Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tegyük fel hogy az emberek...

Tegyük fel hogy az emberek 50%hisz istenben természetfeletti lényekben. Stb mi lenne akkor ha?

Figyelt kérdés

Találnánk valami olyan bizonyítékot ami tuti fixre alátámasztja a létezésüket illetve nemlétezésüket.

Akkor a az emberek azon fele amelyik egész eddigi életét "hazugságban"élte elfogadná a bizonyítékokat vagy NEM? és inkább ellenérveket keresnének?

Ti személy szerint hogy reagálnátok?

Itt most olyanokra vagyok inkább kíváncsi aki kőkemény racionalista vagy hívő.


2012. aug. 14. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha megdönthetetlen bizonyíték lenne arra, h léteznek, vagy arra, h nem, elhinném, akármelyik bizonyosodna be.
2012. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megrögzött ateista és materialista vagyok de ha tényleg kézzel fogható megdönthetetlen bizonyítékot találnának isten létezésére akkor elfogadnám minden gond nélkül.
2012. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

HA lenne ilyen bizonyíték amin nem lehet fogást találni, akkor is lenne olyan ember aki ezt nem fogadná el. A többség nyilván igen, pláne ha agymossák őket suliban.


Szerintem nincs azzal gond, hogy nem ért mindenki egyet, valaki többet szeretne tudni. Ezt úgy hívják hogy kíváncsiság. Enélkül meg nem lenne haladás.


Egyébként a kérdésed oda vezet vissza, hogy található-e valaha is olyan elmélet ami mindent megmagyaráz ami az UNIVERZUMUNKBAN tapasztalható?


Ha lenne ilyen elmélet, valaki akkor is bekérdezhet, hogy na igen, de vannak-e más univerzumok is, melyek megfigyelésére nincs mód a jelenlegi univerzuminkból?

2012. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Antimod ***** válasza:
Mit tekintenél megdönthetetlen bizonyítéknak? Írd le, kíváncsi vagyok. Téged mi győzne meg?
2012. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
ez az egész egy hülyeség...
2012. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

mondjuk ha leparkolna egy UFO a kert közepére.

Vagy ha megtalálnánk eredetünket(hogy honnan származunk)ez bizonyíték lehetne a darvinizmusra.

De ilyen kérdést csak olyan tud feltenni akinek fogalma sincs azzal kapcsolatban hogy mit tekinthet bizonyítéknak ergo minek szólsz bele ha nem értesz hozzá?!

2012. aug. 14. 16:10
 7/17 Antimod ***** válasza:

"mondjuk ha leparkolna egy UFO a kert közepére."


Ezt te elhinnéd, azok pedig, akik nem látták, nem hinnék el. Vagy szerinted az összes videó, ami pl. a Youtube-on van fent, hamisítvány?


"De ilyen kérdést csak olyan tud feltenni akinek fogalma sincs azzal kapcsolatban hogy mit tekinthet bizonyítéknak ergo minek szólsz bele ha nem értesz hozzá?!"


Figyelj, én nem kötöttem beléd, csak megkérdeztem, mit tekintesz megdönthetetlen bizonyítéknak. Ilyet nem tudtál mondani, bizonyítékokkal pedig már most is tele van a net. Megdönthetetlen bizonyíték lehet szubjektív megtapasztalás (pl. UFO a saját kertedben), vagy pedig rengeteg más ember személyes megtapasztalásának adsz hitelt.


Utóbbi miatt én "kőkemény hívő" vagyok, ugyanakkor kőkeményen racionalista is. Csak azt hiszem el, ami alá van támasztva. Paradoxon? Hiszek a halál utáni életben, és Istenben és a reinkarnációban is, mert elég sokat utánajártam a témának, és úgy vélem, elég sok egybehangzó megtapasztalás van, ami ezt alátámasztja, és tudományosan sem cáfolták ezt meg (tehát lehet benne valami). A patkós ördögben, vámpírokban és vérfarkasokban pedig nem hiszek, mert nem látok erre okot.


Azt próbálom hangsúlyozni, hogy sok bizonyíték van, de ezek többnyire személyes megtapasztaláson nyugszanak, azaz szubjektívek. Hiába száll le a kertedbe egy UFO, hiába készítesz róla félórás videót HD-felbontásban, úgyis lesz, aki azzal jön, hogy ilyet bárki tud hamisítani, és biztosan az UFO Magazin fizetett neked.

2012. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem el, amit saját szememmel látok.
2012. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Úgy hogy tujuk hogy léteznek ufók és paranormális jelenségek, nincsen értelme arról beszélni, mi van, ha valaki bebizonyítja a lehetetlent :D.
2012. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, ha találnának egy olyan bizonyítékot, amely bebizonyítja mind az idegenek, mind a természetfeletti lények létezését. Kevesebb lenne az összetűzés a hívők és a szkeptikusok között és végre normálisan kitudnánk beszélni ezeket a témákat a fórumokon. Én biztos vagyok benne, hogy idővel találnak bizonyítékot és ez az idő kevesebb, mint gondolnánk.
2012. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!