Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Biztos, hogy létezik az idő?...

Biztos, hogy létezik az idő? Milyen bizonyíték van rá? Lehet, hogy minden egyszerre történik, és az idő csak illúzió?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 22:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
49%
Nem létezik!
2011. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

mehetett volna a filozófia kategóriába..erősen az.


"Hogy mi az idő?

Ha nem kérdezik, tudom, ha kérdezik, nem tudom."

Augustinus


Az idő magában nem létezik.

Az események feszítik ki a tér-idő hálót.

Tehát nem térben és időben történnek az események.

2011. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Te egy görög filozófust is simán ki tudnál kergetni a világból.


Ennek mi értelme lenne?

2011. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Filozófiai szempontból fogalmam sincs az időről, de a tudomány állása szerint (feltéve, hogy jól tudom) a tér és idő ugyanannak az éremnek a két oldala. Ha úgy tetszik negyedik dimenzió, bár az első háromtól eltérően ebben nem tudunk haladni. Én az időt a valóság-szeletek végtelen sorának tekintem. Ha bele akarjuk keverni a kvantum elméletet is, akkor minden esetben, amikor eldől, hogy valami eldől, hogy így legyen, vagy úgy, ez folyamatosan történik, akkor mindkettő létrejön párhuzamosan, ezért végtelensok idősík létezik egymással párhuzamosan, bár ennek tulajdonképpen semmi értelme szerintem a gyakorlati élet szempontjából.
2011. okt. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem, hogy lesz egy ilyen kérdés a mai Hawking-téma után.

Minek letagadni annak a létezését, amit tapasztalsz, mérsz, érzékeled, hogy van? Lehet, hogy a szemközti galaxisban nem létezik, mert ott mondjuk jfdjfdsé-nak hívják, és visszafelé mérik. Lehet, hogy a számítógéped sem létezik, mert csak illúzió. Tényleg Filozófia rovatba való.

2011. okt. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. okt. 12. 08:30
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Az idő nem létezik. Csak a változás létezik.

Ez a változás annál lassabb, minél kisebb gravitáció (azaz térgörbület) hat rá.


Elmondható, hogy az amit mi időnek érzékelünk, a Világegyetem minden egyes más pontján másképpen telik.


Jó példa erre a fekete lyuk. Minél közelebb vagyunk hozzá, annál erősebb a gravitációja, s annál gyorsabban is telik számunkra a változás.

2011. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
65%
Az idő egy nagy spirál! Minden újra megismétlődik! Tibikének még egy sör...
2011. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Párhuzamos egymással az összes idő.
2011. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
100%
Na én az időről elképzelhetőnek tartom hogy "idővel" megcáfolják a létezését :D Szerintem nincs olyan ,hogy idő,csak a dolgok egymás után (és párhuzamosan)való történése.Ha belegondolsz ,vannak mondások,hogy "idővel jobb lesz,"stb stb de ha csak az idő telne és közben nem történne semmi,nem lenne jobb.Mivel a világon mindig történik valami,valamilyen változás(másnem öregedés,stb ) ennek a mérésére találták ki az időt.Ha minden folyamatot,cselekvést le lehetne állítani,akkor tutira nem lenne idő.
2011. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!