Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Régebben, mielőtt elaludtam...

Régebben, mielőtt elaludtam volna, olyan félálomszerű állapotba zuhantam, ezer ember ordítását hallottam?

Figyelt kérdés

szóval, mielőtt elaludtam, nem feltétlen félálomban, hanem, szinte az alvás pillanatában, mikor elaludtam volna, éjszaka, nagyon sok ember ordítását hallottam.

lehet nem is volt ordítás, csak mint a piacon, ezernyi hang, ami hangosabbnál hangosabb, és próbálna mind mondani valamit, vagy talán mondott is, csak nem értettem, egyszerre beszéltek...

aztán már annyira ordítottak, hogy felkeltem, és elhallgattak.


volt egy olyan is, hogy távoli fuvolaszót hallottam előtte/utána, tudjátok, azt a fajtát, amit az arabok és az indiaiak is szoktak használni.


szerintetek ez mi lehet? nagyon sokáig volt ez régen, manapság már sajnos nincs.


2012. máj. 13. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Előfordul. Amikor álomba merülsz, nemcsak vizuális ingerek érnek, akusztikusak is megtörténhetnek. Persze valójában nem hallod a hangokat, nem érzékeled a füleddel, de az elméd olyan jeleket közvetít, mintha valóban hallanád.
2012. máj. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze tudományos variáció is érdekel, nyitott vagyok rá. az volt ebben az érdekes, hogy nem húnytam le a szemem, tehát ekkor még ébren voltam többnyire, ha esetleg le is húnytam, láttam a lámpa fényét a mozgást, ha épp volt.
2012. máj. 13. 00:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Fálálom. Ilyenkor már elkezdődik az álom látásának szakasza. Nem pont úgy, ahogy a szakkönyvek leírják, de valamilyen formában képeket látsz, de közben a tudatod még nyitott annyira, hogy felfogjon dolgokat. Így pl. volt úgy, hogy nálam egy valós párbeszéd részlete ivódott át szinte szóról szóra az "álmomba", de egyébként ha már a hangoknál tartunk, volt úgy, hogy úgy "hallottam", hogy az egyik osztálytársam szólít a nevemen. Mivel az álmom gondolatokat, vágyakat, félelmeket, megtörtént, látott és hallott eseményeket, és bármilyen formában látott embereket és helyszíneket is rögzítenek, akkor már igazán nem okoz gondot, hogy hangok, illatok, ízek emlékez is bevésődjön.
2012. máj. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
alvás paralízisre tippelek.nekem olyan volt,mintha rengeteg kisgyerek hangoskodna,visszafelé lejátszva.
2012. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben abszolút tudati szinten hallottad ezt, akkor szakorvos, mert kezdődő skizofrénia jelei.

De én is utóbbira tippelnék, hogy ez már valamelyik REM-fázis volt, és egyszerűen csak összekapcsoltad a környezeted a képzelt valóval, én pl. rendszeresen "belehallom" az álmaimba a környezeti hangokat, óracsipogást, autózajt, tévét, ha szólnak stb. (Tehát az álmom részévé teszem ezeket, és "képet alkotok hozzá").

2012. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*
2012. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem inkább közvetlenül ébredés után szokott előfordulni, hogy olyan hangot hallok, ami racionálisan nem magyarázható,viszont nem is álom, abban egész biztos vagyok.

És a hang nem is kötődik soha az álomhoz, tehát nem lehet megmagyarázni annyival, hogy ébredés után még hallottam az álombeli hangokat.Példa:Azt álmodom, hogy sétálok egy mezőn, a kellemes álom hirtelen nyomasztóvá válik, felébredek és azt hallom, hogy becsukódik a szekrényajtó, vagy csapódik az ajtó, vagy egyéb zaj, aminek köze nincs az álmomhoz, viszont nem nincs más ott rajtam kívül, tehát családtag nem zajonghat és a szomszéd zaja sem lehet, mert közelről és hangosan hallatszik.Általában én ilyesmit tapasztalok, de előfordul, hogy nem matatást hallok meg, hanem más, megmagyarázhatatlan fura hangot.Előfordult, hogy álmomból ébredve zúgást hallottam, azt gondoltam, zúg a fülem.Felültem és hallgatózni kezdtem, a hang erősödött, közeledett és akkor már kivehető volt, hogy egy tömeg közeledik, idegen nyelven, dallamosan kántáltak, és ezt valami búgó hangú hangszerrel kísérték, ez hallattszott távolról zúgásnak.Aztán mintha elhaladtak volna a ház előtt az utcán, majd a hang lassan távolodott és elhalkult.Nos, nem tudom, mi a frászt hallottam, de az biztos, hogy felénk ezen a csendes utcán, hajnal hatkor nem járhatott ilyen csapat.Ugyan mit kerestek volna erre?De nem is hallucináltam, hisz nem szoktam és teljesen éber voltam.

Olyan is van néha, hogy ébredés után halk beszélgetést hallok a szomszédos , üres szobából.Mindíg ugyanaz a hang beszél.Szomszéd nem lehet, mert vastagok a falak, nem jön át zaj, max az ordítozás,fúrás, kalapálás, ez viszont csendes beszéd, tev sem lehet szomszédból, mert az nyilván nem ugyanazon a hangon beszélne mindig.A tv amúgy sem hallatszik át.

Nem tudom, mi lehet, szerintem ezek ilyen"áthallások"Közvetlen ébredés után, vagy elalvás előtt, talán fogékonyabbak vagyunk arra, hogy "odaátról" meghalljunk, vagy meglássunk dolgokat.Más "dimenzióból"...Vagy nagy távolságokról.Nem tudok jobb magyarázatot.

De még egy eset, ami talán érthetőbbé teszi az elméletem:

Pár éve..Egyszer iszonyú nagy robajra riadtam álmomból, rémülten pattantam fel az ágyból.Tűzoltó szirénák hangját hallottam, aztán .Füleltem, azt hittem nagy vihar van kint és vártam a következő "mennydörgést", de totál csend, se szél, se semmi zaj.Erősen kezdett a frász kerülgetni..Aztán az esti híradóban bemondták, hogy valahol az ország másik végében valami felrobbant és nagyon nagy tűz is volt.Egyből eszembe jutott a robaj, amire felébredtem, meg a tűzoltók..Pedig tuti, hogy az ország másik végéből nem hallatszódhatott idáig és innen tűzoltók sem mentek olyan messzire, az időpont viszont stimmelt, akkor ébredtem fel, mikor történt a baleset, viszont nem álmodtam katasztrófával, nyugis álomból riadtam fel.A környékünkön pedig semmi baj nem történt.

Hát ez is egy ilyen különös eset maradt.

2012. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!