Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spirituális fejlődés érdekéb...

A spirituális fejlődés érdekében az a biztosabb ha a vágyaimat inkább gyorsan kiélem, aztán nem foglalkozok vele, vagy, hogy sokáig azon rágódok, hogy már csak azért se teszem meg?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A vágyak nem olyanok, amiket kiélsz, és többé nem bukkannak fel.

Ez nem egy vizsga, amit leteszel, és azzal: Kész!

Ha valamire nagyon vágysz, vagy valamit nagyon szeretsz, az a vágy újra és újra fel fog bukkanni, mert állandó dolog, és nem lehet "kiélni".

2012. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem túl előnyös megoldás, sokkal hasznosabb, ha egyszerűen csak megérted, hogy mit miért érzel és ezt a felismerést az érzelmekkel kapcsolatban képes vagy folyamatosan fenntartani.
2012. jan. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a spirituális fejlődés érdekében : ebben a sorrendben.

Először éld ki az összes vágyadat (amelyekkel nem ártasz senki másnak - tehát gyilkolás, erőszak kizárva).

Vizsgáld meg, hogy érzed magad. Mennyi örömet leltél benne.

Ezután egy darabig póbáld meg nem kiélni őket (ami életbenmaradáshoz kell, azt azért ne hagyd el, pl evés!! :))

De itt semmiképpen nem az elfolytásra gondolok. Gondold végig azt a folyamatot (csak 1x elég), hogy mi történne, ha kiélted volna? hogy éreznéd most magad? hiszen már vannak ilyen emlékeid. a fennmaradó időben pedig csinálj valamit, ami szerinted hasznos vagy érdekes. Tehát itt tul. a vágyak irányítása a cél, nem pedig az elfolytás.



nem spirituális: az utóbbi. A vágyak irányátásával jobban átveszed a gyeplőt magad felett.

De ezt a gondolatok szintjén is értem! pl ha nagyon vágysz egy yamaha motorra, amin keresztbe neonzöld csíkos kiscicák vannak ráfestve, akkor mostantól ne vágyakozással gondolj rá, hanem csak szeretettel. Csak gyönyörködj benne gondolatban.

Attól hogy csupán vágysz valamire, csupán arra gondolsz, hogy az most nekem nincs. implicit: milyen tökéletlen is vagyok! de ettől nem fogsz fejlődni. Viszont, ha csak gyönyörködsz benne, vagy előre örülsz annak, amikor a kirakatban megpillanthatod, az neked csak örömet okoz!

és még az is lehet, hogy megveszi neked valaki

(fontos: ne irígykedj azoka, akiknek már van olyan motorja, inkább gondolatban gratulálj a sikerüknek)

2012. jan. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!