Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Atlantisz. Vélemények?

Atlantisz. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval eddig nem nagyon foglalkoztam vele, de tegnap 2 műsorba is belefutottam és furdal a kíváncsiság. :)

Szerintetek létezett vagy csak kitaláció? És ha létezett, merre? És kik is lehettek ők valójában?

(tegnap a műsorban voltak hihetőbb és eléggé vad sztorik is)

A kérdés adott, szabadjára a fantáziával.:)


2011. okt. 3. 17:24
1 2
 1/18 x) ***** válasza:
94%
Hát az ugyebár valami víz alatti elveszett város nem? :) Akkor elképzelhető hogy sok-sok évvel ezelőtt volt egy város (talán nem is Atlantisz volt a neve csak az idők során átalakult) amit elsöpört egy szökőár és teljesen víz alá került... ha létezik akkor valószínűleg jó pár méter üledék rakódott rá, ezért nem találjuk. Viszont az hogy ez egy teljesen ép és életképes város legyen szerintem lehetetlen. Esetleg romok lehetnek.
2011. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Kitaláció, sziriuszi magyarok szint szerintem. Esetleg lehet egy kis valóságmag, de a legenda ami köré nőtt 99,9%-ban kamu.
2011. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Atlantisz egy, az ősök által épített város. A pegazus egyik bolygóján, a Lantea-n található.
2011. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg valamelyikőtök nem látta a műsorokat, amikről beszéltem?(nat geo-n volt, az egyik az elveszett Atlantisz nyomában, a másik az igazság nyomában-Atlantisz)

Ott az egyik elmélet szerint Atlantisz egyenlő a Szantorini szigeten élt civilizációval.(nekem ez tűnt a leghihetőbbnek).

Volt egy csávó, aki szerint a plejádok leszármazottai voltak az atlantisziak.(na ez azért már vadul hangzott)

Szóval várok még további véleményeket is.

2011. okt. 3. 18:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat lehet láttam, de sok volt benne a duma és kevés a számítógépes rekonstrukció. Annyira nem is nagy dolog belegondolsz. Hülye helyre rakták a városuk és el lettek mosva. Pont olyan az egész mint manapság New Orleans.
2011. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, simán elképzelhető.

De vajon tényleg olyan fejlettek is voltak, ahogy "mondják"?

Érdekes téma mondjuk, kár hogy (ha létezett is) valószínű sose fogják megtalálni a maradványokat.

2011. okt. 3. 19:11
 7/18 Zimu ***** válasza:
100%

Létezett atlantisz, de nem egy eltünt kontinens.

Dél és középamerika területén volt...

Az atlantisziak voltak az első értelmes emberek, akik még birtokában voltak az egész tudásnak.

2011. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Atlantisz létezett.
2011. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja olvastam egy cikket, miszerint Kréta lehetett az a bizonyos Atlantisz, amit Platón is megemlít az egyik művében, és aminek a legendája ma is sokakat megmozgat. Sajnos a cikket nem találtam meg, de ha valamit az segít, ezt a hivatkozást nézd meg, ahol az elmélettel foglalkoznak:

[link]

Nem olvastam még végig, hirtelen csak ezt találtam, de az első pár pontba beleolvastam, és logikailag nagyon jól levezeti miért Kréta lehetett Atlantisz. Annyira jól, hogy el is hiszem.


Abban nem hiszek, hogy Atlantisz olyan, amilyennek leírják most. Elsüllyedt városok , városrészek viszont biztos vannak tömegével, a Yonaguni monument-et is ilyesminek tartják. Keress rá, hátha magyar hivatkozást is találsz, érdekes téma, túl szabályos, emberkéz alkotta, ami ott van a víz alatt.

2011. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, én is "Krétás" verziót hittem el (mint írtam is, mivel pontosan azon az szigeten történt, amit leírtam).

De pl. amit a karib tengerekben találtak, az is érdekfeszítő, vajon az mi lehet?

2011. okt. 3. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!