Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem evolúció, akkor mi?

Ha nem evolúció, akkor mi?

Figyelt kérdés

Divat lett mostanság tagadni a csúnyagonosz evolúciót a csúnyagonosz híveivel együtt, csak ott kezd el döcögni a szekér, hogy meg kéne magyarázni valami jobbal. Nézzük a próbálkozásokat:


1) Klasszikus keresztény teremtés: a hat napos sztori, utána édenkerttel, özönvízzel meg minden mi jó, avagy fiatal Föld kreacionizmus.

1)a) Ennek valami alternatív verziója, valamelyik részlet megmásítva, de jól jönne valami konkrétum, hogy mi is.

2) Földönkívüliek. Ezzel az a baj, hogy azt jól megmagyarázza, hogy az ember miért alakult ki, azt már nem annyira, hogy hogyan, azt meg pláne, hogy mi van az állatokkal és a növényekkel. Az meg még senkinek se jutott eszébe, hogy vajon a földönkívüliek hogy alakultak ki? (Erre van egy elméletem, amit a villamoson találtam ki: oké, TFH a mi életünk nem alakulhatott ki magától, kellett hozzá segítség. De ezt a segítséget egy olyan életformától kaptuk, ami viszont kialakulhatott magától. Így mindenki jól jár. Csak éppen semmiféle eltérő életformát nem is ismerünk ötletben sem, hiába mennek itt a találgatások holmi energialényekről, fingunksincs, hogy pontosan mik is lennének azok)

3)...

4)...

5)...


Na ide kellenének még ötletek. A kérdés nem arról szól, hogy maga az evolúció vagy bármi helyes-e - az erről folyó vita pár kérdéssel lejjebb zajlik -, hanem hogy miféle alternatív elméletek vannak. És hogy aki elveti az evolúciót az mind hívő keresztény-e.


2012. jan. 2. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Mindenféleképpen evolúció. A vallálosakat nem lehet meggyőzni racionális érvekkel, ezért vallálosak. Ők általában mindent a szerencsének, csodának esetleg Istennek tulajdonítanak. Ők a tudomány ellen vannak.
2012. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Antimod ***** válasza:

Tervezett evolúció létező Istennel, vagy tudatossággal, nevezzük, aminek akarjuk. Elképzelhető, hogy köszönő viszonyban sincs egyik vallással sem, lehet, hogy vannak közös elemek. Az élőlények folyamatosan tökéletesednek (vagy inkább: alkalmazkodnak a változásokhoz), és olyan tökéletes szimbiózisban éltek (amíg az ember nem kezdett bele környezete szisztematikus pusztításába), hogy az egyszerűen bámulatos.


És ha már itt tartunk, nagyon elrugaszkodva valószínűsíthetjük, hogy a Föld csak egy kis bolygó a számos lakott közül, ahol szintén megvan az ottani kis evolúció.

2012. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Első!


Akkor miért van az, hogy sok elismert tudós vallásos?

2012. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem is több féle elméletem van erre.

Az egyik miszerint az élet építőköveit az aminosavakat a meteoritok szállították ide -ahogy a vizet is- a földre, amiből lassan de biztossan kialakult az élet. A másik szerint az idegenek "kísérleti patkányai" vagyunk. De az is lehetséges hogy a "nagy bumm" ami kipusztította a dínókat az idegenek műve, és azért csinálták hogy az emlősök -azaz mi- teret nyerjünk. Szintén kísérleti okokból. A legtöbb inteligens civilizáció biztos hogy gyíkszerü, hisz ha nem halnak ki a dínók akkor most ök uralkodnának a földön, és valószínüleg inteligensek lennének.

2012. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Antimod ***** válasza:

"Akkor miért van az, hogy sok elismert tudós vallásos?"


Nem az első vagyok, de nyilván azért, mert nem fekete és fehér a dolog. Szerintem a tudomány nagyon jól megfér a vallással, mármint az intelligens tervezés elméletével. A legtöbb tudós tudomásom szerint azt vallja, hogy az élet nem alakulhatott ki magától, és a természet rendje sem véletlenek sorozata.

2012. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem olyan értelemben vallásosak mint ahogy hiszed, plusz a hétköznapi vallásos emberek zártak az ilyen dolgokra, míg a tudósok nyitottak mindenre, minden lehetséges logikai okokra.
2012. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%-os te agyoniskolázott kotláda nem a nagy bumm írtotta ki a dínokat a nagy bumm jóval a dínók elött történt a világegyetem kezdetekor állítólag
2012. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt is nagy bummnak hívják te agyoniskolázott. Utána is nézhesz, a google a barátod.
2012. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Antimod ***** válasza:

"a nagy bumm írtotta ki a dínokat"


Az is nagy bumm volt. :) Csak nem az.

2012. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De tökmindegy hogy hívjuk, a lényegen nem változtat.
2012. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!