Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik erősebb és melyik van...

Melyik erősebb és melyik van közelebb az emberhez: Isten vagy a halál?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről?

2012. aug. 17. 01:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogy lehet két ilyen dolgot összehasonlítani. A kérdésre válaszolva, egyértelműen a halál az "erősebb" és áll közelebb az emberhez. Mindenki meghal, tehát a halál súlyának a terhe alól nem lehet kibújni. Isten pedig egy nem bizonyított "valami", ami jó eséllyel pusztán az emberek fejében létezik.
2012. aug. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Hát egyértelműen isten az erősebb. egyrészt mert mindenható(...) másrészt, hogy kevésbé banálisat is mondjak, isten teremtette az örök élet fáját is, amiről ugye ha ettek volna halhatatlanok lettek volna(ádám és éva) szóval látható, hogy isten elég szabadon rendelkezik afelett, hogy az embereknek meg kelljen-e halni. arról nem is beszélve, hogy a halálnak nincs igazi ereje, egyszerűen csak az a pillanat, amikor a lélek elhagyja a testet.
2012. aug. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
aki nem hisz istenben, annak számár nyilván értelmetlen a kérdés. én mindenesetre egy hívő keresztény ember szemszögéből írtam le a választ.
2012. aug. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

4/4: jobb lett volna, ha a saját szemszögedből válaszolsz


egészségesebb, ha a saját értelmed gondolkodik benned, mintha a másoké


a mások fejével nem lehet messzire jutni


Isten vagy halál?


Aki retteg a haláltól, isten karjaiba menekül?

2012. aug. 17. 02:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Istengyík! Te nem Isten vagy ,ha nem egy szerencsétlen idióta !
2012. aug. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Isten! Ő ott van mindenhol!
2012. aug. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát, a halál nem tagad meg, ha nem hiszek benne és nem is ígér semmi mást, ha igen.:D Rám nézve, mindkét megközelítés halállal végződik, így azt hiszem a halált hamarabb megtapasztalom, a saját bőrömön is. Halált már sajnos láttam, feltámadást még nem.
2012. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Antimod ***** válasza:

Isten van "közelebb", a halál mint olyan, nem is létezik, mivel átalakulás történik akkor: eltűnik a fizikai tested, más létformában élsz tovább. Isten azonban ott is veled marad, mint minden élőlénnyel, mindenkor.


Én sem értem, milyen értelemben szól a "közelebb".

2012. aug. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A halálnak nagyobb ereje van. És már mindenki "találkozott" vele. Istent ki látta?
2012. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Isten csak bohóc, kitalált alak... a halál ellenben: valóság - senki ki nem kerüli.


Nyálaskodhat, imádkozhat az ember, a sorsa mégis mindnek ugyanaz.


Memento mori! Emlékezz a halálra! (emlékezz a saját halálodra!)

2012. aug. 17. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!