Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Féltek a haláltól?

Féltek a haláltól?

Figyelt kérdés
A gondolattól, hogy megszűnik a létezésetek, a jelenlegi tudatotok megsemmisül, hogy véget ér az élet, hogy a szeretteitek és ismerősötök nélküled fognak tovább élni, amíg ők is meg nem halnak...
2012. márc. 15. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább attól félek,hogy fájdalommal fog járni a halálom.Hogy pokoli kínok között fogok meghalni.

Attól nem félek,hogy ha meghalok utána nélkülem élnek a családom,barátaim.

A nagymamám mondta sok sok éve,hogy ez ember addig él amíg emlékeznek rá.Így tudom,hogy a fiam,és a lányaim által,az unokáim által nem leszek elfelejtve.Utána meg ha már senki nem emlékszik rám,már régen nem fog számítani.

2012. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel kíváncsi vagyok a halálra. Ez nem azt jelenti, hog meg akarok halni és most azonnal öngyilkos leszek, csak érdekel milyen.
2012. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Érdekes téma ez.

És speciel nem félek tőle, mert törvényszerű, természetes, és mindenképp bekövetkezik. Csak a mai emberek szeretnek nem foglalkozni vele, de ha mégis, akkor csak rossz dolgokat kötnek hozzá. Pedig a természet törvényei nem rosszak, se nem jók, így van és kész. Ezen az ember nem tud változtatni.

Érdekel mi lesz a tudatommal a halál után. Lehet hogy a vallásoknak van igaza, lehet a materialistáknak. De az is lehet, hogy egy teljesen új, ember által eddig el nem képzelt dolog fog következni.

2012. márc. 15. 12:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármi lehetséges. Én tényleg nagyon kíváncsi vagyok rá, egyátalán nem félek tőle. Lehet mondjuk ha már ott lennék, hogy meghalok akkor rendesen paráznék.


Én például elég pesszimistán állok hozzá a jövőhöz, valahogy mindig úgy képzelem el mire felnövök el fog fognyi az olaj, nagy háborúk lesznek. Ettől független ugyanúgy tervezek a jövőbe, nem félek tőle. 15/F

2012. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem vagy pesszimista, ez realizmus :)

Az olaj el fog fogyni, és az emberiség történelmében mindig is lesznek hatalmas háborúk, ez mindig így volt, és így is lesz.

2012. márc. 15. 14:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy időszakom amikor ha rágondoltam a halálra szabályszerű pánikroham fogott el, ez ment egy vagy két hónapig, de még most is ha éjszaka van és csak belegondolok abba hogy egyszer annyi.. rám tör a pánik érzés, nem kapok levegőt, szóval én félek tőle, de nem a fájdalomtól, csak a megsemmisülés tudata számomra elfogadhatatlan!
2012. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Régen én még rágondolni sem mertem. Aztán tragikus eseményeknek "köszönhetően" 2 év alatt 5 közeli rokonom ment el... Ezek után kezdtem el beleásni magam a halál témájába, tudományos, filozófiai és vallási megközelítésből. Aztán egyszer csak rádöbbentem, hogy ez teljesen természetes, és törvényszerű. Ami egyszer létrejön, az meg is fog szűnni.
2012. márc. 15. 14:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szintén csak attól,hogy korai,hosszú,fájdalmas lesz.Szeretteim halálától jobban félek mint a sajátométól
2012. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én azért nem félek, mert biztosra veszem a tudat, vagy más néven lélek örök életét. Biztos hogy "odaát" egy új kaland kezdődik, a lélek pihen egy kicsit, mert testben élni fárasztó és zűrös, de aztán nincs menekvés, jövünk vissza, újra, meg újra. Hogy fájdalmas lesz.... hát az meglehet. De aki szeliden él, szeliden is hal meg. Talán nem kell ellenállni, és akkor simán megy. Nem tudom. Majd ha kipróbáltam, megírom nektek.
2012. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele hogy miután meghalok,már nem fogok érezni.De tudom hogy a szeretteim igenis fognak érezni..mégpedig rengeteg fájdalmat. :/ Nem akarom hogy fájjon nekik.
2012. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!