Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha sötétben nyitva van a...

Ha sötétben nyitva van a szeme valakinek, miért lát egy idő után zöldes sárgás fényt?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm többször is beszámolt ilyenről.

Azért ide írtam, mert valószínűleg többen válaszoltok, és hátha volt már így más valaki is. Csak a szem játéka lenne, nem?


2011. nov. 15. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nyitott szemes hallucináció. Bizonyos vizuális ingerektől az ember színeket és hasonlókat haluzhat, ugyan ez megtörténhet teljes sötétségben.A How Art Made The World című dokumentumfilm The Day Pictures Were Born részében egy olyan elméletet boncolgatnak miszerint a barlangok mélyére "szakadt" ősember a sötétben hallucinálva fedezte fel a rajzolás képességét. Kicsit hatásvadász de egyszer érdemes megnézni. A Viasat Histroyn adják nagy néha, de angolul a youtube-on is fent van.
2011. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

21:54 100%-ban igaza van

Ez a jelenség helyesen hétköznapi.


Én a receptorokon keresztül határoztam volna meg a jelenséget, de amit leírt az első bejegyző, annál nem is kell jobban boncolgatni a dolgot.


*jár neki a zöld kéz!

2011. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sokszor nyitott szemmel alszom, ezt volt barátnőm vette észre... Csak tudnám mi a fas*t csinált alvás helyett... Mindegy, amíg nem mondta, hogy így alszom, nem is hittem el, hogy van ilyen, valamikor valahol már hallottam róla, de annyira hülyeségnek találtam, hogy nem is néztem utána sosem.
2011. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy idő után kitágul eléggé a sötétbe na pupilla megszokja a szemed a sötétet és nagyjából kiveszed a tárgyakat meg, hogy hol vannak. pl én is sötétben kitudok menni wcre éjjel de ha csukva lenne a szemem és úgy közlekednék akkor valamibe belerongyolnék :)
2011. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*sötétben a pupillád
2011. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
EZ az AIDS egyik tünete.
2011. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én jobban látok sötétben, mint fényben :DDDDD

nekem még sosem volt ilyenem. :|

2011. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!