Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek? (lent)

Mi értelme van az életnek? (lent)

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom nincs vele mondjuk úgy szeretem ahogy van szeretek élni meg minden, de sokszor elgondolkodom azon hogy mi értelme van?Tizenegynehány évig jársz suliba.Utána elmész munkahelyet kereseni, és keresettől függetlenül lesz egy házad meg családod.Szép életed lesz de egyszer csak meghalsz és minden amit addig tettél sok munkád odavész.Jó család megőrzi meg minden de ők is elmennek egyszer és akkor mindennek vége...


"Ennyi erővel öngyi is lehetnél" meg ilyen stílusú válaszok nem érdekelnek.Én szeretem az életet csak kíváncsi vagyok erre a kérdésre



2012. szept. 12. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Azért vagyunk itt, hogy tanuljunk. Amit megtanultunk, azt a következő életünkben már nem kell. A cél még: megtanulni az önzetlen, tiszta szeretet.
2012. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha meghalok akkor egy másik világba kerülök egy új életbe és ott folytatok mindent amit elkezdtem.Kezdem már érteni :D
2012. szept. 12. 21:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Erre mindenki csak ugyanazt tudja mondani, amit a korábbi több ezer ilyen kérdésre. Csak aszerint tudod az életedet alakítani, amt tudsz, vagy amiben hinni akarsz. Tehát amit tudunk, azt leírtad. Ettől függetlenül az élet olyan mint egy álom. Gondolj bele, itt vagy, de sokaknak meg se adatik. Próbáld legjobb tudásod szerint élni az életet, lehet hogy egyszer örökké vége (vagy nem) de most akkor is itt van. Próbáld meg élvezni, a jelennek élni. Most mivel lenne jobb, ha nem lenne? Azzal hogy nem lehetne ilyen dolgokon gondolkodni? :) Kaptál egy lehetőséget, hogy megtapasztalhasd a világot. Ne arra gondolj, hogy van valahol egy cél, hanem maga az egész élet egy nagy cél. :)
2012. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha ezen gondolkodnánk emberek minden nap, 1 hét alatt megbolondulnánk. Inkább élvezd az egyszerű, de nagyszerű dolgokat. :D

Szerintem az olyan dolgokkal, amik nem rajtunk múlnak, felesleges foglalkozni. Nyilván mindenki belegondol, de mélyebben elmerülni a témában szerintem nem érdemes.

2012. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbáljuk meg az embert ne kiemelni erőszakkal az élővilágból! Az élet értelme a fajfenntartás. Ez minden élőlénynél alapjába véve ösztönös tevékenység.
2012. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia Alex J.!


Nincs gond azzal amit írtál,csak egy eléggé leredukált életminőséget vizionál!


Az ember test,lélek és szellem egy csokorban!Véleményem szerint az ember életének célja,e hármasság harmóniájának a megteremtése!Ahogy egy fa is fejlődik,növekszik majd virágzik és termést érlel,melynek magjában az egyedi életének tapasztalatait adja tovább!


Tehát testileg,lelkileg és szellemileg is fejlődni,virágozni és termést,magot adni a környezetünknek!

2012. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az élet értelme a fajfenntartáson kívül az evolúció, a változás, a fejlődés. Ez is alapvető dolog ahhoz, hogy az élet fenn tudjon maradni.

Az ezotéria úgy gondolom, az emberi önzőség egy megnyilvánulási formája. Az önző egyén nem tudja elfogadni, hogy a halála után már nincs rá szükség, de még a szellemére se, hisz az életet utódai viszik tovább, mégpedig a tapasztalat szerint sokkal magasbb fejlettségi szinten. Gondoljunk csak bele mi lenne, ha nem így lenne? Akkor mi még mindig maximun kőbaltával hadonászó ősemberek lehetnénk, minimális agytérfogattal. Az evolúció szerencsénkre nem hisz a szellemekben. Bennem ugyan nem kísért egyetlen kőkorszaki ősöm sem, hisz szellemileg sokkal fejlettebb vagyok, különben nem pőtyögnék itt a klaviatúrán, legfeljebb csak makognék a nagyvilágba.

2012. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem:Köszi a válaszokat :D
2012. szept. 13. 21:59
 9/13 Pietrosol ***** válasza:

Alex J.!


Azt mondom szűk az út,a vakhit ugyanolyan hiba,mint a hitetlenség!Az ezotéria és exotéria karöltve járnak,léteznek!Külső és belső elválasztása jó módszer,összeolvasztásuk még jobb!A mély ezoterikus dogmatizmus éppoly bárgyú dolog,mint a szélsőséges materializmus!Az anyag önmagától nem mozdul,csak ha a szellemmel bíró ember azt fejleszteni akarja!


Lehet,hogy te félreérted a szellem fogalmát?Az nem egy itt-ott suhanó,huhogó ezoterikus lény,hanem egy gondolatot inspiráló erő,amely mindenkiben ott van,mindazok ellenére,hogy nem kézzel fogható!De hát a gondolatot sem tudod kézzel fogni és mégis van,sőt néha annyira testet ölt,hogy birodalmakat virágoztat fel vagy taszít országokat a háborúba!

Szerintem te is tudsz ilyen emberről,akinek szelleme,szellemisége ma is itt van!Nekem ilyenek Platón,Ovidius,Petőfi,Hamvas vagy a ma is élő és ható Grandpierre Attila(A teljesség igény enélkül)!A mai közkeletű ezoterikus szellem deformáció az egyház misztifikálásából származik!


Azt,hogy mi van a halál után nem lövöm,de saját szellemedet,szellemiségedet itt és most adod át a gyermekednek!

2012. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia Pietrosol!

"Az anyag önmagától nem mozdul,csak ha a szellemmel bíró ember azt fejleszteni akarja!"

Bocsi, de kissé szűklátókürűnek tartom az anyag megváltoztatását, ha úgy tetszik fejlesztését kizárólag az embernek tulaljdonítani. Engem zavar az embernek, mint olyannak a túlértékelése. Az anyagra állat, vagy növény, tehát az összes élőlény, sőt az összes élettelen dolog ugyanúgy hatássál van. Hisz minden ami él anyagból van. Az anyagok pedig kölcsönhatással vannak egymásra, egyik anyag a másikra, akár élnek azok, akár nem.

Az általad említett hírességeknek pedig a munkája, írásai azok, amik hatással vannak ránk. Hiszen azok is anyagból vannak, akárcsak mi. Nem értem, mi szükség van arra, hogy mindezt valamiféle szellemel magyarázzuk. Pontosabban: Az odáig rendben van, hogy ezt a dolgot szellemnek nevezzük, de ez a valami is úgyanolyan anyagból van, mint bármi más a világon. Mi szükség ennek a szellemnek a misztifikálására?

2012. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!