Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A radiesztéziáról érdekelne...

A radiesztéziáról érdekelne egy pár dolog. Hogyan kell bemérni egy házban a hartmann zónákat, vízereket, stb?

Figyelt kérdés

Az interneten próbáltam keresni olyan oldalakat ahol elmagyarázzák, hogy hogyan kell bemérmi egy lakást, de nem találtam egyet sem. Mindegyiken csak azt írták, hogy hívjak egy radiesztézát. Nem értem, miért nem csinálhatnám meg én magam? Hogyan müködik ez az egész? Annyit tudok, hogy kell két réz pálca és járkálni kell a házban... de honnan tudom, hogy hol vannak a hartmann zónák, vízerek, stb.

(Az olyan válaszoktól ha lehet kíméljetek meg, hogy hülyeség, áltudomány, vagy hogy azért nem írják hogy hogy kell csinálni, mert csak le akarnak húzni. Egyszer egy radiesztéza bemérte a lakásunkat, áthelyeztük a bútorainkat, és tényleg sokkal jobb lett. Azóta már külföldön élünk, és nem ismerünk egy radiesztézát sem)


2012. jan. 6. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A radioesztezia egy tudomány, bármíly furán is hangzik. A beméréseket te magad nem tudod megcsinálni. Ehhez tehát szakermber kell. Ha viszont nem érzed magad jól a fekhelyeden, tegyél az ágyad alá lefelé fordított nagy tükröt, vagy terítsd be a fekhely alját szelíd gesztenyével. Mindkettő lefogja a káros sugárzát.
2012. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A radiesztézia egy ÁLTUDOMÁNY, semmi egyezményes szakirodalommal nem rendelkezik, ad-hoc lehet elsajátítani. És nem kell sok agy hozzá, hogy az ember rájöjjön, azért nem írnak módszertant, mert nincs, viszont kihívhatsz egy köztörvényes bűnöző-csalót a lakásodba, aki beméri az energiazónákat és rádsóz valami károsenergiablokkolót.


Hülyék tudománya kitalált fogalmakkal. Nem hiába nem fogalkoznak vele hivatalosan normál kutatóintézetek.

2012. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezzel vitatoznék. Hartman csomók pedig vannak /nézz utána/! Az un. vízerek sok bajt tudnak okozni /pld. rák/.

Ha még nem hallottad volna, akkor elmesélem, hogy a kutya nem heveredik le a vízerek felett, a macska pedig kifejezetten szereti az ilyen helyet. Tehát ahol a kutya jól érzi magát, az biztos vízér-mentes hely.

2012. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már bocs... a radiesztézia nem egy olyan dolog, mint amikor egy médium megidéz egy szellemet és mondja, hogy mit mond a szellem. Ezeknek a zónáknak a hatásait bárki megtapasztalhatja. A mostani problémám speciel az, hogy nemrég költöztünk ide, és mindegy, mikor fekszem le, 1 óra körül felébredek és 3-4ig nem tudok visszaaludni. Eddig minden este ez volt (vagyis.. egyik nap nem aludtam másnap estig... aznap este nem maradtam ébren.. viszont kb 4szer felkeltem. És ezelött nem volt semmi bajom) Amúgy nem csak nálam van ez. Mások is mondták már, hogy ebben az ágyban nem tudnak aludni. Plussz ingerültebb is vagyok mostanában. Namármost utánajártam, és olvastam, hogy a Hartmann zónák 0 és 3 óra között sokkal erösebbek. Gondolom, ez ébreszt fel.

Egy másik sztori, hogy 4 éves koromban volt valami betegségem (talán allergiás) ami kéthavonta elöjött... Aztán valamikor eljött hozzánk egy ilyen radiesztéta ismerös, bemérte a szobát, és mellkasomnál futott végig egy Hartmann zóna. A szüleim átrakták az ágyat, utána már nem volt semmi bajom. És mondom.. ez 4 éves koromban volt, amikor még ki sem tudtam mondani rendesen a "Hartmann" szót...

A tudomány emberei hívhatják ezt aminek akarják. Ameddig müködik, addig használjuk.

Az viszont érdekelne, hogy egy ilyen szakember miben külömbözik egy átlag embertöl? Mármint... Egy ilyen bemérés nem hangzik túl bonyolultnak... a szobában kell járkálni és figyelni a réz drótokat. Miért ne tudná megcsinálni ezt akárki más egy internetes útmutató segítségével.

2012. jan. 6. 22:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Végül találtam egy oldalt, ahol elég sok dolgot leírnak erröl: [link]
2012. jan. 6. 22:59
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Ja ha már anyádék is ilyen "felvilágosultak" voltak, akkor nem csoda, hogy te is ilyen lettél.
2012. jan. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az a szép az ilyen műhülyeségekben, hogy egyik sem konkrét, csak kijön egy "jó képességű ember", aki érzékeit alkalmazva megállapítja a jóságot, emellett vannak tudományos élet által körberöhögött könyvek és az abban leírtakat tényként kezelik.

Soha senki nem mért ilyen energiát, csak emberi tapasztalás útján beszélnek róla és pénzt kérnek érte. Ne haragudj kedves Kérdező, de ez a hülyék lehúzása. Ne dőlj be neki, mint szüleid és sok más nyugdíjas.

Volt egyszer egy műsor, hogy kihívtak egy csomó ilyen "szakértőt" és mind a négy máshogy mérte be az energiákat és mindegyiknek volt valami varázseszköze ellene. Ja, és az ágyat ahogy tologatták a szobában két vesenyző között, mindig ott volt valahogy az a fránya vízér.


Arról nem is beszélve, hogy pár fizikakönyv elolvasása után már igencsak kételkednél ebben az "energiában", mert mi is ez az energia? honnan jön? Milyen természetű? Mert akkor mérni is lehetne....


Áhhhh mindegy. Igen, van egy vízér a szobádban és tele vagy hartmann mezőkkel. Hívj ki te is egy radiesztézát 30.000 forintért és tologasd utána a megfelelő helyre az ágyad. Isten hozott a való világban.

2012. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Aki nem hisz benne, minek ír? Megkérte, azokat akik nem hisznek benne, ne írjanak! Sok a bunkó ember. Nem kérdeztek, de okoskodásból muszáj írni ....
2012. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mármint akik nem hisznek benne, de még is írnak azokra értettem.
2012. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdvözlök mindenkit a témában. A radiesztézia ősrégi tudomány. Régen a kultikus helyeket, templomokat olyan helyekre építették ahol Szent György és Ley vonal található. Az oltárt úgy építették, hogy kereszteződésbe kerüljön, amennyiben vízér keresztezi az akusztikája is nagyszerű. Oroszországban tanintézményekben tantárgyként van megjelölve. Saját magad kimérni nem tudod, tanfolyamokon el lehet sajátítani, bárki megtanulhatja. Olyan,mint a vezetés. Kell hozzá "kresz szabály" ismeret is, és csak ezek után tudod a gyakorlatban is alkalmazni. ETI = Egészségügyi szakképző és Továbbképző Intézet.

GYEMSZI = Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség és Szervezetfejlesztési Intézet

Az ETI szabályzata szerint természetgyógyászati szakképesítés mellett elvégezhető a radiesztézia, amelyről sikeres vizsga után, fényképes igazolványt kapsz. Kizárólag ily módon leszel alkalmas erre a feladatra. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert kívánok.

2012. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!