Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Letezett vajon Atlantisz? Es...

Letezett vajon Atlantisz? Es ha igen, mi alapjan feltetelezik az emberek, vagy a tudosok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt (szerintem). Legvilágosabb leírása Platón két dialógusában van, amely könnyen nevezhető fikcióknak (Platón szeretett legendákat gyártani tudatosan), azonban a kollektív emlékezetben sok helyen megőrződött az elsüllyedt sziget és a túlélők története. Tehát utóbbi alapján nem tűnik olyan meredeknek az elképzelés, ráadásul sok épületmaradvány van a tengerben.
2011. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több nép csoport mitológiájában megjelenik egymástól független egy hatalmas természeti (globális?) katasztrófa, mint pl az Özönvíz.

Szóval ez miatt nem kizárható Atlantisz létezése se.

Én arra hajlok (több tudóssal egyetembe), hogy az atlantiszi kultúra a Minoszi-Krétai kultúra része volt és a katasztrófája illik Szanorini pusztulásához:

[link]

2011. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nat geon nézd meg ezt a 2 műsort, érdekes felvetések vannak bennük.

Az elveszett Atlantisz nyomában

Az igazság nyomában-Atlantisz

(Nekem Szantorini a leghihetőbb)

2011. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezett...
2011. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Létezett, de az Ősök elvitték a Pegazus Galaxisba Atlantisz intergalaktikus hiperhajtóműveivel.
2012. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Atlantis most is van.


Északi szélesség 26 fok, 35 perc.

Nyugati hosszúság 80 fok, 6 perc.


Ha nem hiszitek, higyjetek MR Google-nek.

2012. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!