Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme van a lineáris idő...

Mi értelme van a lineáris idő illúziójának?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 09:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
bővebben?
2011. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Miért alakult ki az a tévképzet, hogy a dolgok egymás után történek, mintha egy láncra felfűzött gyöngy lenne minden esemény?
2011. dec. 13. 09:22
 3/31 anonim ***** válasza:
miért, szerinted hogyan történnek?
2011. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

az, hogy telik, és ebben a dolgok elmúlnak, az elmúlás pedig felismerteti veled azt, hogy van ami maradandó, ami teljes, ami nem változik, ami örök...szóval eszköz azt embernek, aki csak viszonyításokból tudja bármiről hogy az. így tudja viszonyítani valamihez a valóságot, ugye az illúzió segíti ebben. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Shai-Hulud ***** válasza:

TÉVKÉPZET???


És akkor szerinted mi is a valóság?


(Szerintem kevesebbet drogozz, már nagyon érződik a hatása...)

2011. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

LastOne.Left gyönyörű válasza!

*

valóban illuzórikus: kezdjük ott, hogy az események a jövőtől a múlt felé haladnak

(1. teát fogok inni * 2. teát iszom * 3. teát ittam)

Az események feszítik ki az tér és idő - hálót

(és nem fordítva, hogy tér-időben belepottyanva történnek)


LastOne válasza pontos, miért van ez.

A hullámban felismerni a tengert.


-anonimanna

[link]

2011. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Shai-Hulud ***** válasza:

Jaj de szép, amit írtok! :-DDD


"Az idő definíciója egyaránt nagy fontosságú a tudományban és mindennapi életünkben is. Az idő minden ismert tulajdonsága ebből a definícióból származik. Például, az idő e definíciója a tér jelenlegi definíciójával együtt alkotott téridőnk képezi a Minkowski téridőt és a speciális relativitáselmélet e definíciók alapján abszolút igaz."

[link]


Itt annyi mindent lehet olvasni az IDŐRŐL, és mindenki kiválaszthatja, hogy neki melyik is tetszik :-)


De azért maradjunk annyiban, hogy a "lineáris idő" ahogy a kérdező megfogalmazta, igen jól mérhető dolog, és mint ilyen EGYÁLTALÁN NEM ILLÚZIÓ.


Hacsak nem tekinted illúziónak a minket körülvevő valóságot - de ebben az esetben ne is foglalkozz vele, hiszen csak illúzió az egész...


Pedro

2011. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ja bocs, tévedtem. Azt hittem hogy a linerális az egyenes vonalat jelent, mint a suliban az a buta történelem idővonal.

Amúgy én úgy tudtam mindig is, hogy az idő egy három dimenziós spirált formáló szalagra emlékezett, amiben a szalag több pontja is lehet azonos magasságban azaz időben.

2011. dec. 13. 11:05
 9/31 anonim ***** válasza:
mindenáron valami áltudományos hülyeséggel akarod kiszúrni a szemünk?:D
2011. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Az idő mindenképpen lineáris. Tehát a múlt megtörtént, a jelen éppen most történik, a jövő pedig csak fog. Nem egyszerre történik meg mindegyik, úgy, hogy csak mi az illúzió jelenbeli voltát érzékeljük. Sőt, egyszerre kettő sem történhet. Egyszerűen csak élünk, és létezünk, események jönnek és mennek, de minden az adott időben történik meg. Ami már megtörtén nem fog újra, és nem is egyidőben van pl. a diplomaosztód, mint a halálod, az "idősíkok" ilyen egymásra vetülése lehetetlen.
2011. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!