Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy a Biblia...

Lehetséges-e hogy a Biblia valójában egy ellenszellemiséget képvisel és hordoz?

Figyelt kérdés

Pl.: azt állítja, hogy felemeli és megszabadítja az embert, de valójában egyre inkább leláncolja és rabbá teszi...

Ilyesmikre gondolok.

Nekem úgy tűnik, hogy a Biblia szellemisége egy kontraszellemiség, mely a régi nagy szellemiségek és gondolkodási rendszerek elpusztítására és tönkretételére lett megalkotva.


2011. okt. 5. 22:00
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
idézz egy rossz mondatot belőle!!
2011. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
94%
Eredeti formájában a Biblia sem akart ám rosszat, de a sok cenzúra nem tett jót neki..
2011. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 x) ***** válasza:
Nos szerintem alapvetően nem ez a célja. De: talán pár emberre hatással lehet hogy úgy érzi mindig a 10 parancsolatnak kell élnie, vagy hogy nem képes megfelelni Isten akaratának. Ez leláncolhatja és elszomoríthatja az embert.
2011. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
Nekem pl. ez a mondat nem tetszik (bocsánat nem idézem szószerint): Isten megbünteti a rossz cselekedet apáról-fiúra 10 generáción át, de megjutalmazza a jó cselekedetet 100 generáción át. Ha én vétkezek az én ük-ük unokám ne bűnhődjön már emiatt...
2011. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 Tom Benko ***** válasza:
Csak mint a 77 magyar népmese.
2011. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem meglepő amit kérdezel. Ezt a kérdést talán valamilyen formában én is feltettem annak idején a szívem legmélyén.


Tudod hogy minek köszönhető hogy az, hogy ilyen kép alakul ki bizonyos emberekben a Bibliáról? A hamis tanításoknak, amelyek Egyházi körökben is terjednek. De az is benne lehet, hogy az illető nem tanulmányozza tiszta szívvel a Szentírást.


Sajnálatos módon nagyon sokan hivatkoznak a Bibliára úgy, hogy olyan dolgokat állítanak, ami eleve benne nincs a Szentírásban, vagy pedig félremagyaráznak bizonyos dolgokat például úgy, hogy nem hasonlítanak össze bizonyos igehelyeket, a szövegkörnyezetből kiemelnek dolgokat és önmagában értelmezik, szó szerint értik azt amit jelképesen kéne, és jelképesen azt amit szó szerint, holott a Biblia megmondja azt, hogy hol kell szó szerint, illetve jelképesen értelmezni az adott szöveget.


Nem csodálom, hogy az emberekben bizalmatlanság alakul ki a Biblia iránt, és van úgy, hogy olyan emberek okozzák ezt, akiknek az lenne a feladatuk hogy bizalmat ébresszenek az emberekben Isten igéje iránt...Én egy vallási felekezethez tartoztam, ami egyrészt összezavarta a gondolkodásom, másrészt én is hibás voltam, nem akartam igazából megismerni a Biblia valódi tartalmát.


De amikor meghallgattam Dr. Reisinger János irodalomtörténész előadását a 10 parancsolatról, teljesen más képet kaptam, elkezdtem keresni az Istent. Azóta már hála Istennek tudom, hogy a Biblia milyen üzenetet képvisel.


Itt vannak egyébként azok az előadások ha érdekel:


[link]


Az a kijelentés pedig, hogy a Biblia rabbá tesz, és leláncol, nem jellemző a Bibliára, mert e Szent Könyv képviseli éppen azt az elvet, hogy "a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,17)


Minden jót!

2011. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:

Az ember egy veszélyes játék.



-



Figyelj, hogy ne akadjon fent a torkodon, mint ahogy azt teszi minden apróságon.

2011. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
Túl sok tévét nézel...
2011. okt. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
hát egen..ellentmondásos egy könyv ;) főleg az ószövetség mondd ellent az újnak...
2011. okt. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes! Engem inkább lenyűgözött!!
2011. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!