Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondanátok véleményt erről a...

Mondanátok véleményt erről a párbeszédről?

Figyelt kérdés

[link]

Ígérem, nem hosszú! A legfrissebb blogbejegyzés.



2012. aug. 14. 19:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Így tovább! :)
2012. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Kar, hogy olyan sokaknak rovid a memoriaja:)
2012. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
ez elég gáz
2012. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Írjatok már egy kicsit hosszabb véleményt. Ezekből a félmondatokból nem igazán derül ki, ki mit gondol.
2012. aug. 14. 20:08
 5/23 yuda ***** válasza:
63%

Ez nálam ugyanaz a kategória, mint amikor bizonyos vallások tanítják Jézus gyermekkori csodáit.

Mondhatod erre szép-szép, de nélkülöz mnden valóságos alapot. Porhintésnek, és vallásos érzületek okozására jó bizonyos helyeken, mint pl. ahol J.gyermekkori csodái is elmennek. Persze az egész kamu, de minden bugyutaságnak vannak követői.

Egy biztos dolog van az életben: Isten igéje.

Amit az isten mond, az mind igaz és az ő útjai tiszták és tökéletesek.

Inkább a biblia igazságainak lelkesednél ennyire ezek helyett, melyek inkább infantilizálnak.

2012. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Jézus gyermekkori csodatételeiről soha nem hallottam, és én is Isten Igéjét tartom az abszolút igazságnak.
2012. aug. 14. 20:46
 7/23 yuda ***** válasza:

Rendben! Ha te is Isten igéjét tartod abszolut és egyetlen tekintélynek, igazságnak, akkor megadtad a választ erre az infantilis, ugyanakkor érzelmeket kiváltó butyuta írásra.

Isten igéjében ugyanis még csak utalás sincs ilyenekre, sőt ellent mond annak.


pl. Dávidnak világos látása volt arról, hogy minden ember Ádám leszármazottjaként ugyanazzal a a problémával küszködik, mégpedig, hogy mindenkire elhatott a bűn hatalma. Zsolt 51.7.

Már a fogantatástól igaz?

7

Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.


Ez az ige bizonyság arra, hogy már a fogantatástól,és folytatva az -anyaméhben is az eredendő bűn már benne van az emberi természetben.

Te máshogy értelmezed?

Hiba lenne.

Blogírás ennek ellent mond..de hadd ne boncolgassak egy komolytalan művet....úgyis lesz akinek tetszik.

Te pedig megkaptad amit akartál, hogy mindennek ellenére foglakoztam ezzel. Tessék.

Ennél azért értékesebb az időm.

2012. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen részletesen kifejtetted.
2012. aug. 14. 21:08
 9/23 anonim ***** válasza:

A 7-es hozzá szólásához csatlakozva.


Ez igy van.

Sokan kérdezik, hogy : miért hal meg egy gyerek még ártatlan..stb nem hibázott...


De sokan a fent említett idézetet nem veszik figyelembe, vagy nehezen fogadják el, mert nem értik a mögötte húzódó lényeget.


Igen szomorú amikor egy gyermek szenved.:((

De tökéletlennek született, mert két tökéletlen szülőnek nem lehet tökéletes gyermeke.

Persze ilyenkor jön az, hogy "utálom ezért az istent"

De ne felejtsük el, nem a teremtő hibázott hanem az ember, és azt örököltük, mindegy mennyi idősek vagyunk.


A valósággal foglalkozzunk, hogy amennyire rajtunk áll, szilárdan vigyázunk magunkra ezekben a vészterhes időkben, hogy ne terelődjön el a figyelmünk Jézus figyelmeztetéséről.

ZS.L

2012. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor elmondom én hogy látom. Való igaz, hogy minden ember bűnben fogan, de egy magzat még nem követ el semmilyen bűnt.(csupán emberi mivoltában magában hordozza ennek a csíráját) Így nincs is az a szakadék, ami elválassza Istentől. Ezért teljesen egyértelmű számára Isten létezése. Ahogy nő ebben a bűnös világban, úgy lesz ő is egyre bűnösebb és elszakítottabb Istentől.

Egy magzatnak nincs lehetősége Jézust elfogadni Megváltójának, egy abortusz-áldozatnak Isten megelőlegezi a kegyelmet, nem voltam soha ilyen helyzetben, de milyen vigaszt kaphat az az édesanya, aki elvetél, ha a meg sem született magzatát bűnösnek nevezik a keresztények.

2012. aug. 14. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!