Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Átok ül a családunkon, mit...

Átok ül a családunkon, mit tehetnénk ellene?

Figyelt kérdés

Aki nem hisz az ilyen dolgokban, ne írjon, vagy legalább tegyen úgy, mintha hinne, köszi.


Szóval, most mondhatnám, hogy kijutott nekünk a rosszból, és erre írnátok, hogy másnak is. De ez nem ilyen egyszerű. Állandóak a viták, a feszültség, nem találok munkát, és az érdekel legkevésbé, hogy mit kapok karácsonyra.



2011. nov. 29. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
ezt az "átkot" politikusoknak hívják. ritka szar hatásuk van
2011. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nagyon sokan vagyunk ma így, ma itt..

nem lehet ezt egy kis varázslással helyretenni.

Amiben legtöbbet tehetünk: hogy a viták a családon belül ne legyenek szeretetlenek. Empátiával, szeretettel próbáljuk megérteni egymást. És munkát keresni kitartóan, nehéz,de nem csüggedni.

Romlásnak indult hajdan erős magyar!

Nem látod, Árpád vére miként fajul?

Nem látod a bosszús egeknek

Ostorozó kezeit hazádon?

Berzsenyi

2011. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Amiben lehet hinni, mert van benne logika, törvényszerűség azt elhiszem és utána nézek, vagy régebben kutatta,.

De hidd el nem létezik átok.


az emberi testet egy csodálatos energia hálózat szövi át belül majd kivül amely sajnos felfog mindent a szépet a kellemeset és bizony a feszültségeket is.


Ha nincs is egy családban veszekedés, de mélyen ott van a tudatban a gond és a félelem a holnaptól, akkor az mint gondolat feszültségként sajnos az illető testén ott vibrál és kisugározza a környezetébe. Így válhat mindenki feszültté akkor is ha csend van. Még inkább igaz ez ha már kitör a feszültség és ez sajnos egy ördögi kör, de nem átok. Ajánlom a gondolati feszültségek lesimító gyakorlatát amit megtalálsz Tervszerüen-nyitottan-egyszerüen élni írásom egyik fejezetében a lélekkel való gyógyításban. A fejezetek számozottak innen ismerhető fel.


Sajnos nem vagyunk egyformák, olykor a fiatal férfi és idős férfiak között családon belül, elég egyetlen összezörrenés és kialakulhat a kakas viadal. A fiatalabbik nak kell kezdeményezni, mert több a tűrőképessége, vagy ha az idősebb képes, mert Ő neki kellene bölcsebbnek lennie. Családon belül nem jó a harc egymással és sajnos előbb-utóbb valaki megbetegszik az ilyesmitől.


Sajnos nagyon sok családban van jelen mostanság a szörnyű gond még akkor is ha van jövedelem de az kevés a magas árakhoz képest. Erről is írok egyébként, miképp lehet kicsit könnyebbé tenni a pénzügyi nehézségeket. Én milyen módszerhez folyamodtam, hogy a béke megmaradjon, mert bizony nekünk is van, lenne gondunk ha nem ezt a módszert tartanám be és tartatnám be szigorúan mindenkivel itthon. Igaz először az első időben lázadtak, ledöbbentek, de ma már megszokták.


Szóval hidd el kedvesem nem létezik az átok, a gondok vannak és az emberi butaságunk, hogy nem gondolunk arra, hogy nem csak a másikat bántjuk meg, hanem önmagunknak és mindenkinek ártunk türelmetlenségünkkel

2011. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első dolog amit ilyenkor tenni kell:

Nyugodjatok meg és ne legyetek idegesek!!

2011. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Inkább el kéne gondolkodnod hogy miért valami másra próbálod kenni a ti hibáitokat? Nem egy átok a hibás hanem ti, akik veszekedtek. Biztos van oka, de meg lehet oldani másképp is, a veszekedéssel minden csak rosszabb lesz, nem jobb. Értelmetlen dolog.

Nem találsz munkát, sokan vannak így, de el kell vállalni a legutolsó sz*r vécépucolói állást is ha nincs más. 8 általánossal is mindig találok munkát, naponta vagy 30 önéletrajzot küldök be, nem csak lesek, nem válogatok. Igen tenni kell érte, magától nem jön a meló, se semmi. És ha csak vagy otthon az bizony vezethet a veszekedéshez. Nincs átok, ti alakítjátok az életeteket olyanra amilyen.

2011. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ez sajnos nem átok. azért írom hogy sajnos, mert ha az lenne meg tudnál tőle szabadulni. ez magyarország. de hát kellett az embereknek gyurcsány 8 évig ti választottátok meg 2x is. igyátok a levét.
2011. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van belőle kiút! Jézus Krisztus ki tud ebből hozni.

A Biblia világosan beszél erről. És nem téríteni akarok, hiszen ha valakinek jó így élni, az maradjon benne tovább, nem kötelező a disznótor. De valódi reménységet talál az, aki Istenben keresi. Valódi reménységet a reménytelenségben.

2011. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az a baj hogy ebből Jézus Krisztus sem hoz ki. én hívő vagyok az egész családom az. hiába az ima, ha itt tart az ország. én is imádkozom azért hogy jobb legyen nekem és azoknak akiket szeretek, de 2 éve tarthatatlan állapotban élek/ünk tudom van aki még rosszabb helyzetben van mint én de ez akkor sem embernek való élet amiben vagyunk.
2011. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Le szeretnék neked valamit vezetni.

1. A válság begyűrűzött Magyarországra.

2. 1 Ennek eredményeképp emelkedtek a törlesztőrészletek.

3. A pénzügyi cégek közül sok tönkrement, a nyugdíjrendszer változtatása miatt is sok ember munkanélkülivé vált.

4. Ennek tetejében még a fizetések is alacsonyabbak lettek, és sokan kevesebbet keresnek, mint a munkájuk indokolná.

5. A válság okán inkább előtérbe került a szakképzettek, gyakorlattal rendelkezők, nem pályakezdők foglalkoztatása. A kevés munkalehetőség miatt még sokszor annak sem jut munka, aki rendelkezik tapasztalattal.

6. A munkanélküliség és fizetési képtelenség miatt az emberek egyre stresszesebbek, állandósul a feszültség a családokban.

2011. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező,

Ne haragudj rám, nem bántani akarlak. TUdom, hogy nehéz, de el kell mondanom, hogy Jézus igenis segít mindazokon, akik hisznek benne és ragaszkodnak hozzá, követik őt.

NEkünk is kijutott a rosszból, friss diplomásként egy évig volt időszakos állásom, ahol a fizetésemért is könyörögni kellett (mérnök diploma!), bejelentetlen, mert mást nem kaptam. Nem éltünk fényesen, de éppen megéltünk.

A szüleim nem tudtak segíteni, ők is nyugdíjasok, hat gyereket neveltek fel.


Két hónapja kaptam munkát, ahol annyi a fizetésem, mint egy jobban kereső segédmunkásnak, de dolgozom, és hálás vagyok azért, hogy van pénz kenyérre. És vannak nekem is ambícióim, céljaim, nem elégszem meg akármivel (5-ös BME diploma után pláne), de most olyan helyzet van, h mindenki nyomorog. Még a multik sem tudtak felajánlani, csak 8 hónapra állást... Az igényeket le kell adni, olyan világ van. Majd talán később lesz felemelkedés, de én ebben sem hiszek. Két év múlva már nem az lesz a probléma, hogy nincs pénzünk, hanem az, hogy nincs kenyér a polcokon. (Csak úgy mondom, h Spo.-ban pl. 50%! körül mozog a fiatal állásnélküliek száma jelenleg)


Könnyen belesodródhatunk a sajnálkozásba, siránkozásba, de hidd el, kár az időért. Hergeled magad, sajnálod magad, és a végén ugyanott vagy, csak még be is depizel, továbbá nincs időd élvezni sem azt, amit tudnál.


Isten mindig is átmentette a népét a nehéz időszakokon, most is megteszi!

A hívő ember nem a körülményeire épít, mert tudja: a körülményektől függetlenül is lehet boldog. Kitart a nehézségben, és bízik Istenben. És ezzel nem megsérteni akarlak, mert nekem, fiatal családfenntartóként baromi rossz volt otthon ülni hónapokat, minden munka nélkül. Pedig akkoriban festést és ásást is elvállaltam. De megtanultam, hogy a siránkozás helyett Istennel töltsem el az időt, hasznos dolgokra. És azt tapasztaltam, hogy a feszültség megszűnt. Zavart a helyzet, de már nem idegesített, tudtam felszabadult lenni, örülni, szeretni a feleségemet és nem ordibálni vele. Még akkor is, amikor az utsó fizetésem hónapokat csúszott, és kellett volna a pénz. Pedig még a feleségemet is nekem kellett nyugtatnom. Elvégre férjként az a dolgom, hogy támasz legyek neki a nehéz időkben (is). :D

Becsapja magát, aki azt hiszi, minden a körülményektől függ. Ez nem igaz, mert a hozzáállástól. Igazából semmi sem függ a körülményektől.

Ugye Afrikában egy szelet kenyérnek is hogy örülnének, ugrálnának örömükben. Mi meg sírunk, pedig az életszínvonal messze fölöttük van. Ezen felül van családod, ami ismét nagy kincs, így nézz rájuk. Mert pénzen nem tudnál családot venni. Ha van egészséged, akkor az is hatalmas kincs, mert azt sem tudnál pénzen venni. Ha van, aki szeret téged, az felbecsülhetetlen érték, mert "ha valaki a világ minden kincsét kínálná is a szeretetért, csak megvetnék érte".

2011. nov. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!