Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akik ebben...

Miért van az, hogy akik ebben a rovatban kérdeznek, illetve kommentelnek nagy hívőként, nagyrész írástudatlan emberek?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy ez a rovat úgy ahogy van egy vicc. Én konkrétan azért járok ide a GYIK-ra, hogy a sok idióta vadállaton röhögjek, hogy milyen elvakultsággal hisznek a saját idióta meséikben, esküszöm jobb, mint a Napiszar. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ezek után hogy várhatják el, hogy bárki is komolyan vegye őket, ha a 80-90%-a a kérdezőknek/kommentelőknek még alapszinten sem tud helyesen írni? Csak szerintem szánalmas? :)

2012. aug. 11. 23:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
64%
Lehet ők a reptoid helyesírást tanulták :D
2012. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, ezt én is megfigyeltem már. Nem csak a helyesírása, hanem még a fogalmazása is ... érdekes. :D
2012. aug. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindjárt megvilágítom neked a problémát.


Ide kétfajta ember jár a kérdezőkön kívül, aki jártas ebben a témában és tudósok a spiritualizmus világában, ezek nagyrésze földönkívüli. 404 krixkrax, reptoid, látod én is annunaki vagyok, mi nem ismerjük a nyelveteket, hogyan várhatod el hogy helyesen írjunk ? A másik része szkeptikus troll, ők pedig az értelmi szintük miatt képtelenek a helyesírásra.

2012. aug. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

"... a sok idióta vadállaton röhögjek, hogy milyen elvakultsággal hisznek a saját idióta..."


Csak nem magadra (is) ismertél? Elvégre idióta is vagy, elvakult is vagy, saját idióta elképzelésed is van (főleg magadról).



(Szerintem nézz tükörbe. És leginkább: legyél nagykisfiú végre. Olyan, aki elég okos és elfogad mindenkit olyannak, amilyen.)

2012. aug. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lillith: azt hiszem te egy remek példa vagy arra, hogy mások is lássák, hogy nem alaptalanul tettem fel a kérdést ;D


Epic fail.

2012. aug. 12. 01:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Lilith 1994: "…de ti rögtön veritek a nyálatok ha van egy kis helyesírási hiba vagy ha nem hisztek valamiben."


Nem így van! Az írás a fórum kommunikációs formája, ami azt a célt szolgálja, hogy a gondolatainkat elégtelen szinten megosszuk a másikkal. Azért elégtelen, mert a beszéd, pláne a személyes párbeszéd sokkal jobban közvetíti a gondolatainkat. Az írás tehát a beszédnél sokkal szegényesebb kommunikációs forma.


Na már most. Ha az írás közösen lefektetett szabályait sem tartjuk be, hogyan is várhatjuk, hogy egy vadidegen ember megértse a gondolatainkat, és ne értse azokat félre. Így is sokat kell magyarázni, hát még akkor, ha valaki írásban nem tudja megkülönböztetni egymástól az 1. sz. 3. sz kijelentő módot (kérdez) az 1. sz. 2. sz felszólító módjától (kérdezz).


Ez csak egy példa a sokból. És ha nekünk kell kibarcohbázni a választ, mi rá a biztosíték, hogy nem értjük félre?


Na, ezért kell helyesen írni. Nem azért, mert "néhány nyelvtannáci megmondta".

2012. aug. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kezdhetnéd a helyesírás gyakorlását magaddal,mert olyan,hogy "nagyrész"így ebben a formában nem létezik!Vagy nagyrészt,vagy külön írva:nagy rész,de így más az értelme!Látod?Senki sem tökéletes! :)
2012. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Igaz hogy az írás elégtelen kommunikációs forma, és főleg arctalanul. Ebben egyet értek a fölöttem kommentelővel. De kérdező, épp ezért mered megengedni magadnak hogy mások hitét hülyeségnek tituláld, és kiröhögd, és mindezt az orruk alá is dörgöld. A hit nem ostobaság, vagy tudatlanság, hanem olyasvalami tudása, amit te nem ismersz, és nem is ismerhetsz mert elzárkózol előle. Viszont akik hisznek az ezotéria valamely területében, akár a babonás dolgokban, akár a valódi ezotériában, ők nem fognak nekiállni lehülyézni téged csak azért mert más nézeteket vall. Azt hiszem a hiba benned van, nem azokban akikben keresed.
2012. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Az a szánalmas, hogy annyira önbizalom- és szeretethiányod van, hogy mások lenézésével bizonyítod magadnak, hogy jó vagy, és megbántasz másokat, hogy bebizonyítsd, vagy valaki és uralod az életedet. Remélem, egyszer találsz jobb utat a boldogsághoz és a kiteljesedéshez.

Nem mondom, hogy imádkozom érted, mert a szkeptikusokat az felhúzza. :D

Legyen szép napod!

2012. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán nem mind írástudatlan ember. Akik nem tudnak írni, azok a kisgyerekek, akik el akarják hitetni velünk, hogy megálmodták a jövőt, szellemet láttak stb. és a szkeptikus trollok, akik csak trollkodni járnak ide és nem rendelkeznek valami nagy intelligenciával. Akik a rendes kategóriákba írnak, pl UFO észlelések, természetfeltti lények, mágia stb., azok pedig általában helyesen írnak.
2012. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!