Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy szellem van...

Lehetséges, hogy szellem van a lakásomban?

Figyelt kérdés

Az egész akkor kezdődött, amikor megvettem a lakást, három éve.

Eleinte csak furcsa hangokat hallottam, persze nem mindennapos jelleggel, de azért feltűnt. Teszem azt, a konyhában főztem és úgy hallottam, mintha kopogtak volna, kinéztem, de nem volt az ajtó előtt senki.

Ez néhányszor megismétlődött, úgy három hónapon keresztül, aztán egy ideig nem volt semmi.

Tavaly áprilisban arra jöttem haza, hogy szól a televízió a szobában. Először arra gondoltam, hogy reggel elfelejtettem kikapcsolni, de aztán ez is sorozatra megismétlődött, végül rászoktam, hogy mielőtt elmegyek, áramtalanítom.

Néhány barátommal elutaztunk nyáron két hétre, addig édesanyám vigyázott a házra, a napok és éjszakák többségét itt töltötte. Mikor hazajöttem, elújságolta, hogy a tévé többször bekapcsolt, sőt, a mikró is elindult magától egyszer.

Itt már gyanakodtam valami furcsára, de miután anya ezt elmesélte nekem, minden visszaállt a normál kerékvágásba és egészen múlt októberig nem történt semmi. (Persze a tévé volt, hogy magától bekapcsolt, egyszer, mikor itthon voltam, az ágyon ültem, a szemem láttára történt.)

Egy barátom szerint az is magyarázat lehet, hogy túl nagy a feszültség az áramkörben és meghülyülnek tőle a dolgaim. Néhány napja a páromnál aludtam, nála éjjel a laptopja kapcsolt be, úgyhogy végülis ezt el tudnám képzelni.

A mikróra azonban nem találok magyarázatot, sem arra, hogy olykor a csapból magától folyik a víz. Nincs megnyitva, egyszerűen folyik belőle, minden előzmény nélkül, úgy, hogy el van zárva rendesen.

Olyan apróságokat már nem is említek, hogy égnek a lámpák, holott leoltom őket. Magyarázható ez elektromossággal, vagy esetleg szellemem van?



2012. jan. 26. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tutibiztos.
2012. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

én tudom rá a magyarázatot: ez kamu

egy szellem, ami nem rendelkezik fizikai testtel, hogy a jó francba tudná bekapcsolni a mikrót, vagy a tv-t? ennek semmi értelme

2012. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 horrendas ambages ca ***** válasza:
91%
utolsó.Nem azzal tölti a szabadidejét,hogy tv-t kapcsolgat,hanem ő maga is energia,tehát elmegy a tv elött/át rajta és igy lehetséges.bár nem mondok biztosat,mert semmit nem tudunk odaátról.
2012. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor lehetne őket érzékelni
2012. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a két magyarázat elképzelhető, bár ha tényleg a csapból is folyik a víz magától, akkor már inkább szellemre gyakakszom.

Egy biztos, szerintem nem árt felszenteltetni a házat, abból baj nem lehet. :)

2012. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ez az arab szellemek ellen is hatásos?:D
2012. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mindesetre jó kis áramszámlát csinál neked a "szellem!"

nem hiszem el ha kihúzod a tv-t és akkor nem kapcsol be. AMúgy az ilyen jelenségekről miért nem készítessz videót???

2012. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 horrendas ambages ca ***** válasza:
A TV,magától bekapcsoló jelenséget egyébkint én is tapasztaltam egy időben,de amikor ki volt húzva,akkor természetesen nem.Az érdekesség hogy ponnt akkoriban volt teljesen újrakábelezve a ház,szóval ezzel össze lehet csatolni.
2012. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Napkiraly ***** válasza:

Namostan nekem ilyen régi csapom van, abból időnként folyik a víz (előtte engedtem vizet, néhány perc múlva egyben kifolyik ami bennemaradt, nem értem, de fizikai oka van).

Tévé: lehet hasonló rendszerű tévéje van valamelyik szomszédnak, és annak a távirányítója kapcsolja be (vagy valami más elektomágneses jel). Mikród mechanikus vagy digitális? Mechanikus mikrónál elkezdenék izgulni, digitálisnál is sokminden előfordulhat.

2012. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Valamelyikőtök azt kérdezte, hogy miért nem készítek róla felvételt? Én is gondoltam erre, de aztán eszembe jutott, hogyha tényleg szellem okozza a furcsa dolgokat a lakásomban, akkor nem biztos, hogy szerencsés ötlet, ha felveszem, azzal esetleg "megzavarhatom", "felhergelhetem".

Igen, a mikrohullámú sütőm mechanikus, habár az ajtaját mindig becsukom, ahhoz, hogy elinduljon, el kell forgatni rajta valamilyen irányba azt a kis kallantyút. Természetesen erre is találhatok magyarázatot, csak együtt sok, ez az összes történés. Felszentelés? Az hogy működik? Én mit tudok tenni?

Hogy deríthetem ki, hogy tényleg van-e itt valami, vagy csak a véletlenek összjátéka?

2012. jan. 30. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!