Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem fogadja el?

Miért nem fogadja el?

Figyelt kérdés
Itt aludt egyszer a barátnőm és elkeztdünk arról "vitatkozni" hogy van Isten, nincs Isten, démonok vannak, démonok nincsenek. Ő Istennel van, én a démonokkal. Én megmondtam neki hogy én nem hiszek Istenben, és szerintem nincs, ő erre azt mondta hogy démonok meg egyéb ilyen teremtmények nincsenek. Meg hogy akkor hogy lett a Föld ha nem Isten teremtette? Mondtam neki hogy tudomány meg természet, erre azt mondta hogy ja persze. Nem lett belőle baj, nem kaptunk össze rajta, és nem is várom el tőle hogy "álljon át az én oldalamra" és felejtse el Istent, csak hogy fogadja el hogy számomra démonok vannak, Isten nincs.
2012. aug. 22. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És a démonok mégis honnan kerültek ide,ha nem volt egy teremtő Erő (vagy Isten,ahogy tetszik) ,ami megteremtette őket? Ha te nem fogadod el az ő álláspontját,neki miért kéne a tiédet?
2012. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én elfogadom az ő álláspontját, hisz Istenben, nekem ezzel semmi bajom, inkább azzal hogy ő nem fogadja el az én álláspontomat és kicsit az volt az érzésem hogy rám akarja erőltetni.
2012. aug. 22. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha elfogadod a démonokat,mint olyan lényeket akiket nem láthatunk!Akkor Istent miért,olyan nehéz elképzelni? És mi történik,ha elfogadod?Nem lesz tőle semmi bajod.
2012. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de szerintem a kérdező nem azt akarja, hogy meggyőzék arról, hogy de igenis van isten...
2012. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se és nem is akarom megtériteni,csak nem értem,mert a két dolog egèszen hasonló egymáshoz!
2012. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A démonok még kevésbé léteznek, mint Isten. Mégis milyen bizonyíték alapján gondolod, hogy léteznek démonok? Ha nem bizonyíték alapján, akkor mi alapján?
2012. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ezalor ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mit értünk Isten alatt?

Mit értünk Démon alatt?

Mit értünk létezés alatt?

Mit értünk teremtés alatt?


Pusztán arra akartam rámutatni, hogy mielőtt érdemben vitázni lehetne ilyesmiről, először is az alapokat kéne tisztázni. Nekem úgy tűnik, hogy sem neked, sem a barátnődnek nincs egy teljes, működő világképe az Univerzumról. Addig pedig az egésznek nem sok értelme van.


Olyan ez mint a karburátorról vitatkozni úgy, hogy egyikőtök sem tudja mi az hogy autó, mire jó és hogy működik.


Üdvözlettel,

Ezalor

2012. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ÉN egyszerűen úgy érzem hogy a kettő teljesen más dolog, és csak a démonokban, boszorkányokban, koboldokban, effélékben hiszek. Nem nézzetek bunkónak, de nem arra vagyok kíváncsi hogy ki mennyire miben hisz, hanem hogy ő miért nem képes elfogadni hogy számomra nem létezik Isten... de mindegy.
2012. aug. 22. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert kiskorától kezdve úgy nevelték, hogy Isten létezik és megrögzült benne Különben amiben te hiszel az mind alaptalan hülyeség, bocsánat xD
2012. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem gáz mert számomra nem az, és ő is ezt mondta....de őszintén, Istenre milyen bizonyíték van???
2012. aug. 22. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!