Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Müködik a kézrátételes gyógyítás?

Müködik a kézrátételes gyógyítás?

Figyelt kérdés

Müködik-e?

Ha igen, milyen mértékű lehet a hatása?

Van rá bizonyitték?

Milyen elven hat?


2012. aug. 17. 06:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Szerintem csak minimális pozitív hatása van,ami csak a belé vetett erős hit miatt működik!
2012. aug. 17. 06:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor,ha valaki hisz benne.
2012. aug. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is így látom, mármint, hogy a hitnek van gyógyító ereje és nem a kéznek.
2012. aug. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kéznek van gyógyító ereje. Illetve a kézrátétellel gyógyító személy hitének.
2012. aug. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

A kézrátétes gyógyítás működik úgy is, ha a kezelt személy nem hisz benne. Elég ha a kezelő hisz benne. Módszertanilag lehet saját életerőt átadni, mert ez könnyű, és gyors, ellenben egészségtelen, mert amíg nem pótlódik ez az elvesztett mennyiség, addig a kezelő lesz fogékonyabb a betegségekre, és úgy általában kimerült. A másik módja hogy a mindenütt jelenlévő általános életerőt használja a gyógyító, ami kicsit lassabban megy ugyan, de mind a kezelt, mind a kezelő jól érzi magát kezelés után. Ez utóbbit lehet egyszerűen akarati úton is elérni, de kérni is lehet, ha valaki hisz Istenben, vagy bármi felsőbb erőben, aki esetleg felmerülhet ilyen szempontból. Mindegyik működik, és eredményes mindaddig, amíg a kezelt személy szabad akaratából dönt úgy hogy kezelteti magát. Nem kell higgyen benne, elég ha elfogadja a segítséget. A hatás mértéke a gyógyító tapasztalatától függ, és attól milyen problémát kezel. Akár nagyon látványos hatást is el lehet érni elég rövid időn belül(1hét, 1hónap).

A hatás elve az, hogy az életerő nem csak az emberen belül van, hanem mindenütt. Ezt nevezik keleten pránának, még keletebbre chi-nek vagy qi-nek, és legkeletebre ki-nek. A gyógyító ha okos, akkor ezt a körülölelő erőt használja fel

2012. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...folyt köv. Szóval ezt használja fel, átirányítja saját magán, és a kezén keresztül a beteg testébe juttatja, általában a beteg részen vagy valamelyik testrészen keresztül, ami kapcsolódik a betegséghez. Innentől a beteg szervezete veszi át a munkát, a kapott életerő segítségével nekiáll regenerálódni. A kézrátétes gyógyító tehát csak közvetítő az esetek nagy többségében. A munka nagyobbik részét az öngyógyító folyamatok végzik el, amik jobban működnek, ha van miből működniük, tehát a kézrátét alatt átadott életerőből. Maga az életerő, tehát a**, chi, ahogy jobban tetszik félig intelligens erő, éppen ezért lehet viszonylag képzetlen személyek számára is mozgósítható. És ez az oka annak is, hogy ha csak úgy a nagyvilágba intézed a kérést, hogy te most erőt kérsz gyógyításhoz amit a tenyereiden át akarsz átadni, akkor nagyjából ez is fog történni. Gyakorlattal erősödik a hatása. Akik erős hittel rendelkeznek Istenben, legyen az bármelyik vallás, azok sokkal jobb gyógyítókká tudnak válni, mert bizonyosak benne hogy ha kérik megadja nekik az istenük az erőt a gyógyításra. A kétkedés viszont csökkenti a hatásfokot.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, nem tudom.
2012. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mondjuk az utolsó nem rendes válasz!
2012. aug. 17. 08:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. szerintem lehet benne valami.

Pl. ez érdekes: [link]

2012. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!