Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy kell meditálni?

Hogy kell meditálni?

Figyelt kérdés
Alakváltást gyakorlom de nem nagyon megy a meditálás, valaki segítene hogy csinálhatnám jól?
2011. júl. 31. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Hát a tévébe amikor meditálnak, akkor általában csöndben ülnek és lótuszülésben. Kérlek írd már kommentbe ha sikerülne az alakváltás. Plussz pont ha linkelsz a folyamatról videót.
2011. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Saját felelősségre elmondom: Törökülés a egyik kezed a másikba egészen pontosan bal tenyeredbe a jobb és csak rajta van nem nyomod szorítod és ernyedt állapotba, törökülés-szerűen ülsz és becsukod a szemed nem erősen csak hogy ne láss nem gondolsz semmire lehetőleg kihúzod magad... bővebben is letudnám írni de nem javaslom hosszú időre mert én 4 órás meditációtól úgy bekattantam hogy még azóta is kezelnek""
2011. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Alakváltás..? úristen -.- tudatos álomban gondolod, vagy hogyan? (mert úgy persze lehet)


Meditálásban viszont segíthetek. A lényeg hogy feküdj vagy ülj le valami kényelmes helyen, legyél biztos benne, hogy nem fognak zavarni. Lazulj el, relaxációs gyakorlat segíthet. Tisztítsd ki az elméd, ne foglalkozz a problémáiddal, megpróbálhatod elképzelni hogy egy kis ládába teszed őket előtte, sé abban a tudatban kezdesz neki hogy nem kell lelkiismeretfurdalásod legyen, majd ha végeztél "előveszed" őket és elrendezed.


Naszóval. Képzeld el, hogy egy létrán mászol lefelé, egy nagyon nagyon. Mikor kilégzel, képzeld el hogy mész lefelé, mikor belégzel megállsz. Ne vizualizáld a létrát, csak érezd az ereszkedés érzését. (Más módszerek: ugyanez lifttel, lépcsővel, vagy mondjuk mintha egy tollpihe lennél ami kiégzéskor zuhan, belégzéskor nem)


Az egészben az a lényeg a mentális zuhanás érzete. Így transzba fogsz kerülni idővel. Úgy veszed majd észre, hogy olyan lesz mintha elnehezednél, minden nagyobbnak tűnne és csendesnek. Ha vannak otthon kérd meg hogy csendben legyenek, mert mindent másképp érzékelsz, egy hangosabb zaj szinte egy robbanás hangjával felér.


Itt hagyd abba a "zuhanást" különben lehet hogy mély transzba kerülsz - bár mivel ahhoz nagy fokú koncentráció kell ezért kicsi az esélye hogy véletlen sikerüljön, de azért van. A mély transzot nem jó ötlet kipróbálni ha még nem meditáltál egyáltalán. Elég kényelmetlen érzés, minden rendkívül lassúnak tűnik, hideg futja át a testedet, ami olyan fajta hideg, amitől nem kezdesz reszketni - elég érdekes - ez a VALÓSÁGBAN IS testhőmérséklet csökkenéssel jár!! Ezen kívűl úgy érzed magad mintha már nem is a testedben lennél, valamint teljesen paralizálódsz.


Mély transzból való kikerülés: bármikor kijöhetsz mély transzból, a teendő az, hogy minden mentális és fizikális (de leginkább mentális) erőddel megpróbálod egy ujjadat mozgatni. Ha ez megvan lábujj, kéz + lábfej karok lábak satöbbi, visszaszerzed a tested felett az irányítást.


Remélem segítettem!

2011. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon szépen köszönöm a választ. Miért hangzik olyan hihetetlennek az alakváltás? Bárki aki megtalálta a totem állatát, elegendő türelemmel át bír alakulni azzá az állattá. Először mentálisan kell gyakorolnod, utána pedig testileg. Minden egyes testrész nagyon nehéz, és fájdalmas.


Nem szeretem az alkonyatot, de az indiánok "vérfarkas" néven nagyon jól ábrázolták. Az ember aki alakváltó, és farkassá alakul nem vérfarkas, az más tészta.

2011. júl. 31. 22:09
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom a spirituális dolgokba nhiszek, mert arra még nem születtek magyarázatok, de az alakváltás furán hangzik. Végülis az mégis csak fizikai valójában való megváltozás lenne, és azt mondod minden testrész nehéz és fájdalmas: hogy tudna biológiailag egy emberi vállhoz mondjuk egy farkas mancs kapcsolódni, vérellátást kapni stb?


Nem tudom ez nekem valahogy sok de ha sikerül vagy sikerült bárkinek linkelj már légyszi :D utolsó válaszoló voltam.

2011. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, meditáció!=nem agykontroll...
2011. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
nem mondtam hogy meditáció = agykontroll, a spirituális dolgokat másra értettem. csak azért fűrtem hozzá hogy nem vagyok teljesen szkeptikus mindenben
2011. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22:09- Oké, de vedd fel az átalakulás folyamatát, vagy mutass egy videót, amin valaki éppen azt csinálja. De frankón, ilyen a filmekben van csak. Mer amúgy milyen állat akarsz lenni?
2011. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az én állatom farkas, és én már alakultam is át csak nem tudatosan. Reggel volt szőr az ágyamba meg kavicsok a folyó mellől. Reggel mikor felkeltem nagyon lázas lettem, és a felső testembe az összes csont égett, nagyon rossz volt. Azért elmentem kiiratkozni az orvoshoz suliból :P, de ő nem tudta mi a baj.
2011. aug. 1. 20:41
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
előző este részeg voltál, haverokkal a folyóban fürödtél és megfáztál inkább
2011. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!