Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A negatív gondolkodással...

Emerson kérdése:

A negatív gondolkodással tényleg bevonzzuk a negatív dolgokat, történéseket. Vagy ez nem így van és túlzás? Szimplán csak rosszul érezzük magunkat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem túlzás, én is megtapasztaltam. Ha pozitív vagyok pozitív lesz akármi, ha negatív vagy akármi negatív lesz. Persze könnyebb negatívnak lenni, de megéri pozitívnak lenni.
2012. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Gondolj egyszerűen csak arra az egyszerű példára, hogy ha reggel beütöd a lábujjad az ágy szélébe, kilöttyen a kávé, lekésed a buszt vagy dugóba keveredsz az autóval, úgy fogod érezni, hogy egész nap csupa negatív dolog fog még történni és este úgy mész haza, hogy egy katasztrofális napon vagy túl, semmi nem jött össze. Ugyanakkor az egész nézőpont kérdése, mert ezeket az apró bosszúságokat nem kell feltétlenül egyből negatívan kezelni. Ide kapcsolódik az is, hogy mindennek oka van, illetve ok-okozat. Ha valamihez úgy állsz hozzá, hogy úgyse fog sikerülni, úgyse vagy rá alkalmas, akkor ezt elülteted a fejedben és nagy eséllyel lesz "igazad".


(Nyilván ez csak egy leegyszerűsített példája a gondolataink teremtő erejének, amit természetesen a karmánk, a sorsunk is befolyásol, de most nem ez volt a kérdés....)

2012. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mert szerinted a sorsunk illetve az életünk meg van írva?
2012. júl. 14. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!