Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek léteznek földönkív...

Szerintetek léteznek földönkívüliek, ufók? Ha igen miért nem kommunikálnak velünk emberekkel?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 10:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha léteznek is, azért nem kommunikálnak velünk, mert még nem találtunk egymásra. Tanulmányozd a Fermi-paradoxont a kérdésben.
2012. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem kommunikálnak?
2012. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Miért szerinted kommunikálnak? egymással esetleg
2012. ápr. 25. 12:25
 4/49 anonim ***** válasza:
Arra miért nem gondol senki, hogy a legközelebbi földönkívüli élőlények, még csak baktériumi, vagy állati szinten vannak és a legközelebbi űrutazásra képesek meg lehet csak jó pár tucat galaxissal arrébb?
2012. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Ez részben igaz de sokak szerint már itt vannak és figyelnek minket legalábbis sok internetes oldalon ezt lehet olvasni.
2012. ápr. 25. 12:38
 6/49 anonim ***** válasza:
Szerintem azok hallucináltak vagy feltűnési viszketegségben szenvednek.
2012. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

"sokak szerint"

"sok internetes oldalon ezt lehet olvasni."

Az más. :))


Ha földönkívüli értelmes életről van szó, akkor is rengeteg akadály merülhet fel.


- Egyik a távolság, hiszen fénysebességgel is annyi ideig is tarthat egy üzenet átvitele, amennyi idő alatt akár ki is pusztulhat egy faj egy bolygóról. (Vagy létrejöhet egy másik.)


- A másik az időbeli eltérés. Az Univerzum kb. 13 milliárd éves. Ebből az emberi civilizáció kb. 8-10 ezer év. Az Univerzum életkorának kb. egymilliomod részéig figyeltük eddig az eget, több-kevesebb intezitással, és még most is csak azokat a hírközlési módokat figyeljül, amit ismerünk és valószínűsítünk egy kapcsolathoz. Ezt max. száz éve! Az csak egy pillanat. Mintha éjjel 2-kor bekacsolnánk a mobilt két másodpercre, és bosszankodnánk, hogy sekni nem hív. :) Lehet, hogy voltak, lesznek értelmes lények a környező csillagok körül, csak éppen pár millió éve kihaltak, vagy csak most másznak ki az ottani tengerekből. (Ahogy már írták is előttem.)


- Harmadik a nyelvi különbségek. Az egyik válaszoló kérdezte, hogy "Biztos,hogy nem kommunikálnak?" Szerintem arra gondolt, hogy talán rég üzennek, csak nem értjük, vagy nem is tudjuk észlelni. Valójában még az ismeretlen, letűnt emberi nyelvekkel is bajban vagyunk néha, az állatok kommunikációjáról ne is beszéljünk.


De biztos lehetne még sorolni. :)

2012. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Igen valami ilyesmire gondoltam. Gyakorlatilag lehet,hogy nem halljuk meg,amit mondanak,mert észre se vesszük. Azt se felejtsük,hogy a világegyetem nagy része olyan anyagból épül fel,amiről gőzünk sincs.Szóval ki tudja, lehet itt vannak mellettünk,de ők se tudnak rólunk és mi se róluk..
2012. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:

"Arra miért nem gondol senki, hogy a legközelebbi földönkívüli élőlények, még csak baktériumi, vagy állati szinten vannak és a legközelebbi űrutazásra képesek meg lehet csak jó pár tucat galaxissal arrébb?"


Azért nem, mert ennek sokkal kisebb az esélye mint annak hogy itt a Tejút-rendszerben is rengeteg civilizáció létezik. A kapcsolatfelvétel akadályait az előttem szólók már leírták, és az is simán lehet hogy a fejlettebb civilizációk szándékosan nem veszik fel velünk a kapcsolatot.

2012. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mire gondolok? Ha csak úgy, minden alap nélkül és nulla ismerettel akarjuk eldönteni, akkor

- azért, mert nincsenek

- azért, mert kipusztultak, mikor megláttak bennünket

- azért, mert nagyon halkan beszélnek

- azért, mert még nem értek ide

- azért, mert már elmentek

- azért, mert még csak a baktériumok szintjén vannak

- azért, mert ...


viszont csak így zárt körben azért elárulom, hogy nekem szóltak: május 1-én délután 15:15-kor a Népligetben, a Planetárium mögött tartanak baráti találkozót. Sör lesz.

2012. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!