Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség lélek és...

Mi a különbség lélek és szellem között?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 08:52
 1/4 anonim válasza:
38%
Lelke egy személynek lehet, szelleme egy csoportnak.
2011. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
szellem az az akinek bevégezetlen dolgai vannak it vagy nem hajlando továb meni a lélek meg az ami elszál.
2011. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A lélek általában az a halhatatlan rész, ami a halál után megmarad, bár őszintén szólva én kételkedem a létezésében, noha a pszichológia is vizsgálja.


A szellem a gondolatok, tapasztalatok és személyiség együttese, részben átfedésben áll a lélekkel, de annál bővebb, gyakran egy eszme által vezérelt gondolatvilág.


Én úgy gondolom, hogy lélek helyett gondolat van, mely az én által és a környezet által ugyan befolyásolt, mégis egyedi, dinamikusan átalakuló részünk, egyben azonban a teremtő és átalakító erőnk is, mellyel befolyásolhatjuk a világunkat, önmagunkat beleértve a megjelenésünket, betegségeinket, kapcsolatainkat is,

mely halálunk után a közös tudatba tér vissza és belesimul, mintha nem is létezett volna, s ha a közös tudatnak úgy jó, újra összeáll és megszületik eredeti, vagy módosított formájában.

2011. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

A lélek a halhatatlan igazi önvalód, Isten teremtette, hogy megismerje a teremtését minél több nézőpontból.

A szellem a lélek egy testet öltésének a személyisége, tudata, gondolatainak összessége. Ennek egy alrendszere az Ego.

2011. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!