Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akkor tiltott a Kabbala (a...

Akkor tiltott a Kabbala (a Biblia szerint) vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha tiltott a joslas, jovendomondas, alomfejtes, akkor elvileg a 'Kabbala-val foglalkozas' is... miert hasznalja megis a magat vallasonak tarto zsido ember?
2012. júl. 2. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Benne van a 10 parancsolatban:

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják."


Ha te egy kabalában bízol/hiszel, az szerinted mi?

2012. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A zsidó ember az ősi hagyományokat nem tekinti tiltottnak. A zsidó vallásnak nagyon régre visszanyúló tudása van. Hogy abból mit vett át a Biblia, és mit toldott hozzá (Új Szövetség) az nem foglalkoztatja a zsidó vallásúakat.
2012. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!