Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem furcsa hogy akik sokan...

Nem furcsa hogy akik sokan ide kommentelnek, azok sincsenek tisztába a makrogazdaság alapjaival, és nem értik miként lehet 1+1=3?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 08:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
40%

A szarból, amit a szocik maguk után hagytak nem lehet várat építeni. Előtte meg kell teremneti a gazdasági stabilitást és utána beszélhetünk fejlődésről.


Ameddig nyakunkon az államadósság, addig a hitelezőkért dolgozunk.

2011. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

Miért lenne furcsa? Az emberek többségének nincs meg hozzá a megfelelő tudása, szakismerete. Például nekem se, és neked se, meg az előző válaszolónak se.


Viszont VÉLEMÉNYE mindenkinek lehet, és van is. Például neked is, ez a kérdés feltevésből látszik. Az előző válaszolónak is, lám ő azonnal meg is mondja a tutit. :-) Meg persze nekem is van, de én most megtartom magamnak. :-DD


Nem baj az, hogy mindenki a saját szemszögéből látja és aszerint ítéli meg a gazdaság helyzetét, hiszen különbözőek vagyunk. Én inkább ott látok problémát, mikor emberek egymás torkának esnek olyan kérdések miatt, ami messze nem az ő kompetenciájuk, mikor okosabbnak hiszik magukat mindenkinél, és csak azért rúgnak bele valakibe, mert az merészel más véleményen lenni, mint ők...


És ilyen sajnos nagyon sok van. Én inkább EZT tartom furcsának!


Pedro

2011. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Ha csak azok kommentelnének, akik szakértők adott témában, akkor csak orvosok, családterapeuták, pszichológusok, közgazdászok stb. társalognának egymással.
2011. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

""A szarból, amit a szocik maguk után hagytak nem lehet várat építeni. Előtte meg kell teremneti a gazdasági stabilitást és utána beszélhetünk fejlődésről.



De mond meg, miért csak a szocik?

Miért nem az elmúlt 21 év?


Én semmi változást nem látok a ma gazdaságpolitikájában mint az elmúlt 21 év irányában.

Illetve csak annyit, hogy még kiszolgáltatottabbá kívánja tenni a fidesz a munkavállalókat teljesen feleslegesen.

Illetve hogy a jövedelem ollókat mégjobban szétfeszíti, és ettől vár valami javulást, ami megbukott.

De hogy érdemben és nem a szvak szintjén más alternatíva lenne mint eddig, az sehol nem tükröződik.

A fidesz talán még vadkapitalistább mint Gyurcsány, pedig az nehéz felülmúlni.



""Ameddig nyakunkon az államadósság, addig a hitelezőkért dolgozunk.


És szerinted ki lehet fizetni.

Amint elkedzte a fidesz erőltetni a visszafizetést, abban a pillanatban rácsaptak a Ft-ra. Arról nem is beszélve hogy teljesen megölték a reálgazdaságunkat.

Az az, nagy áldozatok a semmiért.


Ez nem gazdaságpolitika, hanem kaQkXar.

2011. nov. 9. 09:24
 5/29 A kérdező kommentje:

""Miért lenne furcsa? Az emberek többségének nincs meg hozzá a megfelelő tudása, szakismerete. Például nekem se, és neked se, meg az előző válaszolónak se.


Persze hogy ez nem egy szakosodott oldal.

De azt ne mond hogy bizonyos folyamatokat nem ismernek az ide kommentelők, vagy legalább egy jórésze.

Hogy nincs tisztába gazdasági felfogások alapjaival és a természetük mechanikáival. A többi meg logika.

Nem prof szintű keretekben, de csak látszik hogy mi a logikus.


""Viszont VÉLEMÉNYE mindenkinek lehet, és van is. Például neked is, ez a kérdés feltevésből látszik. Az előző válaszolónak is, lám ő azonnal meg is mondja a tutit. :-)


Látod ez az!

A vélemények nem a tényeken alapúlnak?

Persze lehet nem a tényeken alapuló véleménye valakinek, csak az valami objektív képzet, és nem egy tárgyilagos a valóságon és a valós elméleteken alapuló objektív igazság!


""Meg persze nekem is van, de én most megtartom magamnak. :-DD


Megteheted, ez az az oldal ahol a helye.


"Nem baj az, hogy mindenki a saját szemszögéből látja és aszerint ítéli meg a gazdaság helyzetét, hiszen különbözőek vagyunk.


Ez nem igaz!

A gazdaság helyzetét nem lehet szubjektíven megítélni.

Legfeljebb a gazdaságon belüli helyzetét annak aki a szubjektív véleményét kifejti.

A gazdaság állapota, az a valós állapotokból és a regnáló felfogásból, irányokból, a körülmények ismeretéből az ismert hatásokból, számadatokból, társadalom reakcióiból megsaccolható, a szubjektivitástól teljesen mentes gazdasági helyzet jövőbeli vagy pillanatnyi képe.


"Én inkább ott látok problémát, mikor emberek egymás torkának esnek olyan kérdések miatt, ami messze nem az ő kompetenciájuk, mikor okosabbnak hiszik magukat mindenkinél, és csak azért rúgnak bele valakibe, mert az merészel más véleményen lenni, mint ők...


Persze ez nem szép.

De az sem szép és értelmes, ha valakinek Pld hozott az egykulcs néhány tízezret, és akkor azt álítja hogy a gazdaság jóirányba halad. Ahogy az sem normális, hogy semmit nem indokol csah hidjük el neki.

Ha azt írja, nekem jobb mert az egykulcsal jóljártam, az ok, az egy szubjekt vélemény, de az hogy hidd el hogy jobb lesz, azt valahogy a valóság tükrében elkellene magyarázni logikus érvekkel, mert valahogy nem látszik.

2011. nov. 9. 09:44
 6/29 A kérdező kommentje:

""Andizsuzsi válasza:


Egyetértek az előzővel. Ha csak azok kommentelnének, akik szakértők adott témában, akkor csak orvosok, családterapeuták, pszichológusok, közgazdászok stb. társalognának egymással.



Ebben igazad van.

De ha kapsz egy olyan választ, ami logikus, tényeken nyugszik, és te nem tudod megcáfolni, csak állítod az ellenkezőjét, az már valahol gáz! Vagy nem?

2011. nov. 9. 09:46
 7/29 anonim ***** válasza:

Abszolút igaz dal Magyarországra:

http://www.youtube.com/watch?v=BoDc1qjCukE


Nem csak a gazdasághoz, itt a zemberek mindenhez baromira értenek. Szerintük.

2011. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa, hogy péksegédből politikus lett, nem kell ahhoz nagy ész, hogy itt szidja valaki a rendszert.

Mindenkinek magába kell nézni, hogy mit tett azért, hogy jobban éljen. pl.: iskolába járt vagy mellé, a dohányzásra költött e el havi 40e-et vagy vállalkozás fejlesztésre, keresett e munkát vagy a kocsmába panaszkodott, azért ment szét a családja és került az utcára, mert irdatlan paraszt volt?

Ha ez mind megvan és még mindig nem saját magában látja a hibát és a változtatni valót akkor nyugodtan lehet kommentelni és szidni a kormányt.

2011. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Antimod ***** válasza:
Utolsó: lehet, hogy most sarkítok, de azért ne az iskolai lógásban keressük a gazdasági alapbajaink okat...
2011. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

""Abszolút igaz dal Magyarországra:

http://www.youtube.com/watch?v=BoDc1qjCukE


Nem csak a gazdasághoz, itt a zemberek mindenhez baromira értenek. Szerintük.



Hát persze!

Ha már valaki gondolkodik az már baj!

Ha valaki a tényekből indúl ki, és nem hisz a fidesz alaptalan magyarázkodásának,azzal már baj van.

Ha valaki már nem él meg a fizuból és kicsit lázong hogy miért még az ő bőrére kihegyezve képes a jobbmódú új autót venni, az csak ne ugasson!


Érdekes felfogás nem mondom.


Pld


Az új munkatörvénykönyv!

A fidesz azt állítja hogy erősíti a munkavállalók lehyzetét, de valahogy soha nem magyarázza el hogy miként.


Miközben aki csak egy hangyányit gondolkodik, minden szakiskola nélkül, az látja hogy igen erősen sérti a munkavállalók jogait és törvényes lehetőségeit, és csökkenti a relatív jövedelmeiket.



De persze, a kormányok már csak ilyenek.

Nekik az a jó állampolgár, aki nem okoskodik, gondolkodik, csak feltétel nélkül hisz.

És belelehet dimálni hogy mi a magyarok vagyunk a hibásak a hedonizálva költekezők, akik elköltötték előre a jövőjüket csak mert nem dolgoznak eleget és elég olcsón!


Ez egy vicc!

2011. nov. 9. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!