Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a dolgok,...

Mit jelentenek ezek a dolgok, ez a nyaklánc illetve ez az egyiptomi írás?

Figyelt kérdés

Érdekes dolgok történnek velem, amit most nem írnék le, csak azt szeretném megkérdezni, hogy vajon ezek mit jelenthetnek, minek a jelképei. Az egyik képen egy nyaklánc vagy talán karlánc van, de nem tudom, hogy az mit jelképez, csak annyit tudok róla, hogy egyiptommal hozható összefüggésbe. A másik képen 3 hieroglif jel van, amelyet egyik reggel a lepedőmön találtam, miután felkeltem. Lehet, hogy nem a jelek fordítva értetendők, a kép tükrözve van, mert az utolsó madárnak úgy kell lennie, hogy a faroktollai jobbra mutassanak. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. Annyit tudok, hogy a madár az a Hórusz, a szem meg talán a Hórusz-szeme, de nem tudom mit jelentenek. A nyakláncot is az ágyamban leltem egyik reggel.



[link]


[link]



2012. ápr. 1. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
a nyaklánc nem egyiptomi. Ilyen a balkánon rengeteg van, egyfajta szemmelverés elleni védelem, isteni szem.
2012. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azokat a jeleket véletlenül nem te rajzolta tollal arra a lepedőre?

Az elsőnek igaza van a nyaklánccal kapcsolatban..

2012. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a nyakláncra a választ. nem hinném hogy én rajzoltam őket... koleszos vagyok. nem vagyok alvajáró, és nem viccelhettek meg. előző nap este, mikor megágyaztam nem volt semmi. következő nap, mikor beágyaztam meg rajta volt. én is észrevettem hogy toll. a szobatársam nem látott senkit bejönni, és ő nem volt, mert egyrész nincs semmi rajztudása, másrészt csak észrevettem volna ha ALATTAM matatnak. :) igazából mindegy hogyan kerültek oda, a nyaklánc is csak úgy került oda, de mit jelenthetnek a jelek?
2012. ápr. 1. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

A jobb oldali jel (talán) a király jele. (?)

A nyaklánc leginkább az iszlám hagyományban használt...Allah Szem-ét jelentené... nekem így nagyon nem tetszik ez a lánc, olyan "primitív" ezzel a sok szemmel és kígyót formáz.

A Bibliában ha szemek borítják a lényt (szárnyait stb.) az (emberfeletti) hatalmat jelent.

2012. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig még csak egy szemet láttam (pl. Isztambul-ban), soha nem láttam még így összefűzve.


Érdekes, hogy a népies iszlámban "Egy-Szeműt" imádnak,

pedig a Koránban (vagy a próféciákban benne van, hogy isten nem egyszemű).

2012. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Butaság kérdező-- inkább másra, értelmesebbre használd a fantáziádat.
2012. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!