Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges hogy...

Szerintetek lehetséges hogy egyszerre több dimenzióban létezünk?

Figyelt kérdés
Olvastam pár könyvben hogy az emberi tudat egyszerre több dimenzióban képes megtestesülni. Nem mondanám hogy elhiszem de érdekes feltételezésnek tűnik. Ti mit gondoltok erről?
2011. szept. 4. 18:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
a test az alak tényleg,de az elme és hogy hova jutot társadalmilag mindig más.
2011. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
igen, szerintem a lélek másik dimenzióban van
2011. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Nekem van egy elképzelésem, miszerint az idő nem csak egy lineáris egyenes, hanem sík, vagy akár még több dimenziós űr. Csak mi éljük meg lineárisan, miközben egyidejűleg nagyon sok "alternatív univerzumban" létezünk. Ezek az alternatívák mindazon eseményeknek az összessége, amit nem éltünk meg, de a lehetőségünk megvolt rá.


Nagyon egyszerű példa: fölkeltem-e reggel 8-kor, vagy aludtam 9-ig? Valójában mindkettő megtörténik az időre merőleges kiterjedésen (kiterjedéseken), a tudatunk/tudattalanunk dönti el, hogy melyiket éljük meg. Mintha zuhannánk az időben, és közben balanszíroznánk jobbra-balra.


Ha tudnánk viszonyítani és mérni ezeket a dimenziókat, akkor az életünk grafikonja görbét mutatna.


Hangsúlyozom, hogy ez csak egy elképzelés.


Ez a videó jól érzékelteti, hogy mennyire nem tudjuk elképzelni sem magasabb dimenziók létezését: magyarázd meg egy 2 dimenziós sík világban élő lénynek a tér fogalmát: http://www.youtube.com/watch?v=7nGYnmx8v4I

2011. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

A lelkünknek van egy része, ami a köztes létben marad, amíg mi a földi testünkben vagyunk, illetve ugyanaz a lélek, ha nagyon fejlett, tud egyszerre két testben lenni a földön, vagy akár más helyeken is.


Azt viszont, amit az előző írt, nem nagyon tudom mire vélni. Szerintem túl sok ilyen témájú történetet láthatott / olvashatott :D

2011. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Idő márpedig nem lészen..


De igen, valószínűleg több dimenzióban létezünk egyszerre.

2011. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Van egy ismerősöm, aki látja az emberek auráját. Mióta őt ismerem, nehéz nem hinni más dimenziókban, úgyhogy igen, szerintem lehetséges.:)
2011. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
Igen, én például egyszerre 3 dimenzióban is létezem. :-D
2011. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

Ez nagyon érdekes, hogy a tudatalattink dönti el, hogy melyik dimenziót éljük át?

Érdekes ez a hozzászólás. Hol olvastad?

Ez az amikor azt mondjuk, hogy ne szugeráld magadba a rosszat és akkor elkerül?????

2011. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%
Közismerten 4 dimenzióban létezünk, 3 térdimenzióban, a negyedik pedig az idő.
2011. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

19:08

Tanulságos video. Valahogy így lehetünk mi is a semmiből felbukkanó állítólagos ufókkal, tárgyakkal, talán szellemekkel is, mint a video kétdimenziós lényei a "prof" ujjával.

Valahol régen olvastam egy érdekes dolgot, pontosan nem emlékszem, de a lényeg: létezik állítólag valami egérfaj, ami csak két dimenziót ismer. Ha beletesszük egy vékony karimájú tepsibe, nem tud kimászni a szélén, holott fizikailag simán megtehetné. Csak vízszintes teret ismer, magasságot nem.

2011. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!