Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy rendőr, hogyan tudná...

Egy rendőr, hogyan tudná betartani a 10 parancsolatot és gyakorolni a hitét, ha olyan helyzetbe kerülhet, ahol muszáj ölnie?

Figyelt kérdés
Remélem értitek, szóval egy rendőr mennyire felel meg? Hihet így Istenben teljes igazából? Hiszen az ölés a legnagyobb bűn nem? Ha megöl egy embert, mit akarhat még az Istentől?
2011. nov. 10. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
a kereszténység hü lye ség mondják hogy a jórol szol mikor jötek ott nyirbálták a saját hitükhöz ragaszkodó embereket azért hogy ott is kereszténység legyen.
2011. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a keresztes lovagok is elég jól megbékéltekvele betudják isten nevébe ölésnek és kész nincs lelkiismeret fordulás
2011. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
ha nem lennél képes megvédeni egy áldozatot, mert hiszel, ne menj rendőrnek.
2011. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
48%

Ez egy egyszerű kérdés, úgy tűnik az előttem lévőknek komoly problémát okozott


Isten teremtette az embert és csak ő veheti el annak életét. Azok az emberek, akik mások életét jogtalanul elveszik, megérdemlik a halált. Isten akarta, hogy legyenek olyan emberek, akik a gonosz ellen harcolnak. Ők a JÓ oldalon állnak. A tíz parancsolatot Isten nem halál komolyan gondolja, hisz minden ember követ el bűnöket az élete során. Azt mondja, hogy ne ölj, de ezzel arra gondol, hogy rosszindulatból ne ölj. Az hogy mondjuk egy rendőr ez alól kivétel, az egyértelmű, a tíz parancsolat csak általánosságban van megfogalmazva, és nem a kivételről szól, hanem a többségről. Remélem érthetően magyaráztam, további szép napot!

2011. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
utolsó..ilyen sz*r magyarázatot se hallotam még a Biblia/ker. vall. ellentmondásaira...
2011. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De ha az az ember több 100 embert ölt meg akkor szerintem nem bűn megölni.
2011. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

önvédelemből nem bűn megölni senkit.

de ha neked nem ártott, nem bíráskodhatsz felette, mert lehet h okkal ölte meg azt a 100 at, nem tudhatod...

2011. nov. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!