Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sorsszerűség és véletlenszerűs...

Sorsszerűség és véletlenszerűség megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés

Létezhet egyszerre sors és véletlen? Ha igen, hogyan? Ha nem, miért nem? És akkor melyik létezik? Melyikben hiszel? Gondolkodtál már ezen mélyebben?

--- nem igazán tudtam, hova tegyem a kérdést, de jelzem: nem kimondottan ezoterikus válaszokat várok ---


2011. júl. 27. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem nem fér meg egymás mellet. Lehetetlenség. Amúgy meg a véletlenszerűségben hiszek.
2011. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
a sorsszerűség abból ered, hogy vannak emberi tulajdonságok, cselekedetek stb amik bevonzák, elkerülhetetlenné tesznek bizonyos dolgokat a jövőben, de a sorsodon te mindig tudsz változtatni. Ez csak egy halandzsa hogy előre meg van írva, a jósnőknek meg a többi kuruzslónak is meg kell élni valamiből érted
2011. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy a véletlennek tűnő dolog is sorsszerű.

Csak azt hiszed, hogy véletlen.

Egyébként nem tudom.

Én is gondolkodtam már ezen, de semmire nem jutottam.

Azt tudom, hogy megpróbálok mindent megtenni azért, hogy jó felé menjen az életem.

De, ha minden küszködés ellenére valami nem jön össze, arra azt szoktam mondani, hogy nyilván a Sors akarta így.

És legtöbbször később megkapom a választ, hogy miért is történt ez, vagy miért nem jött össze.

2011. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 'véletlen' szónak 2-féle definíciója van:


Véletlen esemény az, ami nem szükségszerűen következik be.

Véletlen esemény az, ami nem jelezhető előre.


A sorsodat pedig te alakítod, te vagy azért a felelős, viszont bármi megtörténik, azt könnyen meglehet, hogy úgy ítéled meg, hogy nem szükségszerűen következett be, illetve nem volt előre jelezhető...tehát számodra véletlennek tűnik...itt láthatod, hogy nézőpont kérdése a sorsszerűség és a véletlen is, sőt az is megeshet, hogy maga a véletlenszerűség a sorsszerű...:D


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem veletlenek nem leteznek, minden okkal tortenik.
2011. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Furcsa ez. Mert ha nem tudományosan megalapozva, de józan ésszel is tulajdonítunk valamit a vonzás törvényének, akkor a sors is viszonylagos. Véletlennek hihetünk valamit, amiről éppen nem tudatosan döntünk, vagy nincs tudomásunk róla, pedig nagyon is befolyásoljuk, mondjuk pont a nem odafigyelésünkkel. :)
2011. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy véletlen szerintem és tapasztalatom szerint nem létezik.

Írtam erről már és én ezt Isteni gondviselésnek nevezem.

(ha szeretnéd olvasni az erről szóló tapasztalataimat jelezd és átküldöm a címet, hol találod)


Ha Te például hiszel Istenben, akkor egész biztosan "látszólag véletlenül", (valójában égi segítség), de mindig pont akkor megérkezik a legkritikusabb, legelveszettebb vagy legképtelenebb pillanatban (amikor már feladtad) a segítség.

Ez jelzi azt (jelezni az embereknek), hogy létezik Isten és fentről vigyáznak rád és segítenek, ha megérdemled.


Nyilván van olyan aki nem kap ilyen segítséget, de annak is meg van akkor az oka.

2011. júl. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Won ***** válasza:
100%

Ez ismét egy nehéz kérdés, elmondom, mit gondolok:

A Sors kiosztja számunkra a lapokat(pl szegénynek születsz, betegnek stb..), viszont ezekkel a lapokkal nekünk kell játszanunk. Vannak dolgok, amiknek mindenféleképp meg kell történni, ezek sorsszerű dolgok. Ezek mellett viszont történnek dolgok, melyekre nem számítunk, hirtelen, váratlanul jönnek. Ilyenkor általában azt mondjuk, hogy véletlen. A véletlen szerintem nézőpont kérdése, az épp adott pillanat körülményeitől függően soroljuk őket véletlennek.

Szerintem nincs véletlen, minden okkal történik. Persze nem feltétlenül azért mert "így volt megírva", hanem azért mert így játszottunk a kiosztott lapokkal.

Ez az én véleményem.


Won

2011. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sorsunkat mi választottuk magunknak! Mindannyian olyan sorsvonalat hoztunk magunkkal születésünkkor, amelyben át kell alakítanunk gondolkodásunkat Amikor valaki a Földre születik, akkor szükségszerűen egy meghatározott zenekarba születik bele. A hasonlat egy kicsit azért sántít, mert bár ott látjuk, hogy melyik az a zenekar, de Földre születésünk után ez nem automatikusan történik. Sok ártó erő próbál más zenekarba terelni bennünket. Ezeknek ellent kell állnunk! Nem elég a testi vonzalom, sem a szellem, sem a lelki önmagában. Egyszerre van szükség mind a háromra ahhoz, hogy abba a karba kerüljünk, melyet ott világosan láttunk magunkénak. Kemény, önfegyelmező, értelmet komolyan működtető harc következménye lehet csak az, hogy megtaláljuk és fölvállaljuk a nekünk megfelelő, a minket

megillető kart, azaz sorsunk vonalát. Ehhez viszont tudás kell és ezt a tudást bizony nem szabad siettetni, mert az ősellenség úgy akarja megrontani az érettebb lelkeket, hogy sietteti őket. Pedig a bölcs és türelmes várni tudó tudja csak a meglátott jót, megvalósítani. Meg kell tanulni a Várni Tudást! Azaz legyünk Alázatosak.

A végzet pedig a nem átgondolt, türelmetlenség következtében hozott rossz döntéseink és lépeseink együttes velejárója. Ahogy döntesz az lesz a végzeted is. A fentiekből kiderül nincs véletlen, csak tudatos sorsvállalás van.


Véletlen?



Nincsenek véletlenek. Mindenki éppen akkor találkozik egy eseménnyel, szituációval, könyvel, filmmel, ismerőssel, baráttal, stb., amikor erre a legnagyobb szüksége van. Neked kell kitalálnod, hogy ezek az eszközök milyen célt szolgálnak. Véletlenek nincsenek! Minden találkozás programot hordoz, és lehetőséget kínál fel arra, hogy Benne jobban tudjatok fejlődni! Tehát minden találkozás: talentum! Ezt el lehet ásni, lehet pillanatnyi, önző célra felhasználni, és lehet kamatoztatni arra, hogy a szeretet áldozati oltárán feláldozd magadat Érte! Tőled függ, hogy melyiket használod! Véletlenek nincsenek. Amikor valaminek eljön az ideje, akkor annak meg kell történnie, akár akarja valaki, akár nem. Az mellékes, hogy egy szükségszerű esemény milyen eszközök következtében valósult meg. Legtöbb esetben az eszközökkel való törődés nem a szeretetet, hanem a gyűlöletet és a nyugtalanságot ébreszti fel, s megindítja a fantáziálást, amelyre az ördög is tud hatni, s ugyanakkor semmit nem változtat az esemény megtörténtén. Véletlenek nyilván nincsenek. Az események egybeesését azonban nemcsak jó, de ártó erők is képesek úgy időzíteni, hogy az elgondolkodtató legyen. Nem szabad beugrani. Több eseménynek és nagyon megnyugtatóan kell egybecsengeni ahhoz, hogy az egybeesést Tőle jövőnek ismerje meg valaki.

2011. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!