figyelem... vajon sikerülni fog?" stb. Csak érezd a légzésed és figyelj. Kb. szűnjön meg számodra a külvilág. És el fogsz aludni. Kíváncsian várom a válaszod, hogy sikerült-e neked is, illetve aki még kipróbálja. Mert mint írtam, eddig még nem találkoztam hozzám hasonlóval, akinek ez így működik :)


Sőt, ez az emailcímem, aki kipróbálta és bejött, írhatna :) Előre is köszike!


Ui.: Miután rájöttem, hogy képes vagyok ezt előidézni, néha olvasgatok a témában. Első alkalommal olvastam, hogy ez betegség és megbolondulhatsz, meg, hogy szörnyikék támadhatnak... Pont ma reggel volt paralízisem aminél a szörnyek eszembe jutottak és megijedtem. Szerintem igazán nem kellene rémisztgetni ezzel a másikat. Merthogy nem bújt elő semmi az ágy alól és nem jött a baltás gyilkos se. De ha bebeszélem magamnak akár meg is jelenhet. Hisz véleményem szerint abban az éberségben befolyással lehetünk a valamilyen szinten szunnyadó elménkre, tehát megteremtheti az élményt számunkra.


Jah, és a címem: adena1987@gmail.com

2017. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!