Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez a démonok műve lenne?

Ez a démonok műve lenne?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, akik megszállottan dolgoznak azon, hogy kivesszen a szeretet a világból. Uszítanak, kavarják a sz.rt, versenyhelyzetet teremtenek, hogy ezáltal a barátokat ellenségekké tegyék. Elhitetik, hogy nem egymásért vagyunk, hanem egymás ellen. Felpiszkálják az ember büszkeségét, hogy egyre többet és többet akarjon. És aki a harcban felülkerekedik, az lenézi a másikat, aki alulmarad, az meg irigykedni fog, máris sikerült a terv, szeretet helyett ellenségeskedés lett. És olyan sokan bedőlnek, még az alapból jó emberek is (persze ez egy kicsit sarkítva van).


Tudják egyáltalán, hogy mit tesznek?

Ahol felülkerekedik az EGO, ott csak pusztulás van!


2012. jan. 21. 07:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Az emberek természete ilyen.
2012. jan. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érdemes vajon küzdeni ellene, vagy úgyse változnak az emberek, és ezért fölösleges? Néha úgy érzem, hogy fel kell nyitni az emberek szemét (ez persze rám is vonatkozik, sokminent biztos nem látok, vagy rosszul látok), de néha meg úgy vagyok, hogy reménytelen, hogy kár a gőzért, úgysem változik semmi, az embernek ami a vérében van, azt teszi.
2012. jan. 21. 07:17
 3/13 A kérdező kommentje:
sokminDent
2012. jan. 21. 07:19
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem általánosítható ez az emberi fajra, ugyanis vannak még ősi civilizációk itt-ott, ahol szeretet van, nincs verseny, együtt halásznak, stb., ha valaki bajban van a törzs segít rajta. Ha a démonok műve ez, akkor vajon ezekbe a törzsekbe miért nem szállják meg az embereket?


A civilizáció hozta magával a "versenyt" és az "összehasonlítást" másokkal. Ősi törzsekben azt vallják, mindenki Egy.

2012. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul látod a dolgokat, a verseny jó dolgog. A versengés okozza a szenvedést, de ez a szenvedés ad erőt ahhoz hogy újra versengjünk. Verseny nélkül pedig monoton semmittevésbe torkollana a világ. nem haladnánk egyről a kettőre. Nem szereznénk új ismereteket.
2012. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Antimod ***** válasza:

Nehéz eldönteni, hogy az ember alaptermészete alapján, vagy a szocializáció során válik ilyenné. Mivel van különbség a népek között e tekintetben, én az utóbbira tippelek. A verseny bizonyos határokon belül jó (hiszen te sem haragszol a családtagodra, ha igazságos körülmények között legyőzött egy társasjátékban), de amikor mások életét tesszük tönkre vele, akkor már szerintem egyáltalán nem az.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 11:28


Én nem írtam azt hogy a verseny rossz dolog.

Én nem ítélem jónak vagy rossznak :)

Csupán annyit mondtam hogy a civilizáció mellékterméke, a dualizmus mellékterméke.

Ha minden Isten, ki versenyzik kivel? :)


"Verseny nélkül pedig monoton semmittevésbe torkollana a világ."


Én nem versenyzek senkivel és mégsem monotonak a napjaim, sőt távol áll tőlem a semmittevés is!

Olyan területen dolgozok, ahol többen is csinálnak olyat mint én, ennek ellenére soha nem hasonlítom magamat hozzájuk, vagy fordítva, inkább úgy értékelem hogy a többiek vagy én máshonnan közelítettük meg a dolgokat, amikor létrehozunk egy "alkotást".

2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Antimod ***** válasza:

Szerintem is a verseny csak az egyik megközelítése az egymás mellett élésnek, nem a szükségszerű végpont, a társadalmi fejlődés csúcsa. Gondoljunk bele, mi lenne, ha az egymással versengés helyett mások más dolgokkal foglalkoznának, más irányban? Biztos, hogy nem érnénk el hasonló fejlődést?


'Mindenki egy.' Komolyan mondom, kezdem egyre inkább értékelni a "primitív" kultúrákat. Tény, nem értek el olyan fejlődést az életkörülményeikben, jóval kevesebbet tudnak a világról, de egymásról, a létről viszont úgy tűnik, többet. Meg lehet nézni, hány depressziós, pánikbeteg stb. van az ilyen népeknél.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Verseny nélkül pedig monoton semmittevésbe torkollana a világ. nem haladnánk egyről a kettőre. Nem szereznénk új ismereteket."


Szerintem amiről te beszélsz, az inkább a küzdelem. De küzdeni nem csak valaki vagy valami ellen lehet, hanem valakiért vagy valamiért is (valakivel vagy valamivel KARÖLTVE). Tehát nem egymással küzdenénk meg, hanem együtt küzdenénk egy közös célért. A siker is nagyobb lenne, ettől pedig a motiváció még nagyobb.


"Tény, nem értek el olyan fejlődést az életkörülményeikben, jóval kevesebbet tudnak a világról, de egymásról, a létről viszont úgy tűnik, többet. Meg lehet nézni, hány depressziós, pánikbeteg stb. van az ilyen népeknél. "


1. variáció:

Depresszióba zuhanva, szorongva, viszont a technikai fejlettségünk tudatában büszkén bambulunk a plazma tv előtt.

2. variáció:

Békében, szeretetben ülünk a tűz mellett, és primitív zenét játszunk a primitív hangszereinken.

Az elsőt választottuk.

2012. jan. 21. 13:54
 10/13 anonim ***** válasza:

"az embernek ami a vérében van, azt teszi."


A vér ezotériája:


A vérhez a külső isten tartozik, a sötét aspektus.


A vér istenét az ember KÍVÜLRŐL kapta, kapja.


A véristenben és a hozzá kötődő véres rítusokban nem szabad hinni és nem szabad ilyesmihez társulni.


Véristennek (SaTaN) harca van a fényistennel.


Neked kell felfedezned, honnan való vagy és hová tartozol.

2012. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!