Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért félek Istentől?

Miért félek Istentől?

Figyelt kérdés
Szóval 16l vagyok, keresztény. Hittanra járok templomba nem nagyon (nincs időm tesóra vigyázok, anyaék dolgoznak meg stb) szóval az a lényeg, hogy sokszor gondolkodom azon hogyha Isten létezik miért van annyi rákos gyerek. Én ilyenkor nem tudok benne hinni, egyszerűen értelmetlennek látom. Azonban rettegek attól hogy megbüntet ha nem tudok hinni benne. Mintha fogva tartana ezaz egész. Soha életemben nem követtem el olyan bűnt ami miatt félnem kellene tőle. Szerintetek létezik? Szerintem felesleges benne hinni. A rákos gyerekek szülei is hisznek benne aztán sok esetben mégis meg hal a kicsi. (falunkba volt egy ilyen sajnálatos eset)

2012. júl. 13. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Engem katolikusnak neveltek, de valahogy magában az egyházban már nem annyira hiszek.

Viszont Istenben igen és soha nem volt kétségem afelől, hogy van egy "nagyobb erő ott fenn".

Szerintem ne félj tőle, mert nincs miért, ha kétségeid vannak, akkor gondolj arra, hogy vannak olyan dolgok, amiknek most még nem látjuk az értelmét, de majd egyszer kitisztul a kép.

Te még fiatal vagy, majd rájössz, hogy az életben rengeteg minden történik úgy, hogy elsőre rossznak tűnik, aztán kiderül, hogy oka volt és később pont amiatt lesz jobb.

2012. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelmű, hogy miért félsz: az angyalok gonosz, gyenge entitások, az a bibliai isten nem létezik (nem hiába írom kisbetűvel), ahogy jézus se létezik, csak kitalációk.

A kereszténység teszi tönkre az embereket (tapasztalat), én is voltam keresztény régen, tönkretett lelkileg.

Ezt olvasd el: [link]

2012. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, engem is katolikus szellemben neveltek, de az egyház tanításaival mind nem értek egyet. Én személy szerinte hiszek Istenben, de nem azért teszek jót, mert félek a büntetéstől (az efféle jóság amúgy is csak képmutatás és nincs semmi értelme), hanem mert jólesik, megnyugszik a lelkem.


Akár van Isten, akár nincs, ebbe azért gondolj bele:

- az imádkozás értelme a placebo, tehát valamit nagyon el szeretnél érni, és ha hiszel magadban, és teszel is érte, sikerülni fog. És nem azért sikerült, mert valami felsőbb hatalom segített, hanem mert Te segítettél magadon!

- a vallást azért találták ki, mert megnyugtatta az embereket, hogy a halál nem a vég, találkozni fognak elhunyt szeretteikkel, a jó cselekedetnek lesz jutalma, magyarázatot kaptak a világ keletkezésére...És az ember már csak ilyen, nem szereti a megválaszolatlan kérdéseket, és ha nincs válasz, kreál egyet.

- személy szerint minden vallásban - legyen az buddhista, iszlám vagy keresztény - találok igazságokat, bölcsességeket, ami utat mutathat az élethez. Mind tanítja a szeretet, mértékletességet, jóságot, és ezek az erények megegyeznek az ateista emberek által jónak tartott emberekkel. Remélem, értitek mire gondolok.


Most már nem járok templomba, de nem bánom. És a hittel nem veszítek (így) semmit. Mellesleg orvos szeretnék lenni, érdekelnek a tudományok, és lehet, inkább a természetben hiszek, mind teremtő. Mert ha tudományilag belegondolunk: mi az, ami megkülönbözteti az élőt az élettelentől? Ok, életjelenségeket mutat. És? Mitől kezdtek összeállni működő egységekké a legapróbb ősi baktériumok/moszatok? Ez fogós kérdés. És mivel ne tudjuk még a magyarázatot, erre is ráfogjuk: Isten volt. OK, de hogyan? Erre a válasz nagyon érdekelne!


Amúgy ha keresztény szemmel nézzük, a kérdésedre (miért van olyan sok éhező és rákos gyerek) a válasz a Bibliában keresendő; hiszen az Úr kizavarta a Paradicsomból az embert, magára hagyta, nem segített rajta. Vagyis a problémáinkat nekünk kell megoldanunk! Most gondolj bele, lenne egy világ, ahol semmilyen gond nincs, mert mindig megment minket valaki, nem lennének betegségek, nem kellene az orvos, a tűzoltó, a rendőr...unalmas lenne.

18/L

2012. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a kereszténység erre tanít. Hogy vannak bűnök, s ha elköveted, pokolra jutsz. Hidd el, ismerem a valóságot, átéltem ezt azt, s a kereszténységnek semmi köze nincs a valósághoz (vagyis nem sok). Csak pokluk meg mennyük van. Na mindegy, az egy hazugság. Persze, vannak bűnök, s van súlyuk is, nem azt mondom, hogy ölj. Pokol nincs, csak "fent" van, ahova a lelkek mennek haláluk után, majd leszületnek egy újabb életbe, s így fejlődünk (reinkarnáció). Persze, vannak beteg emberek, de ezért van reinkrnáció is. A betegségben megtapasztalunk valamit, lehet, h köv. életünkben csak egészségben fugunk élni. Szóval Istentl nem kell félni, ő nem büntet senkit. Főleg ha igyekszel csak jót cselekedni, akkor meg pláne nem.
2012. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy van reinkarnáció?
2012. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Istennek nem az a dolga, hogy mindenki egészséges és boldog legyen az idők végezetéig! Akkor hogyan tanulnál meg bizonyos dolgokat? Épp ezért van a karma és a szabad akarat, ami viszont Isten műve.
2012. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szerintem nem létezik semmi ilyesmi, ha létezne akkor nem lenne ilyen szar a világ. Nem halna meg ennyi ártatlan ember, és nem történne ennyi rossz dolog.


Bár én nem vagyok megkeresztelve és nem vagyok vallásos meg semmi, de szerintem felesleges hinned benne. Történik valami hogy templomba jársz? Szerintem semmi, csak időpocséklás. Amúgy is azt hallottam, hogy Isten azt mondta, hogy neki ne építsenek kőből házat (vagy vmi ilyesmi) és mégis építenek templomot, a bibla hazugság, valaki kitalálta. Már bocs ha megbántottalak.

2012. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nem hívő ember számára az istenfélelem az Isten ítéletétől és az örök haláltól, azaz az Istentől való örök elszakadástól való félelmet jelenti (Lukács 12:5; Zsidók 10:31). A hívő ember számára az istenfélelem egészen mást jelent. A hívő ember istenfélelme Isten tisztelete. A hívő ember számára a biblikus istenfélelembe beletartozik az is, hogy tudom, menyire gyűlöli Isten a bűnt, és félek a bűn feletti ítéletétől — még ha hívő keresztyén is vagyok. A Zsidók 12:5–11 arról szól, hogy Isten megfegyelmezi a hívő embert. Noha szeretetben megy végbe (Zsidók 12:6), mégis félelmetes dolog. Kétségtelen, hogy gyermekkorunkban a szülői fegyelmezéstől való félelem megelőzött néhány rosszaságot. Ugyanennek kellene jellemeznie az Istennel való kapcsolatunkat is. Féljünk a fegyelmezéstől, ezért éljünk neki tetsző módon. A hívő embernek ugyanakkor nem szabad félnie Istentől. Semmi okunk nincs rá, hogy megijedjünk tőle. Az istenfélelem azt jelenti, hogy olyan nagy tisztelettel vagyunk iránta, ami hatással van mindennapi életünkre. Az istenfélelem tisztelet, engedelmesség, fegyelmezettség és félelemmel teljes imádat.
2012. szept. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 világvége1 ***** válasza:
Aki bűnt követett el, annak van félnivalója. A betegségek velejárója fizikai világoknak, de Isten a jókat egy idő után meg szokta gyógyítani. Attól hogy valaki gyerek, még lehet gonosz, sőt, szinte kivétel nélkül mindegyik az.
2020. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!