Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha van helyzet, és nekem nem...

Ha van helyzet, és nekem nem nagyon tetszik. Fogadjam el? Vagy ha elfogadom annyi, mintha hülye vagyok? Most akkor ez legyen a szerepem, hogy hülyét játszak, mert mások irányitanak (esetleg szeretnének)?

Figyelt kérdés

Tulajdon képpen mit jelent elfogadni?

Elfogadom a helyzetemet,személyeket,hogy olyanok amilyenek.és mondjuk ha probálnának irányitani,ide mész oda mész,ez csinálsz azt csinálsz,ezt is elfogadom,ha tetszik,ha nem?Elfogadom,és nem nyilatkozom,egyszoval hülye leszek,és hagyom hogy irányitsanak?



2012. aug. 23. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz változtatni a helyzeten és nem teszed, akkor a kezére játszol a helyzetnek, vagyis úgy döntesz, hogy elfogadod. A passzív döntés is döntés.
2012. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, hogy kik próbálnak irányítani, ha éppen rossz felé tartasz és mások próbálnak neked segíteni fogadd el, de ha csak simán irányítanak úgy, hogy nekik ezzel jobb legyen, akkor csak kihasználnak, szal akkor ne hagyd magad.
2012. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, egy-egy konkrét esetben talán segíthetünk, ha megosztod velünk, de általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy mikor, mi a jobb döntés.Hol így, hol úgy jobb, ezt mindig az adott dolgokon, embereken, és a te hozzáállásodon múlik. Az irányítás is az elfogadáshoz hasonlóan, az adott helyzeten múlik, néha kell, néha jó, néha hátrányos, néha terhes, de mégis szükséges, stb.
2012. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem biztos h iranyitani akarnak lehet csak segiteni!Valakinek peldaul egyenesen szuksege van arra h iranyitsak az eletben mert magatol nem kepes (ilyennel már talalkoztam)!
2012. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pl.ha a barátomhoz költöznék egyszer,akinek van anyukája és apukája,és kb 30 körüli.A mai napig is fel kell hivnia az anyukát telefonon,hogy merre jár,hol tartozkodik,vagy hogy már uton van haza felé.Multkor az anyuka letolta a 30 éves kicsi fiát,hogy mi van nem tudsz hivni,hogy már itt jártok?

Nekem ezt igy nehéz elfogadnom,hogy nem lakom ott.Ha oda költöznék el kéne fogadnom a folytogato ellenörzést és irányitást?és ez által hülyét kéne játszanom?

2012. aug. 24. 00:23
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem véletlen az, hogy a fiatalok külön költöznek és saját életet kezdenek. Sajna, ha erre nincs mód, és a szülők nem látják be maguktól, hogy a gyerekeik, már külön életet élnének, akkor bizony nehéz a helyzet. Talán megmondhatjátok nekik, hogy terhes már az ellenőrizgetés,és egy kis duzzogás után belátják, hogy felnőtt a fiuk, lányuk. Én egyébként ezt tettem, egy hónapig duzzogtak, aztán szépen helyreállt minden.:D A mennyiben, nem látják be, és a párod is gyenge, nem igen tehetsz mást, minthogy elfogadod, és kész. Nyilván azt is megteheted, hogy nem költözöl oda, hiszen ebből előbb utóbb veszekedés lenne. Amúgy nálatok nem a szülőkkel van baj, hanem a pároddal. 47 éves vagyok, de anyukám a mai napig elszámoltatna, ha hagynám, az anyák már csak ilyenek, hála érte nekik. A barátodnak kellene végre a sarkára állnia, hogy akar így felelős családfő lenni.
2012. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.Azt hiszem,most megadtad a választ ,arra is ,hogy a három személyböl melyiket is kéne igazán helyre rázni...elsöként.A multkor már volt egy támadásom,helytelenül letámadtam.én ez végett már akkor szakitani akartam,de most megint olyan érzésem van,hogy én inkább elhagynám...ö sok mindenre azt mondja,hogy el kell fogadni.Ez az ,hogy én sok mindent nem tudok csak ugy elfogadni,inkább szembe szállok vele.Az anyukája egyszer vmire azt mondta,hogy náluk ez a rezsi.Mi nálunk pedig az ellenkezöje,elmentem,és megesik két-három nap nem látjuk egymást,nem hivjuk egymást...persze jártunk itthon,csak nem találkoztunk.

Azt hiszem ,számomra az ott olyan lenne,mintha egy szabadon lévö madarat kalitkába zárnának.

2012. aug. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!