Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezek milyen hatodik érzékek?...

Ezek milyen hatodik érzékek? Egyáltalán azok? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem hogy ez milyen hatodik érzéknek számít?: ha vmit nagyon de nagyon akarok az megvalósul, volt például hogy szerettem volna a kedvenc műsoromból egy bizonyos részt, amit részletesen elképzeltem, és rá 1 hétre láttam azt a bizonyos részt. gondolom ez is hatodik érzéknek számít, de nemtudom ez milyen hatodik érzék. ilyen már sokszor történt velem hogy nagyon akartam és megvalósult. meg van olyan is hogy ha másoknak segíteni akarok (és csak akkor) valahogy megrémíti a nézésem az embereket. mintha irritálná őket. volt aki ezután elfutott, de volt aki azt kiabálta hogy ez neki rossz érzés , ne nézzek így.-ez mi lehet?

2012. ápr. 11. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Drágaság, benne van a szóban, hogy érzék. Érzékelés. Amiről te beszélsz az meg végrehajtás, nem érzékelés.

Namost, az első eseménynek semmi köze a képzeledhez. A kedvenc sorozatod feltehetőleg gyakran nézed, az simétlés pedig nem egy olyan extra a média történetében. ergó előbb-utóbb látod a kedvenc részed, velem kb havonat előfordul különböző sorozatok esetén.

A második példa a nonverbális kommunikáció témaköre. Akár egy egyszerű bámulással remekül lehet irritálni a másikat, még akár futás is belefér, noha elég elég érdekes reakció.

2012. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bocs ha műsorost férreértedted, de úgy gondoltam h olyan rész soha az életben nem volt!(csak miután elképzeltem)

megpróbálom elmagyarázni másképp:volt olyan is hogy nemakartam suliba menni és beteget színleltem. és mikorra elmentünk orvoshoz tényleg beteg lettem!(előtte napokig azért imádkoztam h az orvos betegnek lásson)

2012. ápr. 11. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem hatodik érzék, ez a vonzás törvénye. Ilyen minden emberben van, csak gyakorolni kell. Ha érdekel az ilyesmi, vedd meg a Titok c. DVD-t sok ilyen érdekes dolog van benne. A másik dolog pedig az, hogy a Google sem harap, csupán venni kell a fáradságot utánanézni efféle dolgok után.
2012. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi utolsó válaszoló, privi pár dolgot azért tudnál küldeni?(lusta vok a google-hoz) :)
2012. ápr. 11. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:

A vonzás nem létezik, ha pedig létezik, akkor mindenkire érvényes és az a South Park féle elmecsatákhoz vezet(megéri kigoolénzi) és ezt elfelejtik mondani a nagy terjesztői.

A hitelességét a 'vonzás'(amiből annyi fogyott mint 1-1 Harry Potter epizódból) írójának második könyve is jól aláássa a témája az 'erő'(a Star Wars-ból lelkiismeret furdalás és tagadás nélkül lenyúlva telerakva mindenfajta kvantumfizikás ködösítéssel, meg sem filmesítették). Nos eme utóbbi könyvből csak annyi fogyott, mint egy Magdi anyusos Play Boy magazinból fogyna.

Ha pedig ez nem győzött volna meg, akkor ott az holokauszt, gulág dilemma: ha a karma szerint gondolkozunk(ami igazából alapul a 'vonzás' némi nyugati komforttal pl: ebben az életben megkapsz mindent), akkor az a sok ember megérdemelte amit kapott, viszont sok rossz karmától is megszabadult, így a következő életeik jobbak lesznek sokkal. DE, ha a vonzás szerint nézzük, akkor Hitler/Sztálin akarata egyedül erősebb volt a sok 'negatív' energiával(ami nem létezik, fizikailag lehetetlen) a sok szenvedő és életéért küzdő emberrel szemben. Vagy netán ők akarták/vonzották? Gondolkozni kéne...



De a kérdésedre válaszolva:

Szerintem a hatodik érzék inkább 'belsőbb jellegű', a másik öt érzékszerved által érzékelt, de tudatosan nem értelmezhető adatok tudatalatti, valós idejű feldolgozása. Pl: arckifejezések, szellő ereje, valószínű történések rekonstrukciója a nyomokból, hangfoszlányokból az értelem jel, szöveg kiszűrése és a lyukak betömése.

2012. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valóban szimpatikus elmélet, hogy ha szeretnénk valamit, az valóra válik. Én is láttam South part részt ami am a Thor filmet és a history chanelt hozta össze (ezzel atitok c. DVD-re célzok). Érdekes volt. De szerintem a 'vonzásban' tényleg van valami. És gondolj bele... a holokauszt áldozatok is sokan voltak mégsem rontottak rá a fegyveres őrökre és szerveződtek hadseregbe. Nyilván féltek, sőt rettegtek. Ez erősen vesz az akarat erőből. Hozzunk még filmes példát: ott van a Zöld lámpás. Szerintem jól szemlélteti: van az akarat gyűrűje és az ellenpárja ami pedig a félelem. És említenék még valamit. Nos... a film azt mondta a vonzás működik akkor is ha nem hiszünk benne. De szerintem azért az sem árt ha valaki tud hinni. Persze lehet, hogy csak annyiban befolyásolja, hogy így erősebben tud akarni ezáltal vonzani.
2012. jún. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ja azt még elfelejtettem hozz átenni, hogy ne csak Hitlert nézd... Hitler propagandájának köszönhetően rengeteg német akarta még a zsidók halálát. Szóval add hozzá ehhez, Hitlert, a németek nagy részét (és azért tudjuk mekkora volt az a hely, plusz a szövetségesek), majd a zsidókat, és vond ki ebből a zsidók félelmét. Így is olyan valószínűtlen, hogy ez következett be?

Ami meg a karmát illeti. Hát... van aki szerint ez átível a következő életbe. Szerintem van következő élet, amik arra szolgálnak, hogy ezeket a piti dolgokat levetkőzzük. Ezek sem lesznek egyformák, mert egy fajta tanulást szolgálnak, ahogy az iskolában is fokozatosan nehezednek a tananyagok és az ember ez egyetemen már csaknem megszakad... De hogy vissza kanyarodjak: nem vagyok benne biztos, hogy a karma olyan, hogy azonnal jön. Ráadásul most kinek a mértéke szerint nézzük? Lehet hogy kapsz valami olyat az életben, amit nem is veszel észre, de mégis megkaptad. Ha azt nézed csak ,hogy hány féle kultúra van és mindnek más az értékrendje. Ezenkívül az ember hajlamosabb nagyobb figyelmet fordítani a gondjaira, mint a jóra amit kap.

2012. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!