Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi bajotok van az okkultizmuss...

Zsizsik666 kérdése:

Mi bajotok van az okkultizmussal, miért tartjátok veszélyesnek?

Figyelt kérdés

Ha valaki ilyenekkel foglalkozik, azt látom, próbáljátok róla lebeszélni, ti, "normális" emberek. Miért? Őszintén, féltek az ilyen személyektől? Vagy őket féltitek? Utóbbi esetben miért? "Megőrülhet", "lelki baja lehet" "megbetegedhet testileg", csak ezt olvasni itt. Nyilván akkor az összes meditáló szerzetes és jógázó közösség is mind őrült, skizofrén, szíritmuszavaros, agyrákos.

Nem mondom, hogy nem fordulhat ez elő, de kb. annyira gyakori, mint "normális" emberek körében.

Amúgy meg nincs is éles határvonal mágia és valóság között, tehát az ember tudattalanul is használja. Most attól, hogy homokba dugjuk a fejünket, még létezik. Meg ha valami történik egy "ezóssal" vagy "szellemidézővel" akkor rögtön rá van fogva, hogy az a mágia műve...miért ne lehetne, hogy velük is történnek rossz dolgok. Nem istenek ugyebár, valamivel többet tudnak és ennyi. Ami szintén bajnak van beállítva pl. hogy nem megy el orvoshoz egy megfázással, hanem gyógyteát iszik, relaxál, stb.. Szerintem ez a tudás nem hátrány, hogy ő veszi a kezébe az egészségét.

Ti tényleg ismertek olyat, aki az alapoknál kezdte tanulni az okkult dolgokat, mágiát,miközben nem szakadt el a valóságtól, tehát helyesen alkalmazza, és ENNEK KÖVETKEZMÉNYEKÉNT lett valami baja?


2012. júl. 23. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ismerek, egyik barátnőm, hiába kértem, hogy néha jöjjön le kicsit a földre is, sajnos egy idő után már teljesen elszakadt a valóságtól és csak ott fent szárnyalt, a végén már teljesen dilisnek tűnt, most hatalmasat esett és nagyon csalódott.

Amúgy nekem semmi bajom az ezoteriával, én is olvasgatom és sok mindenben hiszek is, de nem szállok el.

2012. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én olyanra gondoltam, akinek úgy lett baja,hogy:

1. az alapoknál kezdte magát fejleszteni

2. nem szállt el, a földön maradt..

2012. júl. 23. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Az okkultizmussal magában nincs baj. Az is egy filozófiai irányzat, ugyanúgy, mint az empirizmus, a platonizmus, vagy bármi más. A gyakorlatba átültetett elméletek a mágikus tanok. Az okkultizmus nagyon szoros kapcsolatban áll a mágiával. A problémák ott kezdődnek, ha az okkult tanokban megszerzett tudásodat önző célokra használod. Nyerészkedsz, ártasz másoknak, elnyomod vele az akaratukat, vagy egyszerűen felsőbbrendűnek érzed magad. A másik buktató az, hogy jelenleg megszámlálhatatlan hamis tanítás kering mind okkultizmus, mind ezotéria címszó alatt. Ezek egy része ártalmatlan, mert nem működik, másik része viszont nagyon könnyen elfajulhat, és álezotériát gyakorolva a csóványosban találod magad.
2012. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi bajon nincs velük alapvetően. De néhányan sajnos ismerőseim között is olyanok mint a Jehovák, állandóan meg akar győzni hogy neki van igaza és én is higgyek benne.

Az ő dolga miben hisz de ne akarja rám erőltetni, az ilyennel már bajom, van de szerintem érthető is.


Na meg van néhány extrém eset is mikor a túlzott hittel csinált magának baj, konkrétan egy (pozitív gondolkodó) ismerős volt. Aki sajnos tényleg elhitte hogy elég a pozitív energia és gondolat, majd megtörténik a csoda. Itt is olvashattatok már sok ilyen pozitív gondolkodót, de az ismerősömnek a házát árverezték el a nagy pozitívság közben, pedig lett volna kiút de egyszerűen nem hallgatott a józan szóra.

2012. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ha elkezdi az ember tanulni, fejlődni többet tudni stb, az nem baj, a baj ott kezdődik, hogy mindenki azt hiszi, ha megtanulta árthat másoknak és egyből elkezd bosszút állni, beleszólni a világ menetrendjébe, önzően kihasználni másokat stb. Vannak szabályok amiket figyelembe kell venni. Ismertem olyat aki elkezdte, majd nagyon rossz útra tért. Kell egy bizonyos önismeret, nem szabad túlzásokba esni, az okkult tudományok elsajátítása nem 2 perc, évek, év tizedek és akkor sem tudsz mindent. Attól hogy tudsz hatni a környezetre nem élhetsz vele vissza, segíteni másokon a beleegyezésükkel és óva inteni, kell, hiszen sokan nem igazán vannak tisztában ennek a súlyával. Valaki csak abból tanul ha megtapasztalja, ez ilyen.

A helyesen alkalmazás alatt mit értünk? Én hogy használom helyesen vagy más az két külön álló dolog, de van egy egyetemes, úgymond univerzumi használat, aminek a súlyát magunkban érezzük.

Az első hozzászólónak üzenem, ha volna okkult, spirituális vagy mágia iskola ahol nagyon sok mindent lehetne tanulni akkor lehet végre helyes tanítások látnának napvilágot, csak ez nem igazán kivitelezhető, még!

2012. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4es válaszoló, pont erre mondtam, hogy rengeteg kamu van ma, amit ezotéria, vagy okkultizmus néven futtatnak. Ez a vonzás törvényes, gondolkodj pozitívanos mizéria például pont ilyen. Az jó ha valaki pozitívan gondolkodik, mert lesz motivációja, de cselekedni is kell hozzá, mert máskülönben csak pozitív gondolat marad a gondolat, semmi több. Ez az amiben az emberek félreértik az okkultizmust. Csodákra, varázslatra számítanak. De a hétköznapi élet nem ennek a helye. Nem oda való. A cselekvési készség támogatása az ezotéria és okkultizmus dolga, nem a helyettesítése. Nem elvégez helyetted dolgokat, hanem erőt ad hozzá. Ez az amit szinte mindenki félreért. Lehet nagy dolgokat is véghezvinni ezek által, de a hétköznapi élet nem ennek a színtere. Aki mégis belekényszeríti a mindennapjaiba a misztikus tanokat, az nem jut sehová, de akár még vissza is eshet mint azt a teáltalad felhozott példa is mutatja.
2012. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!