Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A "rábeszélőgép" kívülről a...

A "rábeszélőgép" kívülről a szubjektumodba helyezett blokkjai és progjamjai szemben a (saját) értelem világosságával - te melyiket választod?

Figyelt kérdés

Olyan könnyű az emberi szubjektumot "összerakni", telepakolni bármivel.

A szubjektumban bármi "igazsággá", hitté , életfilozófiává atb. lehet.

Bármi.

Az ember ebben a kívülről irányított mődban nem több puszta, mechanikus, kívülről irányított (haszon-, munka- stb.) gépnél.

Te hiszel abban, hogy az ember megszabadulhat a saját szubjektumában működő rábeszélőgéptől?

Esetleg ilyesmi nem is létezik és csak fantáziálok?



2012. aug. 22. 22:29
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Annak a rohadt kis gépnek az utolsó alkatrészeit is ki kellene dobálni minden embernek!

2012. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
érdekes
2012. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Mi az a rábeszélőgép. Nem tudnád körülírni miről beszélsz, annak aki nem hallott még róla.
2012. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A „rábeszélőgép“ alatt a propagandát értem, ami

-valamire rá szeretné venni az embert


-adatokat helyez el a fejében


-(vagy pl. vallást (vallásokat) csinál számára a történelemből - tények megértése helyett inkább „higgy“)


-olyan inputokat helyez el a szubjektumban (elmében), melyek előre kiszámítható output-okat eredményeznek (!!!)


-folyamatos ismétlésekkel és megerősítésekkel / megfélemlítéssel éri el a kívánt célt


(az egésznek az ismétlés a titka (!!!) - az emberi lény képes bármit elhinni és bármivel azonosulni, ha elég sokszor elismétlik neki - vegyétek észre, hogy társadalmaink dugig vannak folyamatosan (repetitíven) ismétlődő üzenetekkel)


az ember így válik puszta reaktíven működő (=kívülről programouható) automatává (=géppé)


a legbeváltabb technika a rábeszélőgép technikája, mivel közvetlenül a szubjektumban (belsőben, elmében stb.) fejti ki a hatását - ez a lényeg: ez adja a kívülről irányított „nyájnak“ a korlátokat és ez tereli belülről (!!!)


csak ismétlésekre van szükség és erre korunk technikai eszközei kiválóan alkalmasak - ha kell százezerszer elismételnek nekünk bármit

és higgyétek el nekem, hogy amit 100.000-szer elismételnek nekünk, azzal minimum 80-90%-unk azonosulni fog


így formálhatsz társadalmakat - olyanra amilyenre te akarod


értitek már, hogy miben vagytok és hogy mi fenyeget benneteket?


az emberi teljesség (identitás) a kívülről jövő inputok bombázásának hatására visszaszorul a minimumra - nincs egyéni vélemény, nincs egyetlen saját gondolat sem... csak puszta mechanikus reakciók vannak (=embernek látszó gépek)


valóság helyett már annyi pótszert kaptatok (és egyre többet fogtok kapni)


jön az űr, jön az üresség és jön a szám (!)


a szám kizárólag mennyiséget jelöl, nincs (nem lesz) mögötte semmilyen minőség


„a mennyiség uralma és az idők jelei“ - ki látja? ... na meg a technika ördöge


értitek már, hogy milyen háború dúl? mi ellen?


a világ és közöttetek (ember és ember között) mindíg lesz (van) egy információkból álló háló (kívülről kapott adatok az aurikus térben),

ez az a háló, amitől semmit fogtok látni a világból


az aurikus térben lévő adatszemét, információk és dezinformációk - ez lesz az, ami mindenkit saját kis személyre szabott börtönében fog tartani


ezt mondja nektek Súr

2012. aug. 23. 01:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nem semmi. Komolyan érdekel, hogy mit használsz. Vagy ezt teljesen tisztán/semmi alkohol, vagy drog/ produkálod?


Amúgy a világról alkotott képünk a tapasztalatainkra alapul. A tapasztalatainkba beletartozik az hogy mások mit mondanak, üzennek nekünk. Befolyásolnak bennünket és mi is befolyásolunk másokat. Emberek között élve ez elkerülhetetlen. Az érzékszerveink is becsapnak olykor, mégis rájuk hagyatkozunk többnyire. A külső befolyásolás is sokszor hasznunkra válik, igyekszünk kiszűrni mi az, ami nem a mi érdekünket szolgálja. De csak csapongok össze-vissza, be is fejezem......

2012. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ezt kevésbé drámaian fogalmaznám meg, de egyébként tényleg riasztó ez a trend. Azt, hogy ország- vagy világviszonylatban mit lehetne ez ellen a folyamat ellen tenni, nem tudom, mert az emberek nagy részével ellentétben tisztában vagyok vele, hogy nem értek hozzá. A magam részéről a lehető legjobban kizárom az életemből a reklámot (tévét nem nézek, mert fo­s, neten letiltom, utcán rá sem nézek), rengeteget olvasom, nem gyakorlok vallást és igyekszem képben lenni a világ dolgaival. Nem ismerem és nem követem a divatot, egészséges szkepticizmussal fogadom az új dolgokat és rengeteget foglalkozom az önismerettel. És ez az utóbbi az, amivel szerintem túlságosan kevesen foglalkoznak: az önismeret és az önazonosság. A legtöbb embernek fogalma sincs arról, hogy ki ő, hogy honnan erednek az érzéseik és gondolataik, vágyaik. Aki tisztában van saját magával, azt nehezebb befolyásolni. Nem állítom, hogy rám nem hatnak ezek a "rábeszélőgépek", de ha megnézem az átlagot, nem aggódok magamért különösebben.


Viszont képzavart látok a kérdésedben: most akkor a szubjektumot kívülről formálgató hatásokról beszélsz (reklám, agymosás, stb.), vagy az ember saját magát tudat alatt meggyőző képességéről?

2012. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyira tévúton jártok, az egyetlen igazság útja pedig annyira egyszerű és ugyanannyira csodálatos. Ez a földi élet jó nektek? Sírás, fájdalom, stressz, keserűség, bánat, halál, gyász, szomorúság, görcsös idegesség... nem sorolom tovább, bár lehetne... NEM EZ A FÖLDI LÉT a fontos! Ha olvasnátok a Bibliát - amit látom, nem tesztek - legalább az Újszövetséget (egyébként is célszerű azzal kezdeni, mert sokkal könnyebben érthető), és bíznátok Abban, Aki életét áldozta értetek, és nem is akármilyen halállal, csak azért, hogy ne ez a földi lét legyen a végcélunk - végcélotok, akkor lenne értelme, látnátok az értelmét, miért is vagyunk itt. Ez egy "belépő" azok számára, akik keresik Isten társaságát. Ahhoz, hogy keresd Őt, először meg kell ismerned, igaz? Hiszen hogyan szerethetsz bárkit is, akit nem ismersz? Erre mondjátok bizonyára, dehát hogyan lehetne megismerni Istent?

A Bibliából, hogy micsoda dolgokat cselekdett - a természetből - vagy gondoljátok, ez a csoda, pl. a mi szervezetünk rendkívül bonyolult összetétele és most hely- és időhiány miatt nem sorolom a sok csodálatos dolgot, amit teremtett -, és a Vele való folyamatos kapcsolat ima által, a Vele való beszélgetéssel.

Én sem voltam nagyon sokáig hívő, úgyhogy mindenkit megértek, és most már egyébként is mindenkit - senki felett nem ítélkezem, az az Isten dolga, de azt tudom, hogy mindenkit hív, mindenkiért meghalt, hogy éljünk - de nem ITT - az Ő csodálatos országába szeretne vinni mindenkit, "ahol az Isten eltöröl szemeikről minden könnyet, és a halál nem lesz többé, és bánat és fájdalom és sírás, jajgatás nem lesz többé, mert az elsők elmúltak" (Ézsaiás próféta), vagy:"Amit szem nem látott, fül nem hallott, és embernek szive meg sem gondolt, amit az Isten készített az Őt szeretőknek". Ilyen és hasonló és talán ezeknél is szebb igéretek vannak pl. az evangéliumokban, a Pál apostol által irt levelekben, stb. Isten áldjon meg minden olvasót!

2012. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Oláhné Kovács Ildikó!


Ha Isten nem halt volna meg (úgymond nem lett volna öngyilkos), világ sem lenne, lét sem lenne, semmi nem nyilvánulna meg.


Isten halálával kizárólag a "törvény" maradt.

Törvény = a mindenséget szabályzó vas-elvek összessége.


Hamvas Béla mellébeszélő szavaival kifejezve: "Isten a világban a nemlétezés helyén van".

Az én őszintébb szavaimmal kifejezve:

Istent a világban senki meg nem találhatja; nem Istent találják meg valójában, hanem a saját elméjüket (saját magukat).


Ez a helyzet "Istennel".


Az istenképébe mindenki saját magát (és vágyait, reményeit stb.) pakolja bele.


Még egy tanács:

Istent, ha ketten vagy hárman összejöttök (majdhogynem) megtalálhatjátok, de intézményekben ne keresd, mert ott nincsen.

2012. aug. 24. 01:38
 9/12 A kérdező kommentje:

6/8:

a lényeg a szubjektum és a szubjektum (=belső) tartalma


az egész a szubjektumban zajlik


amit szubjektumnak nevezek, az az ember és a világ között helyezkedik el (belül, vagy mi úgy érezzük, hogy belül)


ez a lényeg, hogy belül mi történik, mivel ott dől el minden


az emberi lény a szubjektumba kap egy pszeudót és ezzel a pszeudóval (másodlagos önmagával; hamis énnel) azonosul és ez a pszeudó határozza meg

és

ez a pszeudó kívülről (kellő ismeretek és eszközök birtokában) a pillanatnyi szükségleteknek megfelelően alakítható,

elhelyezhetők benne blokkok, indíttatások, fékek... szinte bármi

és

a pszeudóik alapján az emberek egymást kontrollálják (még fegyveres őr sem kell melléjük)

(ez a legköltséghatékonyabb megoldás)

példa:

figyeljétek meg, hogy ha kényesebb témákat érintek, milyen (gondolkodás nélküli, automatikus) reakciókat kapok sok embertől


Osho valószínűleg azért mondta, hogy "csak figyelj"!


ez azt jelenti, hogy a gép (és az embergép) NEM TUDATOS, HANEM AUTOMATIKUS

csak emberi lény lehet tudatos (reflektálhat önmagára stb.)


hihet valaki "istenbe", "Jézus Krisztusba", bármibe,

ha nem tudatos, hanem egy puszta automata, gép

2012. aug. 24. 01:54
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Á, már értem, mire gondolsz, köszi a pontosítást. Ha van valami hasznos forrásod ehhez a témához, linkeld be, elolvasnám.

2012. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!