Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érjem el, hogy végre...

Hogyan érjem el, hogy végre nyugodtan fogadja?

Figyelt kérdés

Kancám 5 éves, kicsit idegbeteg, pánikolós fajta, de nagyon okos és ha megérti mit akar az ember,készséges-

Szeretném végre bekocsizni egyesbe.

Kettesbe már volt kétszer,jól viselte bár előszöre pánikolt és elszakított egy hajtószárat (még csak annyi történt hogy persze sok huzatás után kocsi elé vezettük és a hajtószárat bekapcsoltuk,szóval még nem volt odarögzítve a kocsihoz) de amikor végre belelendült ügyesen húzott.

Én télen húzattam vele szánkót.

Ma feltettem rá a hámot és a szemzős kantárt, kicsit gyakoroltunk,ügyes volt bár tele van energiával.

Aztán megfelelő hosszúságú istráng mögé kötöttem a hámfát és az mögé két ülésnek használt farönköt. Elindultam vele, rögtön bepánikolt, elkezdett körülöttem rohangálni és rugdosni ami mögötte van, egyik fele már le is jött és féloldalt húzta. Szép csendben megállítottam, simogattam a nyakát,beszéltem hozzá, és lassan lenyugodott. Újra próbáltuk. Egy lépés előre, megállítottam, megdícsértem, lenyugtattam. 2-3 lépés előre, áll,répa. Eljutottunk így az udvar végéig. Aztán forduláskor újra csinálta a pánikolást.

Megállítottam, lenyugtattam, leszedtem mögüle a súlyt, az istrángot megkötöttem a lábai mögött, és elkezdtem jártatni, arra hogy a kötél ott volt a lábához dörgölőzött nem csinált semmit.

Ránk sötétedett úgyhogy bevittem, nem bántottam, elhiszem hogy most idegbeteg meg nem tehet róla h ennek született,tele is van.

Hogyan tanítsam meg,hogy jól húzzon?

Ja, hozzá kell tenni hogy egy éve már húzott kocsigumit úgy,hogy rajta ültem, fordulások,ügetés minden volt...De ha nincs minden nap csinálva vele akkor így reagál. Pánik pánik pánik.

Szeretném vele gyakorolni, majd valami más módszert kitalálok,úgy futószárazom hogy mögötte az istráng összekötve, aztán majd lesz valahogy.

De ötleteket, tanácsokat szívesen fogadnék!


2012. aug. 18. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fogatos, de szerintem az elején fáraszd le futószárral és utána próbáld meg a súlyt húzatni vele. Később már lehet futószárazás nélkül. Ha kimarad egy hosszabb idő, akkor mielőtt újra befogod egy kicsit futószárazd le. Amikor a lovamat lovagoltam be, akkor vele is ezt csináltam. Most már fel lehet rá ülni bármikor, ha hosszabb idő marad ki, akkor is.
2012. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
le kell előtte mozgatni.. utána gumi.. majd a gumis kocsi (azt rúgja szét ne a hintót.. tapasztalatból mondom..)
2012. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismertem ilyen pánikolós lovakat. Úgy lettek bekocsizva, hogy kettesbe egy mura mellé lettek akasztva. Na ott lehetett pattogni, meg idegeskedni, a mura nem vette át, inkább azok annak a nyugodtságát.

Ha csúszkázol is előtte futószárazd le és csinálj hámmal földi kétszáras munkát. Ne akassz mögé semmit, csak sétáljatok az udvarban, hogy mögötte mész. Szoktasd az istránghoz, hogy hozzáérhet combnál, hasnál. Tényleg jobb lenne több ideig kettesben hajtani, jöjjön rá mit akarsz, és csak utána próbáld egyesben.


Volt nálunk egy ló, az annyira nem akart kocsizni, hogy inkább lefeküdt. Annyira nem érdekelte így hát békén hagytuk ilyen téren.

2012. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, nincs kivel mostmár kettesben hajtani (akival hajtottam,kétszer, az egy sodrott csődör volt vele jól ment) , faluban lenne egy valaki akinek van egy sodrott csikója, de az olyan hogy megáll a traktor előtt és ha nem vágsz rá az ostorral simán átmegy rajta.. De nem akarok balesetet)

A hátulról hajtást, meg ezeket mind tudja. Már szánkót is húzott meg minden, de tegnap nagyon bepánikolt .

Igen arra gondoltam , hogy lefárasztom!

Szerintem ha befognám a könnyű kiskocsimba, azt nem rugdosná, mert nem érne hozzá a lábához, viszont tuti hogy rohanna vagy egy órán keresztül előle..

Arra gondoltam, hogy azt csinálom, hogy lefárasztás után elkezdem hátulról hajtani, közben az istrángokkal piszkálom, és fokozatosan kezdem erővel visszahúzni az istrángot hogy bele kelljen feszülnie, és ahogy elkezd ideges lenni, abbahagyom a nyomást hogy érezze hogy nem fogja bántani..Talán vezetne valamire.

2012. aug. 19. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!