Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet a házunk problémája?

Mi lehet a házunk problémája?

Figyelt kérdés
Igazából nem nagyon hiszek az ezotériában, de mást nem tudok elképzelni. Amióta ideköltöztünk, sorra meghalnak a halaink, egyszerűen csak egyik napról a másikra meghalnak. A macskánk nem szeret idebent lenni, de amikor nagy ritkán bejön, nem találja a helyét és néha felugrik és kifut a szobából, mintha megrázná az áram, vagy nem is tudom. És a legfurább, hogy apa nem tud aludni már egy ideje, mindig, mikor lefekszik, az idegei rángatózni kezdenek, de érdekes módon tegnap odakint aludt el a hintánkban és nem volt semmi baja. Csak bent rázza az ideg a lábait, egyszerűen nem értem. Lehet ennek valami természetfeletti magyarázata?
2012. aug. 26. 13:02
 1/10 anonim válasza:
60%
Lehetséges... vannak módszerek ahogy meg lehet nézni hogy vannak e szellemek a házban.. :)
2012. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EagleHUN ***** válasza:
77%

Ennek lehetnem nem ezoterikus magyarázatai is.

Jó lenne ha leírnád hogy kertes ház-e, panel, tégla, salakbeton, hanyadik emelet...

Hol áll dombon, temető helyén, régen vízjárta mocsár helyén...

Okozhat ilyesmit a közelben futó nagyfeszültségű vezeték is, a salakbeton sugárzik alapból, a régi panelok egy részét ugyancsak sugárzó salakkal vagy rákkeltő azbeszttel szigetelték. A festékek is nagyon régen sok fenolt tartalmaztak az is párologhat. Ha magas a ház esetleg süllyed mozoghat nyikoroghat emiatt, a macska ezt érzékelni képes tudatosan is, ha pince van az is okozhat fura dolgokat, dohosságot (a levegőben lévő penész spóra toxinjai okozhatnak izomrángást).

És persze utánanézhetsz a helyi archívumokban hogy mi volt ott régen, temető, mocsár, szeméttelep (az is kigőzölöghet)....

2012. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kertes ház, a városközpontban, kb. 50 éve épült, nincs benne semmi extra, még pince se, csak padlás van, elméletileg nem volt itt semmiféle mocsár vagy temető, vagy bármi ilyesmi, de lehet, hogy majd azért utána nézek. Szellemre is gondoltam, mert néha éjszakánként vannak fura hangok, de nem nagyon hiszek ebben, és ugyan hol nincsenek fura hangok? :) Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 26. 14:20
 4/10 x) ***** válasza:
Mikor költöztetek oda és mennyire van messze az előző házatoktól? Csak mert a halak nagyon kényes állatok, a víz milyensége sokat számít nekik. Szóval lehet hogy az új víz a gondjuk. Nem szokták még meg a baktériumflóráját stb. Például az egyik házunk a Tisza mellett (falun) van, a víz elképesztően vasas és keserű. A városban meg klórral tisztítják, szóval teljesen más.
2012. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb. hat éve vagyunk már itt, három éve van macskánk és kb. 200 méterrel költöztünk arrébb, csak a régi házunk ilyen közös udvaros volt, ez meg ugyanabban az utcában van, csak egy közben, udvarral.
2012. aug. 26. 14:28
 6/10 x) ***** válasza:

Akkor nem tudom mitől lehet, nem vagyok egy nagy halszakértő. :) Egyébként a ház történetéről mit tudsz? Rejtélyes haláleset, mérges lakók?

A macska meg szerintem csak hangokat hall amiket ti nem. Nincs egér a falban valahol? Mert az én macskám 2 hete folyamatosan a falra ugrál mert hallja a kaparászást. Néha mikor bent van a szobában és a konyhából hallja az egeret ő is így rohan ki.

A házról meg még az jutott eszembe hogy egy vízér mehet el valahol alatta. Az általában hatással van az emberekre, az alvásra is. Próbáljátok meg átrendezni a szobát egy kicsit, az ágyat legalább arrébb tenni hátha segít.

2012. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, remélem nem egér, nem mintha félnék tőle csak nem akarom, hogy a macskám levadássza szegényt :) Semmi haláleset vagy ilyesmi nem volt, legalábbis nem mondták el az előző lakók, bár én sem mondtam volna el a helyükben XD A vízér dologban azonban lehet valami, szerintem a szobaátrendezés lesz a nyerő. :)
2012. aug. 26. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szellemre tippelek, inkább lehet ott valamilyen sugárzás.Meg kellene nézetned valakivel, aki ért a radiesztéziához.Elég ártalmas lehet, ha ilyen látványosan jelentkeznek tőle tünetek.
2012. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Ennek is, mint minden másnak valamilyen egyszerű baja lehet. A helyi víz lehet problémás, vagy valamilyen tápanyag, esetleg apuka is ehetett valamit, ami nem volt egészséges.


Radiesztétától ne kérdezd meg, ahogy azt itt valaki javasolta, ők azok akik a nemlétező sugárzásokat keresik mosógép-fűtőszállal a kezükben... vagy ha mégis hozzájuk fordulsz, legalább két különbözőt kérdezz meg, hogy láthasd: tuti két különböző helyet fognak mondani a kitalált ereik meg sugárzásaik hollétéről...

2012. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Arra befizetek, hogy pont a szobaátrendezés fog segíteni. Maximum annyiban, hogy ezzel is legalább kicsit új lesz a környezet.
2012. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!