Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Álom és valóság. Ti hogy...

Álom és valóság. Ti hogy egyeztetitek össze?

Figyelt kérdés

Minél spirituálisabbak az álmaim (pl. tudatos álmodás), és minél erőteljesebbek a meditációim, annál nehezebb fölkelnem reggel.

Mások hogy egyeztetik össze mindennapi életüket "azzal a másik világgal"?


2011. aug. 2. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
káprázat ez is az is. nem kell annyit meditálni .könnyű gondolatok, könnyű álmok, könnyű ébredés.
2011. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy számomra a "könnyű álmok, könnyű gondolatok" = élet nélküli, elvesztegetett élet. Arra meg sajnos nincs kapacitásom.
2011. aug. 2. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni." (Joanne Kathleen Rowling)
2011. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez így van. De: "Álmok nélkül lehet élni, de nem érdemes" (ezt asszem legutóbb valamelyik ENSZ-nagykövet mondta :))

Szóval épp ezért szeretném minél hatékonyabban összeegyeztetni az álmaim-meditációim világát mindennapi életem világával.

2011. aug. 2. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Az álmokat valósággá kell formálni, és megélni.

Ha nem tudom megélni az álmaimat, csak a szószorros „álomszinten”, akkor az mire jó? Felüdíti a lelkemet? Persze ez sem elhanyagolható, de nem összehasonlítható a valósággal. Ha csak álmodnánk, az olyan lenne mint a Mátrixban, fekszünk egy kényelmes helyen, és élvezzük. Vajon ez ugyanannyira élvezetes, mint a valóság?

Ha azt álmodom, hogy egy tanyán élek, friss szellő hozza a virágok illatát, hallom a közeli forrás csobogását, feleségem, egy gyermekeim fürdenek a mellettünk lévő patakban stb. Ez ebben a formában csak egy vízió, ami a teremtéshez nélkülözhetetlen, hisz ez a csírája. A kibontakoztatása, felnevelése rajtam áll…

"Álmok nélkül lehet élni, de nem érdemes" Anélkül, hogy megvalósítanánk álmainkat lehet élni, de nem érdemes.

2011. aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: remekül megfogalmaztad a kérdésemet. :) Pont erre vagyok kíváncsi! :))

Hogy hogy érdemes megélni ezt az "álommal teremtést" a valóságban.

2011. aug. 2. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a formában értelmetlen a kérdés.

Olyan ez, mintha azt kérdezném, hogyan érdemes megélni azt, amikor elnyalok egy fagylaltot, vagy beleharapok egy almába? Vagy, hogyan érdemes megélni, amikor álmomban beleharapok egy almába, a valóságban?

Szerinted hogyan érdemes megélni egy ilyen kérdést, álomban, és valóságban?

2011. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„Az a baj, hogy számomra a "könnyű álmok, könnyű gondolatok" = élet nélküli, elvesztegetett élet. Arra meg sajnos nincs kapacitásom.”

Szerintem ez nem igaz. Egy könnyű gondolat az, hogy fent vagyok a hegyekben, és mint a szél süvítek le a hegyoldalról egy síléccel a lábamon, fenyőfák között szlalomozva szelem át az erdőt. Könnyű, és megvalósítható, és nem nevezném elvesztegetett életnek.

Tudod, ami egyszerű, az nagyszerű.

2011. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az ENSZ nagykövet nem a "tudatos álomra" gondolt, hanem az álmodozásra. Legyenek az embernek céljai, álmodozzon róla mert a nélkül nem érdemes élni!
2011. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!