Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció lehet káros?

A meditáció lehet káros?

Figyelt kérdés
Kb.egy hónapja járok meditációs tanfolyamra.Eddig úgy érzem pozitív hatással van rám,viszont néha "megijedek"közben.mintha kezdenék elemelkedni a földtől v vmi ilyesmi...Más is érez így?most utánaolvastam s itt írták h lehet káros...nem szeretném abbahagyni,de ha árt,akkor inkább:(Köszi a válaszokat!20/L

2012. ápr. 14. 18:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem káros, nem tud benne olyan történni, ami árthat neked. Furcsa dolgokat tapasztalhatsz, de tudd, olyankor önmagadba vagy mélyedve, más nem tud hatalmat gyakorolni rajtad.
2012. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.De akkor ugye nem valós veszély az,hogy pl.felszínre hozok vmi káros érzelmet a tudattalanomból,amit nem kontrolállhatok??(Mint pl.néhány pszichoaktív szer ilyen)
2012. ápr. 14. 18:49
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki ha előjönnek az elnyomott problémáid, így meg tudod őket oldani.


Ez a lebegés milyen érzés? Nekem olyan szokott lenni mintha bezuhannék az ágyba.

2012. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen csak félek,hogy nem vagyok képes feldolgozni,azokat a dolgokat,hisz nem hiába hárította el az énvédő mechanizmusom,nem?nem igazán tudok konkrétat írni róla...olyan mintha egy mp ezredrészére nem lennék a testemben,aztán megijednék és visszazökkennék oda:)
2012. ápr. 14. 19:00
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
A meditáció akkor káros ha pszichiátriai eset vagy. Én nem tudom eldönteni, ennyiből, hogy az vagy e.
2012. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen kimutatott betegségem.Sosem drogoztam/nem kezelt pszichológus sem.De mivel olyan szakon tanulok,ahol rengeteg a pszichológia,így nagyjából tisztában vagyok azzal h mennyire káros,ha valaki felszínre hoz olyan elnyomott érzelmet,amely feldolgozására nem kész.(Pl.olvastam hogy egy srác aki addig MAKKEGÉSZSÉGES volt LSD zett tudata tágítása céljából és előjött a lappangó skizofréniája)félek h edsetleg a meditáció nincs e ilyen hatással:(
2012. ápr. 14. 19:10
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért a drogokat ne keverd a meditációval!


Ha nincs semmilyen komoly pszichiátriai bajod akkor meditálj nyugodtan.

Ha lenne, arról tudnál, nyugi.


Én anno úgy kezdtem, hogy enyhébb bajaim voltak amivel régen pszichológushoz is fordultam, persze nem segített.

Ellenben a meditáció nagyon jót tett.

2012. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem lehet káros, amit érzel, az csak a megváltozott tudatállapotod érzékelésedhez való viszonyulásától van, legjobban akkor érzed amikor gyorsabban kerülsz egyik állapotból a másikba.
2012. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban keverni a kettőt,de végülis mind a kettő kapcsolatba hoz a tudattalattival nem?Nagyon szeretem a meditációt de megkérdeztem másokat(a barátnőmmel és a pasijával szoktam meditációra menni)de ők nem éreztek ilyet.Sőt bnőm nem is érzett semmit még:/
2012. ápr. 14. 19:20
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem azok jönnek fel amiket készen állsz feldolgozni,

plusz a legtöbb ilyen "sérülés" kisebb korunkban történik


Én szeretem amikor ilyen különleges élményeim vannak ettől tudom hogy valós ez az egész dolog.

Fölösleges félned, sőt igazából max az tudja előhozni

2012. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!