Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meseterápiáról hallott már...

Meseterápiáról hallott már valaki? Esetleg járt ilyen kezelésre?

Figyelt kérdés
Én már utána olvastam, hogy miről szól egy ilyen terápia, de szeretnék egy-két véleményt is olvasni róla, aki már kipróbálta. Köszönöm előre is!
2012. júl. 22. 18:22
 1/7 LunaLovegood válasza:
Én hallottam róla, de még nem próbáltam ki! de egy írónő(Boldizsár Ildikó)bészélt róla írt is könyvet róla úgy tudom!
2012. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LunaLovegood válasza:
ja,és szerintem van értelme!:)
2012. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 izzó galagonya válasza:

Most olvasom Boldizsár Ildikó Meseterápia c. könyvét, te is ezt olvastad? Maga a meseterápia szép, jó és érdekes, a szerző stílusa inkább csak érdekes... konkrétan nagyon nem jön be, ahogy lépten-nyomon saját eredeti meglátásaként tüntet fel olyasmit, ami nyilvánvalóan nem az ő eredeti meglátása. Ettől még lehet jó, amit csinál.

Emberek, meséljen, aki volt ilyenen, én is kíváncsi vagyok.

2012. aug. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az oldal is az.
2012. aug. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én eddig a Farkasokkal Futó asszonyok c. könyvet olvastam eddig. Hát mit mondjak, eléggé tanulságos, csak néha nehezen értem meg a mondanivalóját, mert olyan spirituális, természeti elemekkel megszőtt szövegekről van szó, amit egy mai ember nem tud felfogni, megérteni. Szerintem.
2012. aug. 10. 12:42
 6/7 izzó galagonya válasza:

Jó, hogy említetted ezt a könyvet! Tegnap délután olvastalak, csak nem volt időm választ írni, utána benyargaltam érte a könyvtárba, közben kaptam egy levelet attól a lánytól, akivel pár hete beszéltem egy családállításon, és szintén ezt a könyvet említette, járt Boldizsár Ildikóhoz tanfolyamra, ő is tart mesefoglalkozásokat, hétfőn találkozunk, mert egy közös ismerősünk tart valakinek családállítást, ami nálam lesz, csütörtök este pedig a Margit-szigeten lesz mesemondása :) valószínűleg elmegyek én is egy barátnőmmel. Ha akarod, priviben megadom az emailcímét.

Namost ezt a farkasokkal futót még ne kezdtem el, mert be akarom előbb fejezni a Boldizsár-könyvet, de a Goodreadsen olvastam rá sok panaszt, miszerint túlírt és fontoskodó, szóval talán nem az olvasó hibája, ha nem jön át minden elsőre. Most találtam egy interjút a szerzővel, hát, eléggé "hangzatosan beszélek, de nem mondok semmit" stílusa van, de nem baj, a könyvet előítélet nélkül próbálom olvasni. Igazából amikor először láttam, érdekelt volna, éppcsak visszatartott, hogy Édesvíz-kiadvány, mert rengeteg szemetet olvastam már a kiadótól.

2012. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy te is hozzászóltál a kérdésemhez. :) Én amúgy nemrég csak egy-két hónapja olvastam erről, hogy ez jó lehet, de szerintem még itthon nem annyira elterjedt módszer.

Nem tudom, hogy ti hogyan látjátok, de nekem ez a meseterápia egy kicsit a kineziológia és az ezotéria között lehet. Egyébként már nem olvasom a könyvet, lehet, hogy inkább áttérek Boldizsár Ildikó könyvéhez. Az a baj, hogy elég messze lakom Budapesttől, így nincs lehetőségem egy-egy ilyen órára elmenni, de köszi, hogy szóltál. :)

2012. aug. 12. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!