Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Veletek is elő szokott ilyen...

Veletek is elő szokott ilyen fordulni?

Figyelt kérdés

Hogy egy dallal a fejetekben keltek, vagy csak úgy eszetekbe jut egy régi dal, amit már el is felejtettetek, és el kezditek dúdolni, és még aznap valahol meghallod a rádióban?

És egyáltalán nem új dalok, amiket naponta 80-szor leadnak, és úgyis hallod egyszer, hanem inkább régi dalok, amiket már ritkán szoktak leadni. És akkor ott van az a „Nahát, basszus, pont erre a számra gondoltam ma” érzés.

Nem túl gyakori nálam, de legalább már 20-30-szor előfordult, ennyi véletlen egybeesés lehetséges? És ha megérzés, akkor miért pont az aznap rádióban leadott dalokat érzem meg?


2012. aug. 30. 16:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
-.-
2012. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Az előző hadd aludjon, én meg válaszolok. Velem is volt már, ez olyan "vonzás törvénye" féleség. Nem tudok rá magyarázatot, de baromi érdekes :)
2012. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
" ennyi véletlen egybeesés lehetséges" Ha valóban megtörtént, akkor igen, mert a vonzás törvénye a legnagyobb hülyeség, amit kitaláltak.
2012. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Velem is van ilyen, gyakran.Nem tudom, mi lehet az oka.

Azon el lehet gondolkozni, hogy vonzás-e, vagy megérzés?Hol lehet a határ a kettő között?Nagyon nehéz lenne megállapítani, melyik a kettő közül!

2012. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Véletlenek vannak.... De az már röhejes, hogy a hozzád hasonlók mindent az ezotériára fognak.
2012. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Amúgy abszolút materialista felfogású fagyok, ufok, meg ilyesmik nem érdekelnek, mert hülyeség, csak ez az jelenség volt érdekes a számomra.
2012. aug. 30. 19:34
 7/18 anonim ***** válasza:
Az általában úgy van, hogy nem csak egy dallal kelsz, nem csak egy dalt dúdolsz, hanem észre sem veszed, mert nem jut el a tudatodig, hogy folyamatosan rengeteget. Ezeket persze rögtön el is felejted. Hacsak valamelyiket később váratlanul meg nem hallod valahol és akkor azonnal beugrik, hogy Te ezzel keltél, ezt dúdolgattad, az összes többi korábbi dúdolgatásod pedig továbbra is feledésbe marad. Az pedig gyakran előfordulhat, hogy a sok kedvenc, gyakran dúdolt dalaidból egyet éppen leadnak a rádióba.
2012. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ti, materialisták tudjátok jobban a dolgokat, lehet, hogy nektek van igazatok, és semmi jelentősége ennek az egésznek, de sok apró kis örömtől és izgalomtól megfosztjátok így magatokat. Én nem vagyok valami nagy ezoterikus, de tény, hogy vannak rejtélyes, különös dolgok, és nekem ettől izgalmas az élet :)
2012. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Attól izgalmas az élet, hogy kitalálsz nemlétező dolgokat és úgy teszel mintha léteznének? Lehet izgalmasabb lenne az élet szellemekkel meg jóslással, de el kell fogadni, hogy ilyenek csak a mesékben vannak, fel kéne nőni.
2012. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, ettől izgalmas, ha úgy tetszik. Egyrészt a fantázia rendkívül jó dolog, már ha valakinek van, hidd el, sokminden nem jöhetne létre nélküle. Másrészt: mondtam, nem hiszek el minden hülyeséget, de szűk látókörűnek tartom azt, aki azt hiszi, mindent meg lehet magyarázni tudományosan, és mindent fel lehet fogni emberi ésszel. Az ember sajnos kicsit sokat képzel magáról...
2012. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!