Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért manipulálják az emberisé...

Miért manipulálják az emberiséget félelemkeltő dolgokkal, miért jó, ha az emberek félnek valamitől?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 18. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mire gondolsz pontosan?
2012. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Hogy miért? Régen az emberek Istentől féltek, meg az uralkodótól. Utóbbi viszont arra hivatkozott, hogy ő Istentől kapott felhatalmazást a zsarnokságra.

Ma már az egyre kevesebb hívőt sem lehet Isten nevével sakkban tartani. Azt meg már senki nem fogadja el, hogy egy uralkodó az emberek felett áll.

Az istenek régen egy hegy tetején laktak. Az emberek felmentek erre a hegyre, és senkit nem találtak ott. Ma már sok-sok milliárd kilométerre ellátunk, s istennem még mindig nincs nyoma.

De valaminek csak kell lennie, amitől rettegni lehet. Ha fent nincs, menjünk vissza a földre. Itt vannak körülöttünk. Ufókkal, usókkal közlekednek. És látni is lehet őket. Vadászpilóták, erdei turisták, cipészek és foltozóvargák szolgálnak bizonyítékkal a létezésükről. Igaz, ezek a bizonyítékok még annyit sem érnek, mint a torinói lepel, de az mindegy. Mi van, ha mégis igaz?

Már Maónyika-só sincs. Ez nagyon gyanús!

2012. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert aki fél, az befolyásolható, több mindenre kapható. A tömegeket így sokkal egyszerűbb irányítani.

Egyszerű példa: aki hisz a világvégében, meg fog venni egy csomó kacatot, ami "segíti" őt a "túlélésben".

2012. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sztem nem manipulálnak senkit sem, csak ilyen az ember természete, amit nem ismer, attól fél, ha megismeri, akkor már nem fog tartani tőle. A félelem egy normális reakció, hogy megvédjük testi, lelki épségünket.
2012. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1/4


Pl. olyanokra, hogy világvége, felemelkedés, giga napkitörés, bolygók ütközése, UFO támadás, mega földrengés, Nibiru, III. világháború, nem lesz mit enni-inni, stb.

2012. ápr. 18. 15:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze manipulálnak még reklámokkal, egyéb álhírekkel, valamint ellentétes információkkal, hogy mi az egészséges élelmiszer, stb.
2012. ápr. 18. 15:05
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem normális ember ilyen gyerekes ijesztegetésekkel nem foglalkozik. viszont a betegségekkel valóban riogatják a népeket, a legújabb a "zombi-kór" afrikában
2012. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy mint például új adók bevezetése, adóemelés, stb... Engem ezekkel tartanak rettegésben. Talán azt akarják érzékeltetni, hogy mi kis porszemek vagyunk, úgyhogy ne nagyon hepciáskodjunk.:D Komolyra fordítva a szót, tényleg ez a lényege. Egy, hogy meghúzd magad, ne állj a nagyok útjába (akik kitalálják ezeket a baromságokat), és nyugodtan gyakorolhassák a hatalmukat. (Például adakozzál az egyháznak, különben pokolra jutsz.) A félelmetes dolgokból egy valag pénzt lehet csinálni, hadd ne részletezzem. Az meg, hogy a mit tudom én milyen földönkívüliektől is retteg-e valaki nap mint nap, nem tudom. Biztosan vannak olyanok is, ők klinikai esetek. Szerintem.
2012. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi az a zombi kór? Erről még nem hallottam.
2012. ápr. 18. 15:38
 10/11 A kérdező kommentje:

# 8/9


Milyen igazad van. :-(

2012. ápr. 18. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!